Středa , 24. 04. 2024

Vojtěch

YouTube má nyní více než 100 milionů Premium odběratelů

Pro mnoho lidí neexistuje nic horšího, než když musí trávit nekonečné chvíle čekáním až skončí reklamy na YouTube. Když se poprvé objevila možnost předplatného bez reklam, pro řadu lidí to byla spása. Je ale neuvěřitelné, kolik lidé je ochotných platit za to, aby se nemuseli s reklamami trápit. YouTube dosáhl tento měsíc důležitého milníku pro své úrovně placené hudby a videa, když celosvětově překonal hranici 100 milionů odběratelů.
Youtube
YouTube má nyní více než 100 milionů Premium odběratelů

13. 02. 2024

13. 02. 2024

Rekordní počet odběratelů znamená i obří zisk pro YouTube

Toto číslo zahrnuje zkušební odběry, takže skutečný počet placených odběratelů je nižší. Úrovně předplatného YouTube byly primárním zdrojem příjmů z předplatitelských služeb Google, které v roce 2023 dosáhly tržeb 15 miliard USD (včetně YouTube TV a Google One). Je to zhruba devět let, co YouTube spustil placenou službu předplatného bez reklam. Později se rozhodlo rozdělit YouTube Red na YouTube Premium a YouTube Music Premium.

YouTube Music je streamovací hudební služba společnosti. YouTube Premium zahrnuje Music Premium a také odstraňuje reklamy z YouTube, odemyká streamování ve vyšší kvalitě a umožňuje přehrávání a stahování na pozadí. Počet odběratelů společnosti nerozlišoval mezi těmito dvěma úrovněmi, což ztěžuje zjištění, kolik lidí skutečně používá YouTube Music ve srovnání s jinými hudebními platformami, jako jsou Apple Music a Spotify, a kolik lidí platí za YouTube Premium navíc.

S celkovým počtem 100 milionů odběratelů jsou čísla YouTube stále za Netflixem (260,8 milionů odběratelů) a Spotify (226 milionů placených odběratelů). Je to srovnatelnější s Disney Plus, který loni překonal hranici 150 milionů placených uživatelů. Ale YouTube Premium by ve skutečnosti nemělo být považováno za konkurenta jiných prémiových streamovacích služeb, zejména vzhledem k jeho poměrně pestré nabídce (uživatelsky generované video, živé televizní vysílání, streamovaná hudba, video na vyžádání). YouTube také opustil závody ve zbrojení ve streamování a začátkem roku 2022 přestal vytvářet většinu původního obsahu .

Za tímto účelem je hlavním zdrojem příjmů YouTube stále reklama, nikoli předplatné. Ale 100 milionů není nic, co by se dalo přehlédnout, a neustálý růst služeb YouTube Premium a YouTube Music znamená, že budou hrát důležitou roli v budoucnosti YouTube.

MOHLO BY SE HODIT

Recenze herních sluchátek Genesis Argon 600 – uši jako v hudebním bunkru

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Na sportování jsem příliš líný, uznávám bez mučení. O to víc mě zaskočil šéfredaktor, když mi nabídl k otestování chytrý náramek X-Fitpolo od firmy Niceboy. Byl jsem zvědavý, zda mě monitoring mého těla přinutí se sebou něco dělat.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek