Pátek , 14. 06. 2024

Roland

Po Toshibě nastupuje do síťových přehrávačů i LG

26. 10. 2009

Nedávno jsme informovali, že do perspektivní oblasti multimediálních síťových harddiskových přehrávačů vstoupila jedna z prvních větších značek, Toshiba. Nyní se přidává LG a to ještě v mnohem větším stylu. Přítomen je totiž navíc nejeden televizní tuner.

Konkrétně jde o modely LG MS450 a LG MS400. Ty na první pohled ukazují, že velcí výrobci do této kategorie mohou vnést šarm a smysl pro detail, který menším producentům leckdy chybí. Typickým zákazníkem bude ten, kdo má na svém počítači uloženy soubory s filmy, seriály nebo hudbou a chce je na dálku pohodlně přehrávat na velkém televizoru v obýváku. Nebo také ten, kdo často nahrává televizní pořady.

„Uživatel může mediacentrum propojit se svými počítači, USB paměťmi, osobními MP3 přehrávači nebo dalšími zařízeními,“ uvedl Roman Klačko, produktový specialista LG. K propojení vybraných přístrojů slouží technologie DLNA pro bezdrátovou (wi-fi) komunikaci nebo standardní síťový kabel. Práce s přístrojem je velmi snadná a přizpůsobená laikům. K ovládání stačí dálkový ovladač, pomocí kterého lze snadno procházet multimediální obsah připojeného pevného disku nebo z televize nahrávat oblíbené pořady.

Stolní multimediální centrum od LG s bohatou výbavou disponuje dvěma televizními digitálními (DVB-T MPEG2/4) tunery, takže je možné současně nahrávat dva programy na pevný disk a sledovat přitom jiný obsah disku. Umožňuje také připojení k domácí síti Ethernet 10/100 DLNA, k internetovým službám (např. YouTube nebo Picasa), a to i bezdrátově – přiloženým USB WLAN klíčem. Také sdílení souborů z jiných zařízení přes DLNA nebo CIFS je možné.

Mediastation umožňuje přehrávat jak videa s nejnovějšími kodeky, jako je MKV, H.264, WMV9 HD, DivX 3./4./5./Xvid (SD), DivX HD, obrazy disků ISO, MPG, MPEG2, avi, audio typu MP3, WMA, AAC, OGG, PCM, AC3, M4A, FLAC, APE, ale také image soubory: JPEG HD, GIF nebo TIFF. Zaručuje přenos obrazu a zvuku v nejvyšší kvalitě – a to až do plného HD rozlišení 1920x1080p.

K TÉMATU  Absolute Pitch: Nové HTPC desky s lepším zvukem

I přes pokročilé funkce se podařilo udržet cenu přístroje na přijatelné úrovni. Model LG MS450H s 250GB pevným diskem se prodává za 9990 Kč včetně DPH. Model LG MS400H se stejnými funkcemi ale bez Wi-Fi a vloženého disku (což lze učinit vlastními silami) stojí 7990 korun.

Srovnání parametrů obou přístrojů najdete na webu LG.  

Videorecenze

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek