Pátek , 19. 04. 2024

Rostislav

Emgeton Guru 2: univerzální HDD/DVD síťový přehrávač

11. 02. 2009

Po high-endovém přístroji Guru 4 TViX uvedeném v loňském roce nyní přichází na český trh model Guru 2, který obsahuje jen o málo méně funkcí za výrazně nižší cenu.

Kompaktní přístroj představuje opět výraznou inovaci a posun možností domácí zábavy. Je prvním multimediálním centrem s DVD-ROM mechanikou, pevným diskem a čtečkou paměťových karet. Emgeton Guru 2 nabízí kvalitní konstrukci v moderním designu a univerzálním barevném provedení, takže přístroj bez problémů zapadne do každého interiéru.

 

Čelní straně vévodí přehledný barevný informační displej, obsahující 10 alfanumerických a 5 číselných znaků. Během práce s multimediálním obsahem zobrazuje displej nejdůležitější systémové informace; přístup ke všem informacím, funkcím a nastavením přístroje je pak realizován pomocí administračního rozhraní na připojeném zobrazovacím zařízení – televizní či LCD obrazovce. Kromě displeje je na čelní straně přístroje umístěna ještě štěrbinová DVD-ROM mechanika, čtečka paměťových karet a přijímač infračerveného signálu dálkového ovladače.


Emgeton Guru 2 slouží jako univerzální centrum domácí zábavy – kromě čtečky paměťových karet a DVD-ROM mechaniky nabízí ještě úložiště pro jakákoli data na 3,5″ pevném disku až do kapacity 1 500 GB. Obsahuje většinu typů konektorů pro připojení mnoha způsoby, např. USB, DVI, S-Video, LAN či další vestavěná rozhraní. Všechny konektory jsou umístěny v zadní části přístroje, ve spodní části se pak nachází vývod 40mm větráku s možností regulace otáček.

Multimediální centrum Emgeton Guru 2 lze pohodlně ovládat hned dvěma způsoby: buď pomocí sady devíti tlačítek vsazených do horní části zařízení, nebo prostřednictvím dodávaného dálkového ovladače s 34 klávesami (včetně dvou dvoupolohových), jehož přehlednost navíc umocňují barevně odlišená tlačítka. Administrační rozhraní zařízení je kompletně lokalizováno do českého jazyka.

Emgeton Guru 2 přehrává audio a video soubory většiny používaných formátů, pracuje s DVD disky, podporuje české titulky, poradí si s obrázky. Vnitřní pozici lze osadit vysokokapacitními pevnými disky s rozhraním S-ATA II (S-ATA I), které lze během několika sekund jednoduše měnit pouhým zacvaknutím bez použití šroubováku. Nechybí podpora Full HD (1080p) zobrazení, mnoha typů výstupů, paměťových karet, rozhraní USB (včetně USB Host) ani síťového protokolu TCP/IP – přístroj tedy umí přehrávat multimediální soubory z počítače, který je připojen do stejné sítě. Aktivovat lze také režim úspory energie a automatické vypnutí.

K TÉMATU  Recenze disku AData HD830 – drsňák nejen na pohled

Multimediální centrum Emgeton Guru 2 je již v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti Bell Technology, doporučená cena přístroje začíná na 5 290 Kč vč. DPH.

Specifikace

Rozměry vך×h [mm]

180 × 75 × 226

Hmotnost [g]

1,340 g (bez HDD)

Displej

barevný LCD, 10 alfanumerických znaků, 5 číselných znaků

Napájení

90~240V, 50/60Hz, 20W

Větrák

40 mm s možností nastavení otáček

Rozhraní

DVI, Composite, Component, S-Video, Optical, USB 2.0, 2× USB Host, 10/100 LAN UPNP v1.0

Výstup videa

DVI, Component, S-Video, Composite

Výstup zvuku

digitální / koaxiální, optický, analogový / stereo

Rozšiřující mechaniky

DVD-ROM, čtečka paměťových karet CF I/II, MS, xD, SD, MMC

Pevný disk

formát NTFS, FAT32, kapacita až 750 GB, rozhraní S-ATA II. (S-ATA I.)

Podporované video soubory

– formát souborů: WMV9 (bez DRM, bez WMV9 Pro, bez WMV9 Advanced Profile), WMV HD (bez DRM), IFO, AVI, MPG, VOB, MP4, ASF, TP, TRP

– kodeky: MPEG 1/2/4, DivX 3/4/5, Xvid

– rozlišení: až 1 920 × 1 080 HD 1 080p

Podporované zvukové soubory

– formát souborů: MP3, WMA (pouze ztrátové), AAC, FLAC, OGG, PCM,

M4A (bez DRM)

– výstup: DTS Pass Through, Down Mixing

Podporované obrázky

JPG

Podporované formáty titulků

– textové titulky: SMI, SUB, SRT, AQT, UTF, LRC

– obrázkové titulky: SUB (s IDX)

Další funkce

nastavení úspory energie, automatické vypnutí

Příslušenství

nabíječka, propojovací kabely pro všechny typy rozhraní (kromě DVI), dálkový ovladač, uživatelský manuál

 

Související články

HD mediální stanice Emgeton Guru TViX
Popcorn Hour A-100: když výrobce plní přání zákazníků

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dalším zástupcem herních periferií značky Genesis, kterého vám představíme, je vrcholný model sluchátek Neon 750 RGB. Ty mají tradičně velmi bohatou výbavu včetně obalu pro přenos. Zaujmout chtějí mimo jiné aktivním osvětlením, které je přímo nabíjeno USB portem.
Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…

Nepřehlédněte

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek