Úterý , 27. 02. 2024

Alexandr

LG odhalí inovativního agenta AI pro inteligentní domácnost

02. 01. 2024

02. 01. 2024

Společnost LG Electronics (LG) je připravena na veletrhu CES 2024 odhalit svého inovativního agenta umělé inteligence (AI) pro inteligentní domácnost. Agent umělé inteligence pro inteligentní domácnost společnosti LG se může pochlubit robotickými, AI a multimodálními technologiemi, které mu umožňují hýbat se, učit se, chápat a zapojovat se do složitých konverzací. Řešení LG Smart Life, všestranný domácí správce a společník v jednom, zlepšuje každodenní život uživatelů a ukazuje závazek společnosti realizovat svou vizi „Zero Labor Home“.

Co všechno agent dokáže?

Díky pokročilému designu „dvounohých“ kol je agent inteligentní domácí AI společnosti LG schopen se navigovat doma nezávisle. Inteligentní zařízení může verbálně komunikovat s uživateli a vyjadřovat emoce prostřednictvím pohybů, které umožňují kloubové klouby nohou. Využití multimodální technologie umělé inteligence, která kombinuje rozpoznávání hlasu a obrazu spolu se zpracováním přirozeného jazyka, navíc umožňuje agentovi umělé inteligence v chytré domácnosti porozumět kontextu a záměrům a také aktivně komunikovat s uživateli.

Tento agent umělé inteligence funguje jako „pohyblivé“ centrum chytré domácnosti a propojuje se s chytrými domácími spotřebiči a domácími zařízeními IoT a ovládá je. Díky nejnovější spolupráci LG s Qualcomm Technologies, Inc., je agent AI vybaven platformou Qualcomm ® Robotics RB5, která umožňuje výkonné funkce umělé inteligence na zařízení, jako je rozpoznávání obličejů a uživatelů. Agent AI využívá svou vestavěnou kameru, reproduktor a různé senzory ke shromažďování údajů o okolním prostředí v reálném čase, včetně teploty, vlhkosti a kvality vnitřního vzduchu. Pokročilé technologie umělé inteligence společnosti LG tato data analyzují, průběžně se učí a kombinují je s externími informacemi. Agent AI může dokonce fungovat jako monitor domácích mazlíčků a hlídač, což uživatelům poskytuje možnost vidět a starat se o své mazlíčky na dálku a zasílat upozornění, pokud je zjištěna nějaká neobvyklá aktivita.

K TÉMATU  Recenze DVD rekordéru s HDD LG RH 277H

Všestranný pomocník

A co víc, agent umělé inteligence pro inteligentní domácnost LG nabízí výjimečnou všestrannost a škálovatelnost. Dokáže například autonomně hlídkovat v domácnosti, když tam nikdo není, přesouvat se z jedné místnosti do druhé a odesílat upozornění do chytrého telefonu uživatele, pokud najde otevřené okno nebo rozsvícená světla. Navíc může pomoci šetřit energii připojením k chytré zásuvce a vypnutím nepoužívaných zařízení v celém domě.

Když se uživatel vrátí domů, agent umělé inteligence ho přivítá u předních dveří, rozezná jeho emoce analýzou jeho hlasu a výrazů obličeje a vybere hudbu nebo jiný obsah podle jeho nálady. Pomáhá také uživatelům v jejich každodenním životě poskytováním podrobností o dopravě, aktualizací počasí, osobních plánů nebo připomenutí, aby si vzali léky.

S agentem AI pro chytrou domácnost a jeho aktivními funkcemi centra se společnost LG snaží osvobodit uživatele od břemene domácích prací a snaží se etablovat jako dominantní hráč na trhu chytrých domácností.

„Náš průkopnický agent umělé inteligence pro chytrou domácnost kombinuje špičkovou autonomní mobilitu a technologie AI s pokročilými komunikačními schopnostmi a službami, které zákazníkům pomáhají zbavit se domácích prací,“ řekl Lyu Jae-cheol, prezident společnosti LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company. „Společnost LG, společnost zabývající se řešením chytrého života, bude i nadále pomáhat zákazníkům zažít chytřejší a příjemnější život doma.“

Návštěvníci veletrhu CES 2024 mohou od 9. do 12. ledna na stánku společnosti (č. 16008, Las Vegas Convention Center) vidět všechna nejnovější řešení LG pro chytrý život, včetně agenta AI pro inteligentní domácnost.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Akční kamery nejsou novinkou, stejně tak model 420 od německého výrobce Rollei již na českém trhu nahradil novější 425, který se však liší jen několika parametry. Pro většinu lidí jde spíše jen o hračku pro teenagery, bližší zkušenost však prokáže, že toho umí mnohem víc. Nabízí dost i dospělým.

Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.
Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek