Pondělí , 15. 04. 2024

Anastázie

Největší čínský výrobce SUV přidá do aut robota typu ChatGPT

25. 08. 2023

25. 08. 2023

Čínská automobilka Great Wall Motor (GWM) se chystá integrovat systém umělé inteligence podobný Baidu ChatGPT, který umožňuje konverzaci mezi řidičem a vozem, což znamená vstup systémů umělé inteligence do automobilů pro masový trh. Informuje o tom South China Morning Post (SCMP). Společnost GMW se spojila s technologickou firmou Baidu na výrobě automobilů integrovaných s jejím nástrojem chatbot Ernie Bot, čímž se posiluje tlak na to, aby byla auta inteligentnější a uživatelsky přívětivější.

Základní model umělé inteligence Baidu, robot Ernie, je nabízen jako čínský rival ChatGPT od OpenAI. „U vozidel, která jsou sériově vyráběna, bylo testováno několik inovativních prvků. Postupně budou uvedeny do komerčního využití na široké bázi,“ uvedlo prohlášení GWM citované SCMP. Baidu hodně sází na AI, primárně se zaměřuje na vývoj svého jazykového modelu Ernie. Oznámení z května uvedlo, že investuje 140 milionů dolarů (1 miliardu juanů) do inkubace čínských startupů zaměřujících se na generativní umělou inteligenci.

Pro lepší zážitek z auta

Baidu minulý měsíc odhalilo, že jejich beta verze Ernie 3.5 dosáhla významného pokroku, když překonala ChatGPT (3,5) v hodnocení celkových schopností a překonala GPT-4 ve specifických dovednostech čínského jazyka. Pomocí nejnovější iterace Ernieho modelu spolupracují GWM a Baidu na výzkumu aplikací svého nejnovějšího jazykového modelu v inteligentních interakcích v autě. Již prokázaly mnoho nových funkcí, které lze implementovat do sériově vyráběných modelů vozidel.

Baidu Apollo, platforma pro řešení autonomního řízení čínského vyhledávacího giganta, představila na autosalonu v Šanghaji v dubnu 2023 různé technologie inteligentního řízení vytvořené na ERNIE pro scénáře v autě, včetně plánování cest, zábavy v autě, znalostních otázek a odpovědí a AI skic, služby, jako je plánování cest a zábava v autě.

Poptávka po inteligentních řešeních

Automobilový průmysl se rychle rozvíjí a umělá inteligence se stala kritickým aspektem pro klíčové automobilové OEM firmy, které se snaží odlišit a poskytovat nové hodnotové nabídky. Spotřebitelé a průmysl jsou jednotní v potřebě inteligentních kokpitů, které poskytují intuitivnější rozhraní, rozšířené funkce a hladší zážitky.

K TÉMATU  Koncept HTPC

Čínští výrobci jako Lynk a Smart také oznámili záměr vytvořit vozidla vybavená technologií Ernie Bot a vlastní dceřinou společnost elektrických vozidel (EV) Jidu Auto, která začnou vyrábět koncem roku 2023. Uber také nedávno uvedl, že pracuje na ChatGPT, je to jako AI bot, kterého chce začlenit do své aplikace.

GMW, největší výrobce SUV v Číně, neupřesnil, které modely budou jako první obsahovat vestavěný Ernie Bot, čínskou reakci na ChatGPT od OpenAI, obrovský jazykový model. Rovněž neposkytl časový plán uvedení svého prvního vozu vybaveného konverzační technologií.

Baidu také aktivně hledá možnosti integrace Ernie Bota do jiných podniků, jako jsou jeho cloudové služby, a určitě zahřeje konkurenci a postaví se do boje se svými západními rivaly, jako jsou OpenAI, Google, Microsoft a Apple.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nabízí parametry spíše průměrné jako plné HD při 60 FPS, nechybí Wi-Fi či dálkové ovládání, vlastnosti dnes již nižší střední třídy akčních kamer. Sem i cenou bez koruny 2 000 Kč zapadá. Neztratí se v konkurenci? Niceboy Vega je hodně levná, Vega 5 Pop má dotykový displej, ale proč recenzujeme kameru, která není úplnou novinkou a ničím nevyčnívá? Proč ne.
Recenzi akční kamery Rollei 420 jsme vám nabídli před rokem, od té doby se stále chytáme na novější a „nadupanější“ model 430, který odlišuje hlavně displej na čelní straně a schopnost natáčet 4K při 30 FPS. V době představení jistě špička, jak si povede kamera v době, kdy se nachází prakticky na konci životního cyklu?
VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek