Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Apple otevírá App Store emulátorům retro her

24. 04. 2024

24. 04. 2024

Apple uvolňuje omezení App Store a otevírá tržiště emulátorům retro her. V aktualizaci nedávno Apple oznámil, že herní emulátory mohou přijít do App Store globálně a nabízet hry ke stažení. Apple říká, že tyto hry musí splňovat „všechny platné zákony“, což naznačuje, že zakáže aplikace, které poskytují pirátské tituly.

Příležitost pro retro nadšence

Tento krok by měl umožnit emulátorům retro konzole, které jsou již na Androidu – alespoň těm, které zbyly – přenést své aplikace na iPhone. Herní emulátory byly v iOS již dlouho zakázány, takže majitelé iPhonů museli hledat náhradní řešení pomocí jailbreakingu nebo jiných řešení. Jsou také jedním z hlavních důvodů, proč majitelé iPhonů v Evropské unii mohou nyní, když jsou v regionu povoleni, navštěvovat obchody s aplikacemi třetích stran. Nová změna Applu by tomu mohla zabránit.

Kromě nových pravidel pro emulátory Apple také aktualizoval svá pravidla pro super aplikace, jako je WeChat. Nyní se uvádí, že minihry a miniaplikace v těchto aplikacích musí používat HTML5, což objasňuje, že nemohou být nativními aplikacemi a hrami.

Zdá se, že změna přichází v reakci na antimonopolní žalobu podanou Spojenými státy, která obviňuje Apple z pokusu udusit jak aplikace pro streamování cloudových her, tak super aplikace. Apple nedávno začal pouštět cloudové streamovací služby, jako je Xbox Cloud Gaming a GeForce Now, do App Store.

Mimo USA se zdá, že Apple reaguje na tlak Evropské komise. V další aktualizaci pravidel dnes společnost uvedla, že nyní umožní aplikacím pro streamování hudby v Evropské unii zahrnout odkazy v aplikaci, které uživatele nasměrují k externím nákupům a zmiňují informace o cenách. Vývojářům také umožní „pozvat uživatele, aby poskytli svou e-mailovou adresu za výslovným účelem zaslání odkazu na webovou stránku vývojáře za účelem nákupu digitálního hudebního obsahu nebo služeb“.

K TÉMATU  Recenze Sony DSC-HX400V – vychutnejte 50násobný zoom

Poté, co Komise označila anti-steeringová pravidla Applu za „nelegální“, Spotify se pokusilo aktualizovat svou aplikaci pomocí odkazů na své webové stránky, aby si mohla zakoupit předplatné, ale od Applu nedostalo schválení několik týdnů. Spotify stále není spokojeno s nejnovější změnou společnosti Apple, protože Apple stále plánuje účtovat provizi za nákupy uskutečněné prostřednictvím externích odkazů, přestože komisařka EU Margrethe Vestagerová prohlásila, že Apple musí umožnit aplikacím pro streamování hudby „volně“ komunikovat s uživateli.

„Dodržování zákona není volitelné, ale Apple se tomuto rozhodnutí nadále brání,“ říká mluvčí Spotify Jeanne Moranová. „S účinností od 6. dubna může Komise zahájit řízení o nesouladu a ukládat denní pokuty. Je čas na rozhodné kroky, které jednou provždy umožní spotřebitelům skutečnou volbu.“

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek