Sobota , 24. 02. 2024

Matěj

Recenze BML CarCall BT-3 – telefonujte levně, pohodlně a bez stresu

I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…

30. 07. 2019

30. 07. 2019

I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…

Video z vybalování jste si mohli prohlédnout dříve (omlouvám se za kvalitu, špatně jsem si nastavil program na stříhání a kompresi). To ukázalo, že kromě reproduktoru kupujete i poměrně dlouhý USB kabel včetně nabíječky, kterou jsem také v autě neměl.

Zde to chápejme tak, že jste ušetřili minimálně 100 Kč. A to se při této ceně počítá, protože nabije i telefon (např. při dlouhé cestě neřešíte baterii u zapnuté navigace apod.). Nabíječka má červenou diodu a ukazuje, zda zrovna nabíjí. Výstupní proud nám zůstal utajen.

K nabíjení reproduktoru ji nebudete používat často, navíc jeho umístění na sluneční cloně to trošku znepříjemňuje při jizdě. Děkujme tedy, že akumulátor vydrží opravdu dlouho. Nevíme, zda slibovaných 600 h a 5 hodin hovoru, ale od koupě jsem jej nenabíjel a stále se nevybil. Musím přiznat, že moc netelefonuji. Ale zrovna během dovolené a několikahodinových přesunů byl v režimu připojení s telefonem stále.

Potěší minimalisty

Montáž je banální, kovovou sponu protáhnete úchyty na zadní straně reproduktoru a nasadíte na sluneční clovnu. U spony dejte pozor, má ostré hrany, můžete se říznout. Chlapi, rozhodně to nenechávejte na ženách.

Samotná kvalita reprodukce zvuku z telefonu je dostatečně hlasitá, i když s tendencí k menší rezonanci při nejvyšších hlasitostech, které jsem zvolil při otevřeném okénku. Přestože BML CarCall zvládne logicky přehrát hudbu z mobilu (včetně posouvání skladeb apod.) jako klasický bezdrátový reproduktor, jímž z principu je, doporučovali bychom jinou alternativu (jako FM transmitor).

K TÉMATU  Virtuální modelka poháněná AI se stala ikonou designerské agentury

Pokud vaše autorádio nepodporuje vymoženosti jako přehrávání MP3, postrádá AUX-IN a o nějakém USB vstupu nikdy neslyšelo, raději si nalaďte oblíbenpou FM stanici. Bude vám lépe… :o) Nicméně, to lze. Při troše velkorysosti, představím-li si nějakou „vylítanou“ Feldu bez rádia a kdo ví čeho všeho ještě, může a bude to lepší než nic.

Hůře zařízení hodnotí kamarádi na druhém konci „bezdrátu“, kteří si občas postěžují na nesrozumitelnost (v létě mívám otevřená okénka). Nicméně nakonec jsme si porozuměli pokaždé a domluvili se, což rozhoduje, dle mého názoru. Možná by neuškodil dvojitý mikrofon a funkce potlačení šumu. Nežádali bychom však v danou chvíli přehnaně moc za cenu dvou a půl krabičky cigaret nebo láhve vína?

Vezmete-li v potaz, kolik zaplatíte za rádio s BT a možností funkce handsfree, vůbec nejde o marnou koupi. Zaplatí se již s první pokutou, kterou nebudete muset odvést policistům, nemluvě o bodovém kontu řidiče. Kamarád by nesouhlasil, ale, pro poměr cena / výkon, výbavu i snadnost montáže a manipulace, si BML CarCall BT-3 zaslouží ocenění našeho webu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Odolné věci máme rádi, rádi je vždy potrápíme a ještě více nás těší, když přežijí a lze napsat, že výrobce nelže a výrobek je opravdu kvalitní. Podobně tomu bude u testovaného disku HD830, který nás zaujal již asi před rokem na prezentaci společnosti AData. Doba evidentně dozrála a těžký kovový kvádřík dorazil i k nám do redakce…
V brněnském sídle společnosti Zoner se v pondělí 4. 9. 2017 uskutečnila tisková konference, která představila poslední aktualizace ZPS X a byla i oslavou prvního roku prodeje programu formou předplatného. Nejvýznamnější novinky uvádíme v článku.

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek