Čtvrtek , 08. 06. 2023

Medard

Repro Genius SW-HF 5.1 6000: O 995 víc zvuku

07. 10. 2008

Zatím co předchozí model velepopulární řady Genius SW-HF si s označením polepšil oproti předchůdci jen o číslici 5 na 5005, novinka zaokrouhluje velkým skokem hnedle na 6000. Letmo se podíváme, jaké razantní změny k lepšímu se udály, že si takový mílový skok v označení řady zasloužily. Nová sestava reproduktorů Genius SW-HF 5.1 6000 jednoznačně vychází ze svého předchůdce. Zpracování povrchu reproduktorů zůstává stejné včetně oblíbeného višňového dekoru. Přední textilní mřížky reproduktorů dostali jemné zaoblení, ale nejpatrnějším rozdílem oproti předchůdci je na první pohled čelní strana subwooferu. Na té se usídlil veliký stavový displej zobrazující základní informace o hlasitosti, vstupu signálu atd. Trochu se obáváme, jestli jeho modré podsvícení nebude příliš rušivé, nebo zda půjde zcela vypnout. U některých sestav je totiž integrace takového displeje spíše na škodu, zvláště pokud nepříjemně prosvětluje celou místnost.

Genius SW-HF 5.1 6000

To, co na první pohled vidět není, je zvýšený výkon sestavy. Satelity si polepšily o 5W na solidních 20W se zachovanou impedancí 8ohmů. Satelitní bedýnky přitom tvoří vždy jeden 4’’ třípásmový reproduktor doplněný 1’’ výškovým (kromě centru, kde jsou třípásmové dva). Taktéž subwoofer posílil ze 75 na rovných 100W, takže lze předpokládat, že příznivci dunivých basů si přijdou na své. Celkový frekvenční rozsah Genius udává 40 Hz-20 kHz s odstupem signálu od šumu 80dB. Konektorová výbava zůstává stejná, tedy jeden 5.1 a tři stereo RCA vstupy. Přepracovaný je placatý dálkový ovladač. To nejdůležitější, tedy jak to celé dohromady hraje, se dozvíme pochopitelně až po redakčním testu, ke kterému se snad do konce roku dostaneme. Protože jsou už reproduktory Genius SW-HF 5.1 6000 v prodeji (cca 2800Kč s DPH), vyzýváme všechny, kteří už je mají doma, aby se neváhali k jejich kvalitě vyjádřit v naší diskusi.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...
Niceboy roste. Firma, která se v nedávné době přihlásila ke sponzoringu české fotbalové reprezentace, nemůže mít malé cíle. Již drahnou dobu Niceboy nevyhledávám jen skrze reproduktory a sluchátka, svůj nabízený sortiment značně rozšiřuje. Jako téměř nesportovec, jsem se podíval na základní fitness náramek X-fit ACTIVE. Ale až tak základní mi nepřipadá.
Po dlouhé době přinášíme unboxing video bezdrátového reproduktoru. Testovaný výrobek se však od těch v poslední době testovaných liší, Genesis Helium 300BT ARGB jsou klasickou stereo soustavou dvou reproduktorů o celkovém výkonu 24 W.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.
Odolné věci máme rádi, rádi je vždy potrápíme a ještě více nás těší, když přežijí a lze napsat, že výrobce nelže a výrobek je opravdu kvalitní. Podobně tomu bude u testovaného disku HD830, který nás zaujal již asi před rokem na prezentaci společnosti AData. Doba evidentně dozrála a těžký kovový kvádřík dorazil i k nám do redakce…

Nepřehlédněte

Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek