Sobota , 15. 06. 2024

Vít

LG odhalí inovativního agenta AI pro inteligentní domácnost

02. 01. 2024

02. 01. 2024

Společnost LG Electronics (LG) je připravena na veletrhu CES 2024 odhalit svého inovativního agenta umělé inteligence (AI) pro inteligentní domácnost. Agent umělé inteligence pro inteligentní domácnost společnosti LG se může pochlubit robotickými, AI a multimodálními technologiemi, které mu umožňují hýbat se, učit se, chápat a zapojovat se do složitých konverzací. Řešení LG Smart Life, všestranný domácí správce a společník v jednom, zlepšuje každodenní život uživatelů a ukazuje závazek společnosti realizovat svou vizi „Zero Labor Home“.

Co všechno agent dokáže?

Díky pokročilému designu „dvounohých“ kol je agent inteligentní domácí AI společnosti LG schopen se navigovat doma nezávisle. Inteligentní zařízení může verbálně komunikovat s uživateli a vyjadřovat emoce prostřednictvím pohybů, které umožňují kloubové klouby nohou. Využití multimodální technologie umělé inteligence, která kombinuje rozpoznávání hlasu a obrazu spolu se zpracováním přirozeného jazyka, navíc umožňuje agentovi umělé inteligence v chytré domácnosti porozumět kontextu a záměrům a také aktivně komunikovat s uživateli.

Tento agent umělé inteligence funguje jako „pohyblivé“ centrum chytré domácnosti a propojuje se s chytrými domácími spotřebiči a domácími zařízeními IoT a ovládá je. Díky nejnovější spolupráci LG s Qualcomm Technologies, Inc., je agent AI vybaven platformou Qualcomm ® Robotics RB5, která umožňuje výkonné funkce umělé inteligence na zařízení, jako je rozpoznávání obličejů a uživatelů. Agent AI využívá svou vestavěnou kameru, reproduktor a různé senzory ke shromažďování údajů o okolním prostředí v reálném čase, včetně teploty, vlhkosti a kvality vnitřního vzduchu. Pokročilé technologie umělé inteligence společnosti LG tato data analyzují, průběžně se učí a kombinují je s externími informacemi. Agent AI může dokonce fungovat jako monitor domácích mazlíčků a hlídač, což uživatelům poskytuje možnost vidět a starat se o své mazlíčky na dálku a zasílat upozornění, pokud je zjištěna nějaká neobvyklá aktivita.

K TÉMATU  AVer3D CaptureHD: Moderní TV karta s HDMI vstupem

Všestranný pomocník

A co víc, agent umělé inteligence pro inteligentní domácnost LG nabízí výjimečnou všestrannost a škálovatelnost. Dokáže například autonomně hlídkovat v domácnosti, když tam nikdo není, přesouvat se z jedné místnosti do druhé a odesílat upozornění do chytrého telefonu uživatele, pokud najde otevřené okno nebo rozsvícená světla. Navíc může pomoci šetřit energii připojením k chytré zásuvce a vypnutím nepoužívaných zařízení v celém domě.

Když se uživatel vrátí domů, agent umělé inteligence ho přivítá u předních dveří, rozezná jeho emoce analýzou jeho hlasu a výrazů obličeje a vybere hudbu nebo jiný obsah podle jeho nálady. Pomáhá také uživatelům v jejich každodenním životě poskytováním podrobností o dopravě, aktualizací počasí, osobních plánů nebo připomenutí, aby si vzali léky.

S agentem AI pro chytrou domácnost a jeho aktivními funkcemi centra se společnost LG snaží osvobodit uživatele od břemene domácích prací a snaží se etablovat jako dominantní hráč na trhu chytrých domácností.

„Náš průkopnický agent umělé inteligence pro chytrou domácnost kombinuje špičkovou autonomní mobilitu a technologie AI s pokročilými komunikačními schopnostmi a službami, které zákazníkům pomáhají zbavit se domácích prací,“ řekl Lyu Jae-cheol, prezident společnosti LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company. „Společnost LG, společnost zabývající se řešením chytrého života, bude i nadále pomáhat zákazníkům zažít chytřejší a příjemnější život doma.“

Návštěvníci veletrhu CES 2024 mohou od 9. do 12. ledna na stánku společnosti (č. 16008, Las Vegas Convention Center) vidět všechna nejnovější řešení LG pro chytrý život, včetně agenta AI pro inteligentní domácnost.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek