Středa , 19. 06. 2024

Leoš

HP Spectre Fold je nejtenčí 17palcový skládací počítač na světě

12. 09. 2023

12. 09. 2023

Během několika posledních let se společnosti v oblasti počítačů zapojily do pomalého, ale vytrvalého závodu ve výrobě skládacího notebooku, který by si lidé mohli skutečně chtít koupit. Různé společnosti hodily klobouk do ringu. Lenovo vytvořilo skládací ThinkPad. Asus udělal skládací Zenbook. A společnost HP, která nesmí být opomenuta, nabízí skládací zařízení jako staré vysoké školy.

Spectre Fold od HP

Společnost oznámila HP Spectre Fold, notebook se systémem Windows se 17palcovou OLED obrazovkou, která se dá složit na polovinu. Tvrdí, že Fold je nejtenčí a nejmenší 17palcový skládací počítač na světě. Konkurence zde není nutně zvlášť strmá – těchto 17palcových skládacích zařízení je na trhu jen velmi málo – ale zdá se, že váží těsně pod 1,5 kg, což je na 17palcové zařízení působivě nízká hmotnost.

Nyní, v případě, že jste přemýšleli o skutečném nákupu této věci, buďte prosím varováni: počáteční cena je 4 999,99 $, tedy v přepočtu kolem 110 tisíc korun. Jedná se o jeden z nejdražších notebooků, které kdy byly vydány, a bude výrazně dražší než ostatní v této kategorii. ThinkPad X1 Fold stojí 2 499 $ a Zenbook Fold 3 499 $. Žádat tolik peněz, člověk by doufal, že Spectre Fold je něco docela velkolepého. Abychom věděli, zda tomu tak je, budeme si muset ještě chvíli počkat.

Přestože má Spectre Fold známou značku a design Spectre od HP, zdá se, že jde o poměrně podobný balíček skládacích skládacích zařízení, která byla k dispozici dříve. Naplocho se jedná o 17palcový tablet. Vysuňte vestavěný stojánek a podepřete jej na jeho dlouhém okraji a stane se z něj 17palcový notebook. Složte zmíněný tablet pod úhlem 90 stupňů a na spodní polovinu vložte magnetickou Bluetooth klávesnici a stane se z něj 12,3palcové véčko. Předností těchto strojů je, že nabízejí více všestrannosti než tradiční notebook nebo Windows tablet a že dokážou nacpat velkou velikost obrazovky do tvarového faktoru, který lze snadno přenášet.

K TÉMATU  Průvodce: Jak vybrat videokameru

Co tedy Spectre Fold nabízí, čím se liší od ThinkPadu nebo Zenbooku? AI, zřejmě. HP tvrdí, že Spectre Fold je „první skládací počítač na světě s vestavěnou AI pro zabezpečení, wellness a ovládání gesty“. To umožní funkce, jako je „přizpůsobený počítačový zážitek, který se zaměřuje na vás“. K dispozici budou připomenutí času na obrazovce a „bezdotykové ovládání obsahu“, stejně jako detekce přítomnosti, která bude schopna uzamknout počítač, když opustíte svou pracovní stanici a probudíte ji. až se vrátíš. Žádná z těchto věcí není na první pohled neslýchaná věc pro notebook, zvláště ne za ceny v řádu tisíců dolarů.

Stručně řečeno, Spectre bude obsahovat Intel Core i7-1250U, 16 GB RAM a 1 TB úložiště. Panel je 3:4 OLED s rozlišením 1920 x 2560. A nebojte se, GlamCam od HP pro dokonalé videohovory zde bude také.

ThinkPad X1 Fold a Zenbook Fold byly docela působivá zařízení, ale také měly problémy, kvůli kterým je bylo obtížné doporučit za luxusní cenu. Původní X1 Fold měl špatnou výdrž baterie a jeho klávesnice byla tak malá, že psaní na ní bylo v podstatě neudržitelné. Lenovo loni na podzim představilo druhou generaci Fold, která vypadala, že je připravena vyřešit některé problémy svého předchůdce, ale ta ještě nebyla vydána. Asusův Zenbook byl mnohem životaschopnějším produktem s velkolepou 17palcovou obrazovkou, ale stále trpěl různými softwarovými závadami.

Bude skvělé, když HP dokáže přimět Windows, aby si pěkně pohrál se skládacím tvarovým faktorem, poskytl vynikající výdrž baterie (společnost tvrdí, že získáte až 12 hodin) a poskytne použitelnou magnetickou klávesnici, která nepůsobí jako stísněná hračka.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Dalším zástupcem herních periferií značky Genesis, kterého vám představíme, je vrcholný model sluchátek Neon 750 RGB. Ty mají tradičně velmi bohatou výbavu včetně obalu pro přenos. Zaujmout chtějí mimo jiné aktivním osvětlením, které je přímo nabíjeno USB portem.

Nepřehlédněte

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek