Čtvrtek , 20. 06. 2024

Květa

Apple otevírá App Store emulátorům retro her

24. 04. 2024

24. 04. 2024

Apple uvolňuje omezení App Store a otevírá tržiště emulátorům retro her. V aktualizaci nedávno Apple oznámil, že herní emulátory mohou přijít do App Store globálně a nabízet hry ke stažení. Apple říká, že tyto hry musí splňovat „všechny platné zákony“, což naznačuje, že zakáže aplikace, které poskytují pirátské tituly.

Příležitost pro retro nadšence

Tento krok by měl umožnit emulátorům retro konzole, které jsou již na Androidu – alespoň těm, které zbyly – přenést své aplikace na iPhone. Herní emulátory byly v iOS již dlouho zakázány, takže majitelé iPhonů museli hledat náhradní řešení pomocí jailbreakingu nebo jiných řešení. Jsou také jedním z hlavních důvodů, proč majitelé iPhonů v Evropské unii mohou nyní, když jsou v regionu povoleni, navštěvovat obchody s aplikacemi třetích stran. Nová změna Applu by tomu mohla zabránit.

Kromě nových pravidel pro emulátory Apple také aktualizoval svá pravidla pro super aplikace, jako je WeChat. Nyní se uvádí, že minihry a miniaplikace v těchto aplikacích musí používat HTML5, což objasňuje, že nemohou být nativními aplikacemi a hrami.

Zdá se, že změna přichází v reakci na antimonopolní žalobu podanou Spojenými státy, která obviňuje Apple z pokusu udusit jak aplikace pro streamování cloudových her, tak super aplikace. Apple nedávno začal pouštět cloudové streamovací služby, jako je Xbox Cloud Gaming a GeForce Now, do App Store.

Mimo USA se zdá, že Apple reaguje na tlak Evropské komise. V další aktualizaci pravidel dnes společnost uvedla, že nyní umožní aplikacím pro streamování hudby v Evropské unii zahrnout odkazy v aplikaci, které uživatele nasměrují k externím nákupům a zmiňují informace o cenách. Vývojářům také umožní „pozvat uživatele, aby poskytli svou e-mailovou adresu za výslovným účelem zaslání odkazu na webovou stránku vývojáře za účelem nákupu digitálního hudebního obsahu nebo služeb“.

K TÉMATU  Po 60 letech je 4pinový konektor Molex konečně (téměř) mrtvý

Poté, co Komise označila anti-steeringová pravidla Applu za „nelegální“, Spotify se pokusilo aktualizovat svou aplikaci pomocí odkazů na své webové stránky, aby si mohla zakoupit předplatné, ale od Applu nedostalo schválení několik týdnů. Spotify stále není spokojeno s nejnovější změnou společnosti Apple, protože Apple stále plánuje účtovat provizi za nákupy uskutečněné prostřednictvím externích odkazů, přestože komisařka EU Margrethe Vestagerová prohlásila, že Apple musí umožnit aplikacím pro streamování hudby „volně“ komunikovat s uživateli.

„Dodržování zákona není volitelné, ale Apple se tomuto rozhodnutí nadále brání,“ říká mluvčí Spotify Jeanne Moranová. „S účinností od 6. dubna může Komise zahájit řízení o nesouladu a ukládat denní pokuty. Je čas na rozhodné kroky, které jednou provždy umožní spotřebitelům skutečnou volbu.“

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Umax 12Wg Tab zasvěceným více či méně připomene zařízení od Microsoftu, tedy 2 v 1 jménem Surface. Tedy tablet spolupracující s klávesnicí, se kterou není vyloženě napevno spojen kloubem, proto potřebuje svůj stojánek...
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.
Plánování společenských událostí, veletrhů nebo prodejních akcí může být náročný úkol. Každý organizátor hledá ten správný prvek, který udělá z události nezapomenutelný zážitek. Přenosné party stany, známé také jako reklamní nebo prodejní stánky, jsou tímto prvkem, který přidává do každé akce nádech jedinečnosti a pohodlí.
Po myši, chladicí podložce a sluchátkách nám v zásilkovně „přistály“ herní stereo reproduktory, které umí různé „cool“ věci. Hlavně nabídnou bezdrátové připojení pomocí Bluetooth 5.0 a manuální regulaci hlasitosti a basů. Sluchátka Argon 600 nás po zvukové stránce oslovila, bude tomu tak i u reproduktorů?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek