Sobota , 22. 06. 2024

Pavla

Nenechte si ujít Českou sodu na DVD!

27. 11. 2008

Všichni příznivci černého, morbidního a skvělého humoru pánů Čtvrtníčka, Vávry a Šteindlera dostanou ještě před Vánoci dlouho očekávaný dárek. Všechny díly budou od 1.12. vycházet postupně na DVD v levné edici za 49,90 Kč! Místo tisící reprízy Mrazíka si tak budeme moci o svátcích pustit humor ostrý jako břitva a pobavit se až nesvátečně dobře.

Satirický pořad z poloviny devadesátých let se díky svému tvrdému humoru, který si s nikým a ničím nebral servítky, stal doslova kultovní záležitostí. Část diváků, zvláště těch starších, naprosto pobuřoval, byl přesouván na pozdější a pozdější vysílací čas, až ztratila Česká televize nakonec po čtyřech letech odvahu zcela a stáhla ho. Dost tomu přispěly žaloby dotčených osob a organizací, které nesdílely žel stejný smysl pro humor (spíš neměly žádný). Přitom to byl jeden z nejlepších humorných počinů, který se v porevoluční historii vůbec na televizních obrazovkách objevil.


Tak za tento spot, který patří dnes už do zlatého fondu, vysoudila Petra Černotská odškodné a definitivně tak potvrdila, že o smyslu pro humor nikdy ani neslyšela

V době stupidních televizních estrád to byl ze strany Febia Fera Feniče doslova blesk z čistého nebe a dodnes má pořad několik fanklubů. Jeho příznivci si ale museli vystačit buď se střihovým výběrem z roku 1998 nebo s nahrávkami z televize v různé kvalitě, které byly pokoutně distribuovány v DivX nebo přes Youtube.com. DVD edici si tedy určitě žádný fanda nemůže nechat ujít. Vycházet začne v týdenním intervalu od 1.12. na novinových stáncích za běžnou cenu 49,90 Kč. Celkový náklad je 450 000 kusů a v únoru se distribuce DVD dočkají také naši slovenšti „bratia“. Na přebalech budou drobné pokusy o satiru na aktuální politickou garnituru.

K TÉMATU  Recenze GoClever Insignia 1010 WIN – sympatický prcek s klávesnicí

Fero Fenič plánuje obnovení České sody na své nové televizi Febio TV, která má začít vysílat příští rok v DVB-T. Vzhledem k jeho nesvárům s původními interprety je však možné, že tento pokus navázat na „kultovku“ skončí fiaskem. Také si nedovedeme představit fungování pořadu bez podpory padesátiletého archivu Československé televize, kterého při tvorbě původní Sody hojně využívali (zvláště Nemocnice na kraji města:)). Ale nechme se, třeba příjemně, překvapit.


Na “Kurz německého jazyka” Alles Gutte si oficiálně stěžovalo i německé velvyslanectví

I když byly humorné spoty, parodie reklam a politiků ryze dobové, ve své podstatě jsou některé dodnes až mrazivě nadčasové a i když jste třeba o České sodě nikdy neslyšeli (pochybujeme), vřele tuto DVD sérii doporučujeme. Toto není placená inzerce, Česká soda prostě stojí zato!

Tituly určitě najdete také v našem populárním kalendáři DVD příloh, které na stáncích vychází.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.
Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...
Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.
Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek