Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Repro Genius SW-HF 5.1 6000: O 995 víc zvuku

07. 10. 2008

Zatím co předchozí model velepopulární řady Genius SW-HF si s označením polepšil oproti předchůdci jen o číslici 5 na 5005, novinka zaokrouhluje velkým skokem hnedle na 6000. Letmo se podíváme, jaké razantní změny k lepšímu se udály, že si takový mílový skok v označení řady zasloužily. Nová sestava reproduktorů Genius SW-HF 5.1 6000 jednoznačně vychází ze svého předchůdce. Zpracování povrchu reproduktorů zůstává stejné včetně oblíbeného višňového dekoru. Přední textilní mřížky reproduktorů dostali jemné zaoblení, ale nejpatrnějším rozdílem oproti předchůdci je na první pohled čelní strana subwooferu. Na té se usídlil veliký stavový displej zobrazující základní informace o hlasitosti, vstupu signálu atd. Trochu se obáváme, jestli jeho modré podsvícení nebude příliš rušivé, nebo zda půjde zcela vypnout. U některých sestav je totiž integrace takového displeje spíše na škodu, zvláště pokud nepříjemně prosvětluje celou místnost.

Genius SW-HF 5.1 6000

To, co na první pohled vidět není, je zvýšený výkon sestavy. Satelity si polepšily o 5W na solidních 20W se zachovanou impedancí 8ohmů. Satelitní bedýnky přitom tvoří vždy jeden 4’’ třípásmový reproduktor doplněný 1’’ výškovým (kromě centru, kde jsou třípásmové dva). Taktéž subwoofer posílil ze 75 na rovných 100W, takže lze předpokládat, že příznivci dunivých basů si přijdou na své. Celkový frekvenční rozsah Genius udává 40 Hz-20 kHz s odstupem signálu od šumu 80dB. Konektorová výbava zůstává stejná, tedy jeden 5.1 a tři stereo RCA vstupy. Přepracovaný je placatý dálkový ovladač. To nejdůležitější, tedy jak to celé dohromady hraje, se dozvíme pochopitelně až po redakčním testu, ke kterému se snad do konce roku dostaneme. Protože jsou už reproduktory Genius SW-HF 5.1 6000 v prodeji (cca 2800Kč s DPH), vyzýváme všechny, kteří už je mají doma, aby se neváhali k jejich kvalitě vyjádřit v naší diskusi.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Niceboy roste. Firma, která se v nedávné době přihlásila ke sponzoringu české fotbalové reprezentace, nemůže mít malé cíle. Již drahnou dobu Niceboy nevyhledávám jen skrze reproduktory a sluchátka, svůj nabízený sortiment značně rozšiřuje. Jako téměř nesportovec, jsem se podíval na základní fitness náramek X-fit ACTIVE. Ale až tak základní mi nepřipadá.
Dalším zástupcem herních periferií značky Genesis, kterého vám představíme, je vrcholný model sluchátek Neon 750 RGB. Ty mají tradičně velmi bohatou výbavu včetně obalu pro přenos. Zaujmout chtějí mimo jiné aktivním osvětlením, které je přímo nabíjeno USB portem.
Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model DVR-318, kterou pořídíte ve značkovém eshopu za 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.

Nepřehlédněte

Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek