Pondělí , 26. 02. 2024

Dorota

Fiji je venku aneb Vista Media Center TV Pack 2008

29. 08. 2008

Kódové označení „nových“ Windows znělo Fiji. Znělo jako příslib něčeho velkého, ale opak je pravdou. Prachobyčejný update Vista Media Center nadstavby Windows Vista. Má něco přes 40 MB a oficiálně jej zatím neseženete. Jmenuje se Vista Media Center TV Pack 2008 nebo také KB953272. Co tedy vlastně umí?

O Fiji se toho dlouho moc nevědělo. Nejprve se spekulovalo, že půjde o víceméně nový komplet systém, později se odtušilo, že to bude vylepšení Media Center. Jak rozsáhlé ale věděli jen testeři. Nyní víme, že oproti očekáváním o nic „velkého“ nejde. Tedy alespoň pro běžné uživatele. I ti zde ale najdou svých pár zlepšení (lépe řečeno oprav toho, co mělo být v systému už dávno).

Záměr Microsoftu je zdá se takový, že TV Pack určil jen výrobcům sestav (OEM), a proto ani není oficiálně na webu MS ke stažení (nyní je ale i na různých dalších lépe přístupných místech). Dále se uvádí, že je TV Pack určen jen na nové instalace. To ale není pravda, lze jej instalovat i na zaběhnutý systém Vista s SP1. Pouze dojde k resetu některých nastavení (vyzkoušeno). I když TV Pack mění formát souborů pro ukládání záznamu z TV, původně uložené pořady jsou stále podporovány.

On už i název samotný napovídá, že hlavní změny se udály v oblasti sledování a zachytávání TV vysílání. Z těch i pro nás patrných změn zmiňme, lepší podporu některých TV tunerů (např. s Leadtek Winfast DTV 2000H se nyní zobrazuje TV program u více stanic), lze využívat funkce teletextu, rozšířeny byly i nabídky s funkcemi při sledování TV a DVD, také TV program samotný doznal drobných změn (podle mě ovšem stále nedostatečných). Něco jako výkřiky nadšení k tomuto balíčku oprav můžeme ale zaznamenat v zámoří. Vylepšena totiž zdá se byla hlavně podpora příjmu HD stanic, snad i podpora kódovaného vysílání. To ale nemohu potvrdit, přece jenom v USA nežiju…

Stejně tak jako někomu může přijít tento update vhod, někomu může způsobit velké potíže. Zřejmě proto jej Microsoft „pustil“ jen osvědčeným výrobcům sestav. Při mém krátkém testování jsem na problémy nenarazil a přínos hodnotím kladně. Možná TV Pack obsahuje další zajímavé novinky, které jsem během krátké testu a hledání na internetu neobjevil. Pokud jste měli větší štěstí, určitě se podělte o své zkušenosti.

Vzhledem k neobvyklému dění okolo této „kauzy“ musím na závěr zmínit i určité pochybnosti, které se objevují. Je totiž možné, že Fiji teprve vyjde a bude volně dostupná všem uživatelům a přinese i jiné změny. Popravdě na to ale příliš nevsázím.

K TÉMATU  Xoro viděti, slyšeti a poponésti

Další informace viz sekce doplňků pro MCE na našem fóru.

Související články

Vista Media Center: co umí a neumí (video)

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek