Pátek , 12. 07. 2024

Bořek

LG to vidí černě: nové přehrávače a domácí kina

06. 06. 2008

Ne, nebojte se. LG nemění nic na svém optimistickém hesle “Life’s Good“ pod tíhou nedobrých prodejních čísel. Jen si uvědomilo, že letos se nosí ve spotřební elektronice černá barva a tak v přívalu nových modelů DVD přehrávačů a kin se stříbrná barva prakticky nevyskytuje.

DVD přehrávače

Preview nových modelů DVD přehrávačů začínají být vcelku nudné. Výrobci prostě nechávají tento segment tak nějak dožít, pokud možno s minimálními náklady na další vývoj. Neustále se tak dočkáváme především facelifu zevnějšku. Především převlek do černé barvy a lesklého plastu, které jsou teď “in“. Pod kapotou už jsou však změny minimální. Přidají se o stupínek lepší DAC převodníky, případně HDMI s rozlišením 1080p a nový model je na světě. Stejně je tomu také u trojice nových DVD přehrávačů LG.


Novému top přehrávači LG DVX392H černá sluší

Všechny tři používají 14-bit/108MHz video převodníky a základní model DVX340 se od DVX380 v zásadě liší jen v šířce přístroje. DVX340 má totiž čím dál populárnější šířku 36cm. České menu a podpora českých DivX titulků byly běžné už u předchozích modelů. Všechny také mají nově automatické tlumení displeje během přehrávání (aspoň nějaká inovace:)). Ani nejvyšší model DVX392H s HDMI, který “vyšoupl“ z trhu populární DVX298H, nezůstal černé barvy ušetřen. Oproti předchůdci má navíc jen již zmíněné progresivní snímání při rozlišení 1920×1080 na HDMI výstupu, což je mezi současnou konkurenci již nutnost.

Domácí kina

Situace se prakticky opakuje i mezi domácími kiny. Inovací je pramálo. Nové kino střední třídy LG HT503TH se nám oproti předchůdci líbivě zakulatilo a dostalo lesklý povrch. Výkonově zůstává s 500W na stejné úrovni. Přibyl v této ceně již nezbytný HDMI výstup, potěší funkce přímého převodu hudby na MP3 přes USB port a to je asi tak v kostce všechno. K dispozici je také levnější varianta 503PH, která má ve sloupovém provedení pouze přední reproduktory.


Na designově progresivní kino LG HT953TV se jeho majitel jistě rád podívá, i když bude zrovna vypnuté:)

Mnohem zajímavějším počinem je luxusní domácí kino LG HT953TV určené pro designové “labužníky“. Samotná hlavní jednotka s přehrávačem stojí svisle na vlastní “muří“ noze. Vystylované sloupové reproduktory vyvinou spolu se subwooferem obstojný výkon 1000W (5×155 + 225W). Kromě HDMI výstupu je přítomen i HDMI vstup, což může určitě najít svoje uplatnění. Obecně s množstvím různých vstupů je na tom toto kino dobře a pamatováno je i na vstup pro stále populárnější i-Pody.

K TÉMATU  Samsung aktualizuje firmware MP3 přehrávačů

Rekordéry

Nakonec nesmíme opomenout zmínit novou řadu DVD rekordérů. Čistě analogové tunery už se u nových přístrojů naštěstí nevyskytují, a přítomnost DVB-T tuneru se stala již konečně samozřejmostí. Nový design je v tomto případě na místě, protože starší rekordéry LG připomínaly občas spíše čínské napodobeniny, než seriózní přístroj renomovaného výrobce. Svých typických kulatých tlačítek na čelním panelu, která evokují osmdesátá léta, se ale designéři LG ne a ne vzdát:).


Rekordéry dostaly na první pohled jen nový “čumák”. Jestli došlo k evoluci i uvnitř zjistí brzy naš testlab

K dispozici jsou tři kapacity disků od 160GB u RHT387H až po 320GB u RHT389H. Základní parametry nenaznačují opět přítomnost nějaké zásadnější inovace. Na USB, HDMI i češtinu jsme zvyklí už ze starších modelů. Bohužel žádný z výrobců nechce překročit svůj stín a přidat třeba síťové rozhraní, které by v čím dál zasíťovanějších domácnostech sklidilo jistě kladný ohlas. Inovativní nápady soustředí spíš do nových, perspektivních HD přístrojů všeho druhu. Ty se v našich evropských končinách však objevují jen velmi nesměle a také málokdo si je může dovolit pořídit.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek