Čtvrtek , 08. 06. 2023

Medard

Genius SP-HF2.0 1100X: menší repro, menší zvuk

19. 09. 2008

U počítače trávíme mnoho času při práci a někdy tvoří hudba užitečnou kulisu. K tomuto účelu jsou 5.1 nebo 2.1 systémy víceméně nevhodné. Suma mezi 7 a 8 stokorunami za 2.0 reprobedýnky je zřejmě úplným minimem, které je potřeba investovat. Genius 1100X jsou přesně na tomto pomezí. Vyplatí se?

Rozměry Genius SP-HF2.0 1100X jsou na hranici mezi velkými a skladnými reproboxy. Menší už by nemusely hrát příliš dobře, s většími už může nastat problém s umístěním. Rozměry 15,5cm (š) x 18 cm (h) x 25,5 cm (v) jsou na počítačový stůl „tak akorát“. Co je trochu nezvyklé, jsou obnažené reproduktory. Celý box tak nezakrývá klasická průzvučná mřížka. Přes hedvábný výškový reproduktor není umístěna žádná ochrana, na středobasovém 4“ reproduktoru je nenápadná síťka.

Krátké kabely, vizitka hloupého návrháře

Hned po vybalení a pokusu o instalaci se projevují zásadní nedostatky – kabely jsou zoufale krátké a co je horší, jsou na pevno, takže jednoduchá náhrada nepřipadá v úvahu. Jedině pomocí prodlužovacích kabelů. Krátký je jak kabel pro připojení druhého reproboxu (100 cm), tak pro přívod signálu (120 cm). Subjektivně musím říci, že toto mne velmi rozladilo a ten, kdo něco podobného pustil na trh, si zasloužil nové, nevídané, ne zrovna akademické tituly.

Zpracování je jinak docela slušné, dřevotříska působí pevným dojmem, umělá dýha doplňuje pěkný design. Ovládací prvky jsou plastové a jak jsme viděli u námi testovaného Redstaru, můžou být při podobných cenách i lépe zpracované (kov). Nicméně pracuje se s nimi bez potíží, byť se může stát, že vám ovládací prvek občas zůstane v ruce. Dioda signalizující zapnutí je zbytečně moc intenzivní. Výstup na sluchátka a vstup externího zdroje na předním panelu dodávají z hlediska funkcí vše, co si můžeme přát.


Kabely jsou zoufale krátké a ještě ke všemu uchycené na pevno

K TÉMATU  Recenze Sony Cyber-shot DSC-RX10 - vskutku robustní kompakt

Jak hrají

Při prvním poslechu jsem se popravdě zhrozil. Jako by někdo osadil reproduktor do roury na noviny. Rozehrání, nastavení a zvyk na přednes reproboxů ale udělá své (i v mnohem dražších kategoriích). Takže nakonec zděšení ustoupilo.


Po zapnutí vydává zesilovač i bez přijímaného signálu specifický brukot, ale jeho intenzita je snesitelná. Odstínění boxů je dostatečné. Genius SP-HF2.0 1100X zahrají velmi příjemné výšky, zvuk je pěkně čistý. Basy jsou přesné, ale občas nepřesvědčivé, neoslní vás. Pravděpodobně se již projevuje menší objem boxů. Například Genius SP-HF 1250x jsou na tom o poznání lépe. Reproduktory zvládly téměř bez potíží i provoz při maximální hlasitosti – nikde nic nechrchlalo, nedrnčelo, zkreslení bylo přijatelné. Celkově tedy hodnotím poslech jako velmi příjemný, plně vyhovující, pokud nelpíte na mohutnějším podání basů.

Dobré, ale pokud máte prostor, berte větší

Genius SP-HF2.0 1100X jsou vzhledem k ceně slušné bedýnky, jež ocení především ti, kteří nemají mnoho prostoru, ale přesto požadují příjemný stereo poslech. Hrají čistě, s příjemnými výškami a přesnými basy. Právě basy ale reproboxy neoslní, především kvůli limitovanému objemu boxů. Provedení samotných boxů je kvalitní, až na plastové ovládací prvky a krátké kabely. Pokud máte více místa a chcete stereo reproboxy, zvažte koupi některého z větších modelů.

Aktuální cena Genius SP-HF2.0 1100X se v obchodech pohybuje okolo 750 Kč včetně daně.

Související články

Recenze 2.0 reprobeden Genius SP-HF 1250x vs. Redstar RS-214
Reproduktory Logitech Z-2300 THX
Levné tuc tuc: Redstar RS-303 2.1
Test sluchátek: Koss The Plug vs. Creative EP-630 vs. Sennheiser CX300

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.
Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...
Testovanou kameru nekoupíte s hromadou více či méně zbytečného příslušenství, to si musíte dokoupit později. Dostáváte pouze kameru s USB kabelem a akumulátorem, což nebývá v tomto segmentu časté. Pro někoho klad, jinému to vadit může. Je Mi Action Camera 4K čistokrevným lovcem adrenalinu či spíše zmenšeným digitálním fotoaparátem pro náročnějšího uživatele?
Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek