Sobota , 20. 04. 2024

Marcela

Návštěva u Infasu – DreamLabo 5000 v akci a SOUTĚŽ do konce prázdnin

02. 07. 2015

02. 07. 2015

Canon nás ve spolupráci se společností Infas, a.s., specializující se na rozesílací reklamní služby, digitální tisk všeho možného a provozující portál 24PRINT.eu, pozval do výrobních prostor s cílem seznámit přítomné novináře s průmyslovou fototiskárnou Canon DreamLabo 5000, jedinou v České republice.

TIP: Recenze Canon EOS 100D – něžný sněžný krasavec, 1. a 2. část

 

Co je DreamLabo 5000 zač?

  • Tiskárna využívá renomovanou technologii inkoustové tiskové hlavy FINE.
  • Za špičkovou kvalitou stojí systém se sedmi inkousty na bázi barviva, který pro tisk využívá i fotografický azurový, fotografický purpurový a šedý inkoust.
  • Maximální tiskové rozlišení má v případě tiskárny DreamLabo hodnotu 2 400 × 1 200 dpi.

  • Mezi užitečnými vlastnostmi nechybí možnost výměny inkoustu za provozu, automatický oboustranný tisk pro výrobu fotoalb, podpora široké škály formátů od 89 × 89 mm do 635 × 305 mm, třídění výstupů podle úlohy nebo formátu a snadná údržba.

Vzhledem k jedinečnosti tiskárny DreamLabo 5000 je pro nás opravdu velkou poctou, že bude tento model komerčně využíván i v České republice. Každá tiskárna DreamLabo 5000 je výsledkem individuální výroby na zakázku, které odpovídá i dodací doba čtyř měsíců,“ říká Michal Toman, produktový manažer ve společnosti Canon CZ. Tolik základní informace z tiskové zprávy.

 

Co jsme viděli?

Samotná koupě prý nebyla otázkou několika dní, ale Infas musel dlouho přemlouvat místní zastoupení Canonu, aby se k ní dostal. A dobrá věc se podařila.

Během tiskové konference jsme si mohli také prohlédnout nejen samotný stroj v akci, ale také ostatní výrobní prostory firmy, kde se kromě tisku fotografií, zakázkové tvorby kalendářů i fotografických knih též tiskne hromadná korespondence pro banky či úřady. To vše mě přesvědčilo o profesionalitě, za kterou stojí i certifikát ISO 27001 na požadavky systému managementu bezpečnosti informací.

K TÉMATU  Vánoční technologické dárky: recenze a doporučení pro nadcházející sezónu

Ke kvalitě výsledných tisků mohu říci pouze to, že černá tu byla opravdu černá a celkově byly barevně krásně prokreslené. A to nemluvím pouze o ukázkových fotkách od profesionálů, ale sami jsme si mohli přinést fotku a nechat si ji přímo před očima vytisknout.

 

Slibem sice nezarmoutíš, ale zkuste si to sami…

Ano, mohu tu do nekonečna omílat, jak neobyčejně kvalitní a krásné fotky jsou a vy mi to věřit můžete a také nemusíte, protože nejsem žádný profesionální fotograf či nadšený fotoamatér. Místo toho vám ale nabídneme v kooperaci se společností Infas soutěž o dárkové poukazy na vyhotovení fotografických prací prostřednictvím webové služby 24PRINT.eu.

  • Ve hře je 10 voucherů v hodnotě 500 Kč pro ty, kteří odpoví správně na znalostní odpovědi a u první tipovací otázky budou nejblíže realitě.
  • Zbytek účastníků, kteří odpoví správně na znalostní otázky, odměníme 100Kč kupónem na první zakázku.

Soutěžní otázky zní:

  • Tipněte, kolik vytisknou zaměstnanci Infasu fotek rozměru 20 × 15 cm za 8hodinovou směnu.
  • Jaká je maximální kapacita tisku fotek 10 × 15 cm u DreamLabo 5000?
  • Kolik inkoustů, jakých barev DreamLabo používá?

Odpovědi posílejte opět na adresu Igor.viduna(zavináč)digilidi.cz do 31. srpna.

 

Za spolupráci a pozvání děkujeme společnostem Infas, a.s. a Canon Czech Republic.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Nepřehlédněte

Oblékněte své vánoční dárky do technologického šarmu! Naše recenze a doporučení pro letošní vánoční sezónu vám přináší špičkové tipy na technologické dárky, které rozjásají oči všech milovníků inovací. Od chytrých zařízení až po high-tech zážitky – darujte svým blízkým něco výjimečného, co nejen potěší, ale také jim přinese radost a moderní pohled na svět v jednom.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek