Pátek , 09. 06. 2023

Stanislava

Fiji je venku aneb Vista Media Center TV Pack 2008

29. 08. 2008

Kódové označení „nových“ Windows znělo Fiji. Znělo jako příslib něčeho velkého, ale opak je pravdou. Prachobyčejný update Vista Media Center nadstavby Windows Vista. Má něco přes 40 MB a oficiálně jej zatím neseženete. Jmenuje se Vista Media Center TV Pack 2008 nebo také KB953272. Co tedy vlastně umí?

O Fiji se toho dlouho moc nevědělo. Nejprve se spekulovalo, že půjde o víceméně nový komplet systém, později se odtušilo, že to bude vylepšení Media Center. Jak rozsáhlé ale věděli jen testeři. Nyní víme, že oproti očekáváním o nic „velkého“ nejde. Tedy alespoň pro běžné uživatele. I ti zde ale najdou svých pár zlepšení (lépe řečeno oprav toho, co mělo být v systému už dávno).

Záměr Microsoftu je zdá se takový, že TV Pack určil jen výrobcům sestav (OEM), a proto ani není oficiálně na webu MS ke stažení (nyní je ale i na různých dalších lépe přístupných místech). Dále se uvádí, že je TV Pack určen jen na nové instalace. To ale není pravda, lze jej instalovat i na zaběhnutý systém Vista s SP1. Pouze dojde k resetu některých nastavení (vyzkoušeno). I když TV Pack mění formát souborů pro ukládání záznamu z TV, původně uložené pořady jsou stále podporovány.

On už i název samotný napovídá, že hlavní změny se udály v oblasti sledování a zachytávání TV vysílání. Z těch i pro nás patrných změn zmiňme, lepší podporu některých TV tunerů (např. s Leadtek Winfast DTV 2000H se nyní zobrazuje TV program u více stanic), lze využívat funkce teletextu, rozšířeny byly i nabídky s funkcemi při sledování TV a DVD, také TV program samotný doznal drobných změn (podle mě ovšem stále nedostatečných). Něco jako výkřiky nadšení k tomuto balíčku oprav můžeme ale zaznamenat v zámoří. Vylepšena totiž zdá se byla hlavně podpora příjmu HD stanic, snad i podpora kódovaného vysílání. To ale nemohu potvrdit, přece jenom v USA nežiju…

Stejně tak jako někomu může přijít tento update vhod, někomu může způsobit velké potíže. Zřejmě proto jej Microsoft „pustil“ jen osvědčeným výrobcům sestav. Při mém krátkém testování jsem na problémy nenarazil a přínos hodnotím kladně. Možná TV Pack obsahuje další zajímavé novinky, které jsem během krátké testu a hledání na internetu neobjevil. Pokud jste měli větší štěstí, určitě se podělte o své zkušenosti.

Vzhledem k neobvyklému dění okolo této „kauzy“ musím na závěr zmínit i určité pochybnosti, které se objevují. Je totiž možné, že Fiji teprve vyjde a bude volně dostupná všem uživatelům a přinese i jiné změny. Popravdě na to ale příliš nevsázím.

K TÉMATU  Obyčejný widescreen nestačí: Philips tlačí poměr 21:9

Další informace viz sekce doplňků pro MCE na našem fóru.

Související články

Vista Media Center: co umí a neumí (video)

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...
Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…
Tento reproduktor není našim čtenářům cizí, jde o novinku, ale nedávno jsme vám ho ukázali v krátkém videu. Tvarem i názvem napovídá, že chce převzít roli nástupce prvního RAZE se ctí. Proto nabízí vyšší výkon 20 W bez poklesu výdrže baterií. Jsou si velmi podobné a při tom nový model působí dospěleji.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek