Čtvrtek , 08. 06. 2023

Medard

Nenechte si ujít Českou sodu na DVD!

27. 11. 2008

Všichni příznivci černého, morbidního a skvělého humoru pánů Čtvrtníčka, Vávry a Šteindlera dostanou ještě před Vánoci dlouho očekávaný dárek. Všechny díly budou od 1.12. vycházet postupně na DVD v levné edici za 49,90 Kč! Místo tisící reprízy Mrazíka si tak budeme moci o svátcích pustit humor ostrý jako břitva a pobavit se až nesvátečně dobře.

Satirický pořad z poloviny devadesátých let se díky svému tvrdému humoru, který si s nikým a ničím nebral servítky, stal doslova kultovní záležitostí. Část diváků, zvláště těch starších, naprosto pobuřoval, byl přesouván na pozdější a pozdější vysílací čas, až ztratila Česká televize nakonec po čtyřech letech odvahu zcela a stáhla ho. Dost tomu přispěly žaloby dotčených osob a organizací, které nesdílely žel stejný smysl pro humor (spíš neměly žádný). Přitom to byl jeden z nejlepších humorných počinů, který se v porevoluční historii vůbec na televizních obrazovkách objevil.


Tak za tento spot, který patří dnes už do zlatého fondu, vysoudila Petra Černotská odškodné a definitivně tak potvrdila, že o smyslu pro humor nikdy ani neslyšela

V době stupidních televizních estrád to byl ze strany Febia Fera Feniče doslova blesk z čistého nebe a dodnes má pořad několik fanklubů. Jeho příznivci si ale museli vystačit buď se střihovým výběrem z roku 1998 nebo s nahrávkami z televize v různé kvalitě, které byly pokoutně distribuovány v DivX nebo přes Youtube.com. DVD edici si tedy určitě žádný fanda nemůže nechat ujít. Vycházet začne v týdenním intervalu od 1.12. na novinových stáncích za běžnou cenu 49,90 Kč. Celkový náklad je 450 000 kusů a v únoru se distribuce DVD dočkají také naši slovenšti „bratia“. Na přebalech budou drobné pokusy o satiru na aktuální politickou garnituru.

K TÉMATU  Recenze Sony RX 10 III - pokročilý „vše v jednom“ 4K kompakt (2. část)

Fero Fenič plánuje obnovení České sody na své nové televizi Febio TV, která má začít vysílat příští rok v DVB-T. Vzhledem k jeho nesvárům s původními interprety je však možné, že tento pokus navázat na „kultovku“ skončí fiaskem. Také si nedovedeme představit fungování pořadu bez podpory padesátiletého archivu Československé televize, kterého při tvorbě původní Sody hojně využívali (zvláště Nemocnice na kraji města:)). Ale nechme se, třeba příjemně, překvapit.


Na “Kurz německého jazyka” Alles Gutte si oficiálně stěžovalo i německé velvyslanectví

I když byly humorné spoty, parodie reklam a politiků ryze dobové, ve své podstatě jsou některé dodnes až mrazivě nadčasové a i když jste třeba o České sodě nikdy neslyšeli (pochybujeme), vřele tuto DVD sérii doporučujeme. Toto není placená inzerce, Česká soda prostě stojí zato!

Tituly určitě najdete také v našem populárním kalendáři DVD příloh, které na stáncích vychází.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek