Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

A-Data A10050 v testu – hliníkový (gentle)man

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

01. 10. 2016

01. 10. 2016

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

TIP: Recenze TP-Link TL-PB10400 – energie sbalená na cesty

 

Barevná elegance s dojmem luxusu

Výrobce nabízí tento model hned ve 4 pastelových barvách, které vhodně ladí s obalem z leštěného hliníku. Ten navozuje dojem dospělého a elegantního hardwaru, který neudělá ostudu ani na stole v kanceláři ředitele či distingovaného bankéře.

Aluminium na těle slibuje dobrou odolnost proti pádu, ohni (nevybuchne?) apod. Ta bude nesrovnatelná proti různým „plasťáčkům“. Splňuje mezinárodní standard IEC 60950. Jeho přesné znění neznáme, ale každého zákazníka potěší oficiózní šifra na výrobku indikující, že je lepší než jiný. :o)

V balení čekejte powerbanku samotnou a jeden krátký bílý kabel (opět barevně ladí) pro nabíjení – klasika. U mikro USB portu nicméně kvituji provedení, které umožňuje připojení i k odolnému telefonu, který má slot zapuštěn do těla a ne každý kabel se vejde do zdířky. Nejen pěkné, praktické.

S nabíječkou pro 220 V nepočítejte, zbytečně by zvýšila cenu a výrobce správně logicky předpokládá, že nějakou budete vlastnit (od zařízení, kterému má sloužit jako záloha).

 

Šikovný a poctivý sluha

Těžko se dlouze rozepisovat o kvalitách a výkonu, protože jde hlavně o baterii s vysokou kapacitou. Nicméně kromě kapacity 10 500 mAh (patrné již z názvu), tedy 37,2 Wh, jsou nejdůležitější porty pro dobíjení.

Digitální váha ukázala hmotnost 217 g.

Výrobce slibuje výdrž pro bezmála 4 nabíjecí cykly (přesně 3,7) iPhonu. Vy, kdo vládnete znalostmi fyziky, si jistě dokážete spočítat, kolikrát dobije právě váš tablet. Já magii přírodních věd (přes snahu paní učitelky) neholduji, přiznávám bez mučení. Proto mohu jen prozaicky, resp. lakonicky, konstatovat, že vydrží dlouho. Jako užitečnou ji vnímám např. na dovolenou pro dobíjení fotoaparátu, který není určen pro tužkové baterie (např. akční kamera Rollei 420).

K TÉMATU  HP Stream 14 - prázdninová jednohubka

Čekejte dva USB typu A s výstupními proudy 1 A a 2,1 A, pěkný standard. Kromě toho můžete pomocí vypínače powerbanku a její nabíjení vypnout i při připojeném zařízení. Dobré třeba pro USB lampičky někde do stanu? To jsem zkoušel a jedna levná s jistého hypermarketu při vypnutí trošičku (velice slabě) svítila. Telefon nahlásí odpojení nabíječky a šmytec.

 

Užitečné jsou indikační diody stavu akumulátoru – ukazují stav vybití / nabití po 25 % (viz obrázek). Nabíjecí proud baterie může činit 2 A.

Přirozeně lze nabíjet dvě zařízení současně, stejně tak při dobíjení powerbanky samotné můžete připojit třeba telefon lačnící po proudu a ona si vše ohlídá sama. Nechybí ochrana proti zkratu, přebití, přehřátí i přepěťová ochrana.

Pokud uvažujete o powerbance, zahrňte do svého hledáčku také A-Data A10050. Je kvalitní s hliníkovým šasi a, co je hlavní, zvládne nabíjet kdykoliv dvě zařízení a sama při tom může přijímat proud z el. sítě. K čemu je to dobré? Může posloužit jako rozdvojka, pokud vlastníte jen jednoduchou nabíječku, a urychlit dobu nabíjení. Já např. vlastním pouze 500mAh adaptér, takže testovaná věc mi může pomoci urychlit nabíjení fotoaparátu a mobilu (zároveň). Starý zdroj při tom může kompenzovat ztráty, pokud bych si nepohlídal dostatečný stav nabití powerbanky. A co je důležité, nemusím nic řešit. Elektronika se postará sama. O tom to je.

 

Aktuální cena ADATA AA10050-5V-CTI v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Zápory Klady
  + Kvalita provedení a vzhled – hliník
  + Dva nabíjecí porty 1 A a 2,1 A
  + Může nabíjet, i když se sama nabíjí
  + Vypínač

Za zapůjčení powerbanky A-Data A10050 děkujeme společnosti

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...
Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…
Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?
Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.

Nepřehlédněte

Spolu s Halloweenem (resp. v USA po Dni díkůvzdání) nás již několik dní prodejci atakují nabídkami na tzv. Black Friday, prodejní akci importovanou s již zmíněným svátkem z USA. Každý někdy podlehne a koupí věc, kterou nepotřebuje. Zalíbila ss Ferrari PowerBank Soft Rubber 5000 mAh Black. Záložní kapesní baterie jako každá jiná, pouze vybavená logem Ferrari. Za cenu prý o 40 % nižší, nekupte to. :o)

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek