Pátek , 19. 04. 2024

Rostislav

Vyšly LibreOffice 4.2 – kladou důraz na rychlost i kompatibilitu

31. 01. 2014

31. 01. 2014

The Document Foundation slibuje významná vylepšení po stránce výkonu a kompatibility s formáty Microsoft OOXML (zejména s DOCX) či se starším RTF. Přibyl i nový filtr pro import dokumentů z Abiwordu. Co můžete očekávat?

Změn k lepšímu doznal i tabulkový editor Calc, jehož kód byl výrazně přepracován za účelem vyššího výkonu při práci s velkým objemem dat, zatímco nový volitelný překladač vzorců umožňuje provádět masivní paralelní výpočty vzorců v buňkách pomocí grafického procesoru (GPU) s využitím standardu OpenCL. Tyto výpočty běží nejlépe s Heterogeneous System Architecture (HSA), obsaženou např. v nových procesorech od AMD s kódovým označením „Kaveri“.

Zjednodušení se dočkal též samotný průvodce instalací i možnost vzdálené instalace prostřednictvím Group Policy Objects na Active Directory. Zdokonalena byla integrace do Windows 7 a 8. Nová je úvodní obrazovka – nyní zobrazuje posledně otevřené dokumenty. Změn v nové verzi naleznete zkrátka víc než dost, jejich kompletní seznam hledejte na webu LibreOffice, kde si můžete stáhnout i českou verzi.

Zdroj: The Document Foundation Blog, web LibreOffice 4.2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek