Sobota , 15. 06. 2024

Vít

Qingbar GP300: přenosné videobrýle aneb metrová úhlopříčka na cestách

27. 07. 2009

27. 07. 2009

Na našem trhu se objevily plně přenosné video-brýle. Toto osobní kino již nepotřebuje k přehrávání další připojený přístroj, video-sekvence se přehrávají z paměťové karty miniSD. Rádi byste sledovali oblíbený seriál na čerstvém vzduchu v lesním parku? Na lehátku u bazénu na vaší zahradě?

Video-brýle mají pevné černé tělo z tvrdého plastu, ve kterém je schováno veškeré multimediální vybavení. Díky pevnému tělu se dají používat i v leže na měkké podložce. Video-brýle váží po vložení baterie a ostatního příslušenství únosných 100 g. Mají nastavitelnou nosní opěrku, což činí brýle komfortnější při delším užívání. Displej video-brýlí (rozlišení 432 × 240) simuluje obrazovku velikosti 50″ (127 cm) ve vzdálenosti 2 metrů od uživatele.

V postranních obroučkách je místo pro baterii a slot na paměťovou kartu. Video-brýle se dají ovládat ručně pomocí přehledných tlačítek na obroučce brýlí, nebo pomocí dodávaného dálkového ovládání. Video-brýle mají přehledné menu, včetně doplňujích kontextových nabídek (ekvalizér, režim přehrávání, velikost videa, vyhledání času videa…) které je podrobně popsané v manuálu.

Samozřejmostí je podpora přehrávání standardních video formátů [MP4, MPG, AVI/ASF (MPEG1/2/4), Divx 3.x,4.x, 5.x, XviD]. Doplňkové funkce video-brýlí jsou prohlížení fotografií JPEG, přehrávání MP3, čtení jednoduchého textu a hra Tetris. Po vydání nové verze je možné upgradovat operační systém video-brýlí.

S video-brýlemi jsou dodávány dvě baterie Li-Ion 750mA. Jedna baterie vydrží celé dvě hodiny, poté se přístroj vypne. Jedna baterie tedy vydrží bežný celovečerní film. Pokud předem víte, že váš pořad bude trvat např. tři hodiny, v počítači si pomocí dodávaného freeware programu upravte video do dvou částí, nebo po vložení nové baterie přeskočte přímo na požadovaný čas, kdy bylo video přerušeno. Při maximálním nabití baterií je tedy možné shlédnout až čtyři hodiny videozáznamu. Jedna baterie se nabíjí přibližně sedmdesát minut.

K TÉMATU  Jak jsem koupil gramofon a zjistil, že...

Další volně dostupný program dodávaný spolu s video-brýlemi slouží k přeměně formátu staženého videa do formátu, který je možné přehrát ve video-brýlích. Program je snadný na ovládání a je v češtině. Pomocí tohoto programu je možné k filmu přidat titulky; sám uživatel si zvolí velikost titulků. Na 4GB kartu se vejde přes 16 hodin zkonvertovaného videa pomocí tohoto freeware programu. Pro nahrání nových souborů na miniSD kartu můžete využít přenosu přes USB kabel, nebo použít jakoukoliv jinou externí čtečku karet ve vašem PC.

Součástí balení přenosného domácího kina Qingbar GP300 je: 2 × akumulátor, nabíječka na akumulátory, dálkové ovládání, dvě mono sluchátka, USB kabel, praktická kožená brašna, zdarma cd s volně dostupnými freeware programy a český návod.

Komentář redakce: Příšerná cena okolo 7 tisíc, diskutabilní vzhled a provedení, nízké rozlišení displeje. Ale někoho možná osloví…
 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?
Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či teploměry, tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.
Nabízí parametry spíše průměrné jako plné HD při 60 FPS, nechybí Wi-Fi či dálkové ovládání, vlastnosti dnes již nižší střední třídy akčních kamer. Sem i cenou bez koruny 2 000 Kč zapadá. Neztratí se v konkurenci? Niceboy Vega je hodně levná, Vega 5 Pop má dotykový displej, ale proč recenzujeme kameru, která není úplnou novinkou a ničím nevyčnívá? Proč ne.

Nepřehlédněte

Oblékněte své vánoční dárky do technologického šarmu! Naše recenze a doporučení pro letošní vánoční sezónu vám přináší špičkové tipy na technologické dárky, které rozjásají oči všech milovníků inovací. Od chytrých zařízení až po high-tech zážitky – darujte svým blízkým něco výjimečného, co nejen potěší, ale také jim přinese radost a moderní pohled na svět v jednom.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek