Pátek , 14. 06. 2024

Roland

Vysokorychlostní signálový procesor dokáže analyzovat 400 000 snímků současně

12. 01. 2024

12. 01. 2024

Tým globálních vědců, vedený profesorem Davidem Mossem z Swinburne University of Technology, představil ultra-vysokorychlostní signálový procesor, který dokáže analyzovat ohromujících 400 000 obrazů v reálném čase současně. Může také provádět 34 různých činností současně, jako je hledání hran objektů, zjasňování hran a opravování rozmazání v pohybu.

Současné zpracování 400 000 videí

Splnění požadavků na zpracování velkého množství informací v reálném čase představuje výzvy, pokud jde o rychlost zpracování a spotřebu energie, zejména s tradičními technologiemi zpracování elektrických signálů, které čelí omezením. Vysokorychlostní signálový procesor, jehož princip je vyobrazen níže, analyzuje 400 000 snímků současně.

Tato technologie poskytuje řešení, protože její uplatnění je široké v oblasti strojového učení a robotického vidění. Nachází uplatnění v různých oblastech, včetně samořídících aut, dronů, sledování růstu buněk pro analýzu virů a rakoviny, optických neuronových sítí, vysokorychlostního zobrazování, 3D holografických displejů a dalších.

Tato převratná inovace překonává konvenční elektronické procesory pracující v gigabajtech/s a pracuje s ohromující rychlostí 17 terabitů/s – více než 10 000krát rychleji. Na rozdíl od tradičních metod je tento nový systém nejen super rychlý, ale také velmi flexibilní, což znamená, že může dělat spoustu různých úkolů, aniž by měnil své fyzické části. K rychlému rozhodování v reálném čase, zejména v aplikacích, jako je autonomní řízení a umělá inteligence, je potřeba superrychlá analýza videoobrazu.

Klíčem k dosažení této pozoruhodné rychlosti je integrovaný optický mikrokomb, speciální technologie, která podle Mosse překonává omezení šířky pásma a energie v elektronických systémech. Vědci k tomu použili něco, čemu se říká integrovaný krystalový mikrohřeben Kerr soliton.

“Toto mění hru,” řekl Moss pro Techxplore. “Jedná se o přenosná, ultra-přesná optická pravítka, která by mohla být použita pro vše od ručních skenerů dechu po detekci malých pohybů objektů ve vesmíru nebo hledání exoplanet podobných Zemi.”

K TÉMATU  AVerTV Volar GPS 805: Cestovní DVB-t a GPS v jednom

Integrovaný krystalový mikrohřeben Kerr soliton je kompaktní zařízení, které kombinuje komponenty pro generování specifického typu vln pomocí krystalového materiálu. Toto zařízení se používá v aplikacích souvisejících s optikou, fotonikou a případně vysokorychlostním zpracováním signálu, jak je navrženo ve studii. Studie byla publikována v časopise Communications Engineering.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Plánování společenských událostí, veletrhů nebo prodejních akcí může být náročný úkol. Každý organizátor hledá ten správný prvek, který udělá z události nezapomenutelný zážitek. Přenosné party stany, známé také jako reklamní nebo prodejní stánky, jsou tímto prvkem, který přidává do každé akce nádech jedinečnosti a pohodlí.
Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek.
Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.

Nepřehlédněte

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek