Čtvrtek , 08. 06. 2023

Medard

Po Toshibě nastupuje do síťových přehrávačů i LG

26. 10. 2009

Nedávno jsme informovali, že do perspektivní oblasti multimediálních síťových harddiskových přehrávačů vstoupila jedna z prvních větších značek, Toshiba. Nyní se přidává LG a to ještě v mnohem větším stylu. Přítomen je totiž navíc nejeden televizní tuner.

Konkrétně jde o modely LG MS450 a LG MS400. Ty na první pohled ukazují, že velcí výrobci do této kategorie mohou vnést šarm a smysl pro detail, který menším producentům leckdy chybí. Typickým zákazníkem bude ten, kdo má na svém počítači uloženy soubory s filmy, seriály nebo hudbou a chce je na dálku pohodlně přehrávat na velkém televizoru v obýváku. Nebo také ten, kdo často nahrává televizní pořady.

„Uživatel může mediacentrum propojit se svými počítači, USB paměťmi, osobními MP3 přehrávači nebo dalšími zařízeními,“ uvedl Roman Klačko, produktový specialista LG. K propojení vybraných přístrojů slouží technologie DLNA pro bezdrátovou (wi-fi) komunikaci nebo standardní síťový kabel. Práce s přístrojem je velmi snadná a přizpůsobená laikům. K ovládání stačí dálkový ovladač, pomocí kterého lze snadno procházet multimediální obsah připojeného pevného disku nebo z televize nahrávat oblíbené pořady.

Stolní multimediální centrum od LG s bohatou výbavou disponuje dvěma televizními digitálními (DVB-T MPEG2/4) tunery, takže je možné současně nahrávat dva programy na pevný disk a sledovat přitom jiný obsah disku. Umožňuje také připojení k domácí síti Ethernet 10/100 DLNA, k internetovým službám (např. YouTube nebo Picasa), a to i bezdrátově – přiloženým USB WLAN klíčem. Také sdílení souborů z jiných zařízení přes DLNA nebo CIFS je možné.

Mediastation umožňuje přehrávat jak videa s nejnovějšími kodeky, jako je MKV, H.264, WMV9 HD, DivX 3./4./5./Xvid (SD), DivX HD, obrazy disků ISO, MPG, MPEG2, avi, audio typu MP3, WMA, AAC, OGG, PCM, AC3, M4A, FLAC, APE, ale také image soubory: JPEG HD, GIF nebo TIFF. Zaručuje přenos obrazu a zvuku v nejvyšší kvalitě – a to až do plného HD rozlišení 1920x1080p.

K TÉMATU  Recenze notebooku HP Stream 14 – hliníkový mrak

I přes pokročilé funkce se podařilo udržet cenu přístroje na přijatelné úrovni. Model LG MS450H s 250GB pevným diskem se prodává za 9990 Kč včetně DPH. Model LG MS400H se stejnými funkcemi ale bez Wi-Fi a vloženého disku (což lze učinit vlastními silami) stojí 7990 korun.

Srovnání parametrů obou přístrojů najdete na webu LG.  

Videorecenze

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.
Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.
Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek