Pondělí , 27. 05. 2024

Valdemar

Vyšly LibreOffice 4.2 – kladou důraz na rychlost i kompatibilitu

31. 01. 2014

31. 01. 2014

The Document Foundation slibuje významná vylepšení po stránce výkonu a kompatibility s formáty Microsoft OOXML (zejména s DOCX) či se starším RTF. Přibyl i nový filtr pro import dokumentů z Abiwordu. Co můžete očekávat?

Změn k lepšímu doznal i tabulkový editor Calc, jehož kód byl výrazně přepracován za účelem vyššího výkonu při práci s velkým objemem dat, zatímco nový volitelný překladač vzorců umožňuje provádět masivní paralelní výpočty vzorců v buňkách pomocí grafického procesoru (GPU) s využitím standardu OpenCL. Tyto výpočty běží nejlépe s Heterogeneous System Architecture (HSA), obsaženou např. v nových procesorech od AMD s kódovým označením „Kaveri“.

Zjednodušení se dočkal též samotný průvodce instalací i možnost vzdálené instalace prostřednictvím Group Policy Objects na Active Directory. Zdokonalena byla integrace do Windows 7 a 8. Nová je úvodní obrazovka – nyní zobrazuje posledně otevřené dokumenty. Změn v nové verzi naleznete zkrátka víc než dost, jejich kompletní seznam hledejte na webu LibreOffice, kde si můžete stáhnout i českou verzi.

Zdroj: The Document Foundation Blog, web LibreOffice 4.2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dalším zástupcem herních periferií značky Genesis, kterého vám představíme, je vrcholný model sluchátek Neon 750 RGB. Ty mají tradičně velmi bohatou výbavu včetně obalu pro přenos. Zaujmout chtějí mimo jiné aktivním osvětlením, které je přímo nabíjeno USB portem.
Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.
Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek