Úterý , 28. 11. 2023

René

DVD stagnace u Philipsů: 3310, 3360 a 3380

11. 06. 2009

Zhruba začátkem roku 2004 přišel na trh první značkový DVD/DivX přehrávač Philips 737. Od krušných začátků tento typ přístrojů dospěl do použitelného stádia a Philips si dokázal udržet náskok a jeho přehrávače patřily vždy k těm lepším. Dokonce ještě loni se řadil Philips 5990 k jedné z nejlepších voleb. I letos přišla na trh nová řada. Ale už jde jen o pouhé důchodce…

 
V obchodech se objevují modely Philips 3310, 3360 a 3380. Na webu Philipsu ještě najdete starou dobrou 5990tku, ale v e-shopech už moc k sehnání není.
 
Všechny tři nové modely se vyznačují šířkou 36 centimetrů, z čehož by nejednoho fandu slušné elektroniky „trefil šlak“. Léta je tu standard, že konzervativní komponenty domácího kina by měly mít šířku 42 centimetrů. Ale úspora na kousku plechu je v dnešní době asi nutná…
 
 
 
 
Model 3310 nemá HDMI výstup, a při nízké ceně neobsahuje ani USB 2.0 vstup. Ještě se v nabídce objevuje levný model 3350, který nemá HDMI, ale má USB. Ale není jisté, zda nedochází k záměně modelů 3310 a 3350 a chybné uvedení parametrů.
 
 
 
 
Model 3360 již HDMI má, stojí okolo 1700 korun a umí přepočítat obraz na 1080p. Již na něm najdeme i USB 2.0 vstup.
 
 
 
 
Nejvyšší model 3380 stojí přes 2100 korun a zdá se hodně podobný prostřednímu modelu. Zásadní rozdíl najdeme zřejmě jen v lepším audio výstupu, jejž využijí ti, kteří mají rádi analogový přenos signálu do zesilovače a nechtějí utrácet velké sumy za hi-fi přístroje. Ostatně Philips v minulosti ukázal, že i za málo peněz to není tak strašné (highend-filové prominou).
 
Kromě designu nenajdeme na přístrojích oproti loňským modelům snad žádné změny, což je smutné, ale pochopitelné. Přece jenom DVD/DivX přehrávače ve své kategorii začnou nahrazovat Blu-ray přehrávače, jejichž cena klesá a schopnosti rostou (ovšem jako obvykle, hodně pozvolna). Stejně tak se prosazují nové HDD/síťové přehrávače. Teoreticky mohl Philips u nových přehrávačů zapracovat na firmwaru, ale upřímně o tom pochybuji. Výhodou předešlé řady bylo to, že vzniklo několik upravených firmwarů, které dolovaly z 5990tky opravdové maximum.
 
Na závěr ještě jedno upozornění – prodejci i výrobce nejsou jednotní v označování nových modelů, zejména u nejnižšího z řady. Někde jej najdete označený jako 3350, nikoli jako 3310. Problém je i to, že rozdílné jsou informace i na národních webech Philipsu (CZ versus UK). Je možné, že existují jak 3310, tak 3350 a liší se přítomností USB.
 
 
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Niceboy RAZE 2 twins se nebojí originality a inovativního přístupu. Navíc opět nabízí ochranu proti vodě IPx7. RAZE 2 twins tvoří dva menší reproduktory s možností pevného fyzického spojení a ještě překrytí ochrannou gumou, která dodá potřebný styl a základní odolnost při pádu. Každý nabízí výkon 12 W, propojeny jsou navzájem technologií True Wireless a k počítači či mobilu se připojí prostřednictvím Bluetooth 4.2.
Umax 12Wg Tab zasvěceným více či méně připomene zařízení od Microsoftu, tedy 2 v 1 jménem Surface. Tedy tablet spolupracující s klávesnicí, se kterou není vyloženě napevno spojen kloubem, proto potřebuje svůj stojánek...
Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...
Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek