Úterý , 05. 12. 2023

Jitka

Genius SP-HF2.0 1100X: menší repro, menší zvuk

19. 09. 2008

U počítače trávíme mnoho času při práci a někdy tvoří hudba užitečnou kulisu. K tomuto účelu jsou 5.1 nebo 2.1 systémy víceméně nevhodné. Suma mezi 7 a 8 stokorunami za 2.0 reprobedýnky je zřejmě úplným minimem, které je potřeba investovat. Genius 1100X jsou přesně na tomto pomezí. Vyplatí se?

Rozměry Genius SP-HF2.0 1100X jsou na hranici mezi velkými a skladnými reproboxy. Menší už by nemusely hrát příliš dobře, s většími už může nastat problém s umístěním. Rozměry 15,5cm (š) x 18 cm (h) x 25,5 cm (v) jsou na počítačový stůl „tak akorát“. Co je trochu nezvyklé, jsou obnažené reproduktory. Celý box tak nezakrývá klasická průzvučná mřížka. Přes hedvábný výškový reproduktor není umístěna žádná ochrana, na středobasovém 4“ reproduktoru je nenápadná síťka.

Krátké kabely, vizitka hloupého návrháře

Hned po vybalení a pokusu o instalaci se projevují zásadní nedostatky – kabely jsou zoufale krátké a co je horší, jsou na pevno, takže jednoduchá náhrada nepřipadá v úvahu. Jedině pomocí prodlužovacích kabelů. Krátký je jak kabel pro připojení druhého reproboxu (100 cm), tak pro přívod signálu (120 cm). Subjektivně musím říci, že toto mne velmi rozladilo a ten, kdo něco podobného pustil na trh, si zasloužil nové, nevídané, ne zrovna akademické tituly.

Zpracování je jinak docela slušné, dřevotříska působí pevným dojmem, umělá dýha doplňuje pěkný design. Ovládací prvky jsou plastové a jak jsme viděli u námi testovaného Redstaru, můžou být při podobných cenách i lépe zpracované (kov). Nicméně pracuje se s nimi bez potíží, byť se může stát, že vám ovládací prvek občas zůstane v ruce. Dioda signalizující zapnutí je zbytečně moc intenzivní. Výstup na sluchátka a vstup externího zdroje na předním panelu dodávají z hlediska funkcí vše, co si můžeme přát.


Kabely jsou zoufale krátké a ještě ke všemu uchycené na pevno

K TÉMATU  Doonio Tynman: dvě SIMky jednou ranou a video na cesty

Jak hrají

Při prvním poslechu jsem se popravdě zhrozil. Jako by někdo osadil reproduktor do roury na noviny. Rozehrání, nastavení a zvyk na přednes reproboxů ale udělá své (i v mnohem dražších kategoriích). Takže nakonec zděšení ustoupilo.


Po zapnutí vydává zesilovač i bez přijímaného signálu specifický brukot, ale jeho intenzita je snesitelná. Odstínění boxů je dostatečné. Genius SP-HF2.0 1100X zahrají velmi příjemné výšky, zvuk je pěkně čistý. Basy jsou přesné, ale občas nepřesvědčivé, neoslní vás. Pravděpodobně se již projevuje menší objem boxů. Například Genius SP-HF 1250x jsou na tom o poznání lépe. Reproduktory zvládly téměř bez potíží i provoz při maximální hlasitosti – nikde nic nechrchlalo, nedrnčelo, zkreslení bylo přijatelné. Celkově tedy hodnotím poslech jako velmi příjemný, plně vyhovující, pokud nelpíte na mohutnějším podání basů.

Dobré, ale pokud máte prostor, berte větší

Genius SP-HF2.0 1100X jsou vzhledem k ceně slušné bedýnky, jež ocení především ti, kteří nemají mnoho prostoru, ale přesto požadují příjemný stereo poslech. Hrají čistě, s příjemnými výškami a přesnými basy. Právě basy ale reproboxy neoslní, především kvůli limitovanému objemu boxů. Provedení samotných boxů je kvalitní, až na plastové ovládací prvky a krátké kabely. Pokud máte více místa a chcete stereo reproboxy, zvažte koupi některého z větších modelů.

Aktuální cena Genius SP-HF2.0 1100X se v obchodech pohybuje okolo 750 Kč včetně daně.

Související články

Recenze 2.0 reprobeden Genius SP-HF 1250x vs. Redstar RS-214
Reproduktory Logitech Z-2300 THX
Levné tuc tuc: Redstar RS-303 2.1
Test sluchátek: Koss The Plug vs. Creative EP-630 vs. Sennheiser CX300

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Testovanou kameru nekoupíte s hromadou více či méně zbytečného příslušenství, to si musíte dokoupit později. Dostáváte pouze kameru s USB kabelem a akumulátorem, což nebývá v tomto segmentu časté. Pro někoho klad, jinému to vadit může. Je Mi Action Camera 4K čistokrevným lovcem adrenalinu či spíše zmenšeným digitálním fotoaparátem pro náročnějšího uživatele?
Plánování společenských událostí, veletrhů nebo prodejních akcí může být náročný úkol. Každý organizátor hledá ten správný prvek, který udělá z události nezapomenutelný zážitek. Přenosné party stany, známé také jako reklamní nebo prodejní stánky, jsou tímto prvkem, který přidává do každé akce nádech jedinečnosti a pohodlí.
Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek