Pátek , 12. 07. 2024

Bořek

Vyšly LibreOffice 4.2 – kladou důraz na rychlost i kompatibilitu

31. 01. 2014

31. 01. 2014

The Document Foundation slibuje významná vylepšení po stránce výkonu a kompatibility s formáty Microsoft OOXML (zejména s DOCX) či se starším RTF. Přibyl i nový filtr pro import dokumentů z Abiwordu. Co můžete očekávat?

Změn k lepšímu doznal i tabulkový editor Calc, jehož kód byl výrazně přepracován za účelem vyššího výkonu při práci s velkým objemem dat, zatímco nový volitelný překladač vzorců umožňuje provádět masivní paralelní výpočty vzorců v buňkách pomocí grafického procesoru (GPU) s využitím standardu OpenCL. Tyto výpočty běží nejlépe s Heterogeneous System Architecture (HSA), obsaženou např. v nových procesorech od AMD s kódovým označením „Kaveri“.

Zjednodušení se dočkal též samotný průvodce instalací i možnost vzdálené instalace prostřednictvím Group Policy Objects na Active Directory. Zdokonalena byla integrace do Windows 7 a 8. Nová je úvodní obrazovka – nyní zobrazuje posledně otevřené dokumenty. Změn v nové verzi naleznete zkrátka víc než dost, jejich kompletní seznam hledejte na webu LibreOffice, kde si můžete stáhnout i českou verzi.

Zdroj: The Document Foundation Blog, web LibreOffice 4.2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či teploměry, tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.
Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.

Nepřehlédněte

Niceboy RAZE 2 twins se nebojí originality a inovativního přístupu. Navíc opět nabízí ochranu proti vodě IPx7. RAZE 2 twins tvoří dva menší reproduktory s možností pevného fyzického spojení a ještě překrytí ochrannou gumou, která dodá potřebný styl a základní odolnost při pádu. Každý nabízí výkon 12 W, propojeny jsou navzájem technologií True Wireless a k počítači či mobilu se připojí prostřednictvím Bluetooth 4.2.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek