Sobota , 20. 04. 2024

Marcela

Čerstvý vítr do MP3 – novinky Doonio

04. 05. 2007


Není tomu dlouho, co jsme měli v redakčním testu podařený osobní mediální přehrávač Doonio Entra. Výrobce jako všichni inovuje a přichází i několika velmi zajímavými novinkami.

Značka Doonio nepatří ve spotřební elektronice zrovna k nejznámějším, ale začíná se díky vyvedeným produktům čím dál více prosazovat. Jak jste si mohli přečíst, model Entra není vůbec k zahození a teď český distributor paletu přístrojů doplňil o další tři modely.

Doonio Mystick

Klasický USB “stickový“ model pro nenáročné v již milionkrát použitém designu. Nepřináší nic moc nového, brojí hlavně cenou a dodává se v kapacitách 1, 2 a 4GB. Drobná inovace v podobě úsporného OLED displeje, tradiční napájení AAA baterií a ochuzen není ani o dnes už běžné funkce FM rádia a diktafonu. Podporované formáty jsou jen a pouze MP3 a WMA, ale víc se od obyčejného MP3 přehrávače nečeká.


Doonio Mystik pro nenáročné

Doonio Forty

O poznání zajímavější a dražší model jako by navazoval na to dobré z Entry, vyslyšel všechny výtky a kromě lepšího ovládání a displeje má i další změny k lepšímu. Tou nejpotěšlivější je přehrávání AVI videa DivX bez nutnosti konverze do speciálního formátu a rozlišení, jak tomu je u Entry. TFT displej úhlopříčky 2,4” s rozlišením 320×240 při 262 000 barvách by měl poskytnout již solidní rozlišení jak pro video, tak pro JPEG obrázky. Pro napájení je použita lehká Li-ion baterie a slibovaná výdrž přístroje (kterou nutno brát s rezervou) až 50 hodin. Netypické jsou dva výstupy na sluchátka. Bude se dodávat v kapacitách 1 a 2GB, nicméně ty lze dále rozšiřovat pomocí Micro SD karet.


Doonio Forty nejen pro DivXaře

Doonio X5

Jako stylovou záležitost zřejmě Doonio zamýšlí model X5. Vybaven je pokročilým OLED displejem schopným zobrazit 262 000 barev. Ten zajistí výbornou čitelnost i na slunci. Je však menší než u Forty (1,8”) a jak znám OLED, bude mít hrubší rastr, který pro jistotu dovozce nedodává. Prostě není to přistroj na video, respektive umí video formát MTV, ale na AVIčka je dělaná Forty. Zajímavé jsou velmi decentní rozměry 72x46x12 a hmotnost s Li-pol baterií pouhých 45g. Základní 1GB lze hravě rozšířit běžnou SD kartou.


Stylovka Doonio X5

MP3 Přehrávače Doonio můžete zakoupit na Audigo.cz.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Nepřehlédněte

Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek