Pátek , 14. 06. 2024

Roland

Fiji je venku aneb Vista Media Center TV Pack 2008

29. 08. 2008

Kódové označení „nových“ Windows znělo Fiji. Znělo jako příslib něčeho velkého, ale opak je pravdou. Prachobyčejný update Vista Media Center nadstavby Windows Vista. Má něco přes 40 MB a oficiálně jej zatím neseženete. Jmenuje se Vista Media Center TV Pack 2008 nebo také KB953272. Co tedy vlastně umí?

O Fiji se toho dlouho moc nevědělo. Nejprve se spekulovalo, že půjde o víceméně nový komplet systém, později se odtušilo, že to bude vylepšení Media Center. Jak rozsáhlé ale věděli jen testeři. Nyní víme, že oproti očekáváním o nic „velkého“ nejde. Tedy alespoň pro běžné uživatele. I ti zde ale najdou svých pár zlepšení (lépe řečeno oprav toho, co mělo být v systému už dávno).

Záměr Microsoftu je zdá se takový, že TV Pack určil jen výrobcům sestav (OEM), a proto ani není oficiálně na webu MS ke stažení (nyní je ale i na různých dalších lépe přístupných místech). Dále se uvádí, že je TV Pack určen jen na nové instalace. To ale není pravda, lze jej instalovat i na zaběhnutý systém Vista s SP1. Pouze dojde k resetu některých nastavení (vyzkoušeno). I když TV Pack mění formát souborů pro ukládání záznamu z TV, původně uložené pořady jsou stále podporovány.

On už i název samotný napovídá, že hlavní změny se udály v oblasti sledování a zachytávání TV vysílání. Z těch i pro nás patrných změn zmiňme, lepší podporu některých TV tunerů (např. s Leadtek Winfast DTV 2000H se nyní zobrazuje TV program u více stanic), lze využívat funkce teletextu, rozšířeny byly i nabídky s funkcemi při sledování TV a DVD, také TV program samotný doznal drobných změn (podle mě ovšem stále nedostatečných). Něco jako výkřiky nadšení k tomuto balíčku oprav můžeme ale zaznamenat v zámoří. Vylepšena totiž zdá se byla hlavně podpora příjmu HD stanic, snad i podpora kódovaného vysílání. To ale nemohu potvrdit, přece jenom v USA nežiju…

Stejně tak jako někomu může přijít tento update vhod, někomu může způsobit velké potíže. Zřejmě proto jej Microsoft „pustil“ jen osvědčeným výrobcům sestav. Při mém krátkém testování jsem na problémy nenarazil a přínos hodnotím kladně. Možná TV Pack obsahuje další zajímavé novinky, které jsem během krátké testu a hledání na internetu neobjevil. Pokud jste měli větší štěstí, určitě se podělte o své zkušenosti.

Vzhledem k neobvyklému dění okolo této „kauzy“ musím na závěr zmínit i určité pochybnosti, které se objevují. Je totiž možné, že Fiji teprve vyjde a bude volně dostupná všem uživatelům a přinese i jiné změny. Popravdě na to ale příliš nevsázím.

K TÉMATU  Jak fungují sluchátka s potlačením hluku a proč jsou tak populární?

Další informace viz sekce doplňků pro MCE na našem fóru.

Související články

Vista Media Center: co umí a neumí (video)

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?
Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model DVR-318, kterou pořídíte ve značkovém eshopu za 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.

Nepřehlédněte

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek