Sobota , 15. 06. 2024

Vít

Recenze BML CarCall BT-3 – telefonujte levně, pohodlně a bez stresu

I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…

30. 07. 2019

30. 07. 2019

I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…

Video z vybalování jste si mohli prohlédnout dříve (omlouvám se za kvalitu, špatně jsem si nastavil program na stříhání a kompresi). To ukázalo, že kromě reproduktoru kupujete i poměrně dlouhý USB kabel včetně nabíječky, kterou jsem také v autě neměl.

Zde to chápejme tak, že jste ušetřili minimálně 100 Kč. A to se při této ceně počítá, protože nabije i telefon (např. při dlouhé cestě neřešíte baterii u zapnuté navigace apod.). Nabíječka má červenou diodu a ukazuje, zda zrovna nabíjí. Výstupní proud nám zůstal utajen.

K nabíjení reproduktoru ji nebudete používat často, navíc jeho umístění na sluneční cloně to trošku znepříjemňuje při jizdě. Děkujme tedy, že akumulátor vydrží opravdu dlouho. Nevíme, zda slibovaných 600 h a 5 hodin hovoru, ale od koupě jsem jej nenabíjel a stále se nevybil. Musím přiznat, že moc netelefonuji. Ale zrovna během dovolené a několikahodinových přesunů byl v režimu připojení s telefonem stále.

Potěší minimalisty

Montáž je banální, kovovou sponu protáhnete úchyty na zadní straně reproduktoru a nasadíte na sluneční clovnu. U spony dejte pozor, má ostré hrany, můžete se říznout. Chlapi, rozhodně to nenechávejte na ženách.

Samotná kvalita reprodukce zvuku z telefonu je dostatečně hlasitá, i když s tendencí k menší rezonanci při nejvyšších hlasitostech, které jsem zvolil při otevřeném okénku. Přestože BML CarCall zvládne logicky přehrát hudbu z mobilu (včetně posouvání skladeb apod.) jako klasický bezdrátový reproduktor, jímž z principu je, doporučovali bychom jinou alternativu (jako FM transmitor).

K TÉMATU  Kameru nebo fotoaparát? Předmluva k testu Sony DSC-RX10 Mark III

Pokud vaše autorádio nepodporuje vymoženosti jako přehrávání MP3, postrádá AUX-IN a o nějakém USB vstupu nikdy neslyšelo, raději si nalaďte oblíbenpou FM stanici. Bude vám lépe… :o) Nicméně, to lze. Při troše velkorysosti, představím-li si nějakou „vylítanou“ Feldu bez rádia a kdo ví čeho všeho ještě, může a bude to lepší než nic.

Hůře zařízení hodnotí kamarádi na druhém konci „bezdrátu“, kteří si občas postěžují na nesrozumitelnost (v létě mívám otevřená okénka). Nicméně nakonec jsme si porozuměli pokaždé a domluvili se, což rozhoduje, dle mého názoru. Možná by neuškodil dvojitý mikrofon a funkce potlačení šumu. Nežádali bychom však v danou chvíli přehnaně moc za cenu dvou a půl krabičky cigaret nebo láhve vína?

Vezmete-li v potaz, kolik zaplatíte za rádio s BT a možností funkce handsfree, vůbec nejde o marnou koupi. Zaplatí se již s první pokutou, kterou nebudete muset odvést policistům, nemluvě o bodovém kontu řidiče. Kamarád by nesouhlasil, ale, pro poměr cena / výkon, výbavu i snadnost montáže a manipulace, si BML CarCall BT-3 zaslouží ocenění našeho webu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Testovanou kameru nekoupíte s hromadou více či méně zbytečného příslušenství, to si musíte dokoupit později. Dostáváte pouze kameru s USB kabelem a akumulátorem, což nebývá v tomto segmentu časté. Pro někoho klad, jinému to vadit může. Je Mi Action Camera 4K čistokrevným lovcem adrenalinu či spíše zmenšeným digitálním fotoaparátem pro náročnějšího uživatele?
Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.
Doplněno o fotky a postřehy: Vega 6 star obohatila flotilu produktů značky Niceboy nedávno jako poslední ze dvou. Kromě nativního 2K videa se snaží zaujmout schopnostmi běžného fotoaparátu v nastavení parametrů včetně aktivní stabilizace obrazu. Samozřejmě čekejte dostatek (možná až nadbytek) příslušenství v luxusním balení. Stačí to na přesvědčení zákazníků, aby kameru koupili?

Nepřehlédněte

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek