Pátek , 22. 09. 2023

Darina

Největší čínský výrobce SUV přidá do aut robota typu ChatGPT

25. 08. 2023

25. 08. 2023

Čínská automobilka Great Wall Motor (GWM) se chystá integrovat systém umělé inteligence podobný Baidu ChatGPT, který umožňuje konverzaci mezi řidičem a vozem, což znamená vstup systémů umělé inteligence do automobilů pro masový trh. Informuje o tom South China Morning Post (SCMP). Společnost GMW se spojila s technologickou firmou Baidu na výrobě automobilů integrovaných s jejím nástrojem chatbot Ernie Bot, čímž se posiluje tlak na to, aby byla auta inteligentnější a uživatelsky přívětivější.

Základní model umělé inteligence Baidu, robot Ernie, je nabízen jako čínský rival ChatGPT od OpenAI. „U vozidel, která jsou sériově vyráběna, bylo testováno několik inovativních prvků. Postupně budou uvedeny do komerčního využití na široké bázi,“ uvedlo prohlášení GWM citované SCMP. Baidu hodně sází na AI, primárně se zaměřuje na vývoj svého jazykového modelu Ernie. Oznámení z května uvedlo, že investuje 140 milionů dolarů (1 miliardu juanů) do inkubace čínských startupů zaměřujících se na generativní umělou inteligenci.

Pro lepší zážitek z auta

Baidu minulý měsíc odhalilo, že jejich beta verze Ernie 3.5 dosáhla významného pokroku, když překonala ChatGPT (3,5) v hodnocení celkových schopností a překonala GPT-4 ve specifických dovednostech čínského jazyka. Pomocí nejnovější iterace Ernieho modelu spolupracují GWM a Baidu na výzkumu aplikací svého nejnovějšího jazykového modelu v inteligentních interakcích v autě. Již prokázaly mnoho nových funkcí, které lze implementovat do sériově vyráběných modelů vozidel.

Baidu Apollo, platforma pro řešení autonomního řízení čínského vyhledávacího giganta, představila na autosalonu v Šanghaji v dubnu 2023 různé technologie inteligentního řízení vytvořené na ERNIE pro scénáře v autě, včetně plánování cest, zábavy v autě, znalostních otázek a odpovědí a AI skic, služby, jako je plánování cest a zábava v autě.

Poptávka po inteligentních řešeních

Automobilový průmysl se rychle rozvíjí a umělá inteligence se stala kritickým aspektem pro klíčové automobilové OEM firmy, které se snaží odlišit a poskytovat nové hodnotové nabídky. Spotřebitelé a průmysl jsou jednotní v potřebě inteligentních kokpitů, které poskytují intuitivnější rozhraní, rozšířené funkce a hladší zážitky.

K TÉMATU  Android definitivně míří pod televizory: Evolve Solaris a Google TV Box

Čínští výrobci jako Lynk a Smart také oznámili záměr vytvořit vozidla vybavená technologií Ernie Bot a vlastní dceřinou společnost elektrických vozidel (EV) Jidu Auto, která začnou vyrábět koncem roku 2023. Uber také nedávno uvedl, že pracuje na ChatGPT, je to jako AI bot, kterého chce začlenit do své aplikace.

GMW, největší výrobce SUV v Číně, neupřesnil, které modely budou jako první obsahovat vestavěný Ernie Bot, čínskou reakci na ChatGPT od OpenAI, obrovský jazykový model. Rovněž neposkytl časový plán uvedení svého prvního vozu vybaveného konverzační technologií.

Baidu také aktivně hledá možnosti integrace Ernie Bota do jiných podniků, jako jsou jeho cloudové služby, a určitě zahřeje konkurenci a postaví se do boje se svými západními rivaly, jako jsou OpenAI, Google, Microsoft a Apple.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.
Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.
Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...
Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.
Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.

Nepřehlédněte

VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek