Úterý , 28. 11. 2023

René

Elektronický papír v praxi: Bookeen Cybook Gen3

12. 03. 2008

Cybook Gen3 je prvním přístrojem svého druhu u nás, který nepoužívá pro zobrazování LCD display, ale nový materiál využívající tzv. elektronického inkoustu. Do značné míry tak imituje normální list papíru a nespotřebovává skoro žádnou energii. Lze tak mít u sebe stovky knih v jednom malém zařízení, které vydrží na jedno nabití pracovat mnoho týdnů. Přinášíme původní tiskovou zprávu.

CYBOOK je unikátní zařízení založené na technologii elektronického inkoustu: E-Ink. Tato malá „knížka“ o tloušťce neuvěřitelných 8,5mm Vám umožní vzít si kdykoli sebou celou Vaši knihovnu. Desítky, stovky nebo třeba tisíce knih můžete mít kdykoli u sebe a nebudou vážit více než 174 gramů!

Zapomeňte na to, co znáte o displejích!

Technologie E-Ink je ideální pro zobrazování elektronických knih hned z několika důvodů: svým rozlišením, ostrostí zobrazení a kontrastem předčí vlastnosti běžných LCD. Zařízení spotřebovává většinu energie pouze při změně zobrazovaného obsahu (přetočení strany), S CYBOOK tak na plné nabití můžete přečíst až 8000 stran. Displej nemá podsvícení tak jako LCD, což znamená, že Vaše oči nebudou namáhány více, než při čtení klasického papíru. Další jeho výhodou je dobrá viditelnost i na přímém slunci a pod téměř libovolným úhlem

CYBOOK podporuje nejpoužívanější formáty pro čtení e-knih (MobipocketTM
PRC, PalmDoc PDB, HTML, TXT, PDF), díky tomu máte k dispozici několik tisíc českých elektronických knih, počínaje knihou knih – Biblí, přes kompletní díla největších českých i světových spisovatelů – pohádky pro ty nejmenší, stovky receptů pro náruživé kuchaře, tisíce sci-fi a fantasy příběhů pro všechny snílky až po zcela současné znění většiny zákonů, skripta a další učební materiály pro studenty a odborníky všech oborů.

Díky spolupráci s největším poskytovatelem e-knih v ČR, (serverem www.palmknihy.cz ) Vám při zakoupení CYBOOK GEN3 přidáme zdarma 1GB SD kartu s více než 200 knihami všech žánrů! Všechny knihy jsou v češtině! Mezi těmito knihami najdete takové autory jako jsou: Božena Němcová, Mark Twain, Jules Verne, Jack London, Karel Jaromír Erben, Charles Dickens, Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Alexander Dumas, Henryk Sienkiewicz, Karel May, Jaroslav Hašek, Edgar Allan Poe, Oscar Wilde nebo William Shakespeare.
Knihy jako jsou: Bible – starý a nový zákon, Robinson Crusoe, Hrabě Monte Christo, Oliver Twist, Vinetou, Jáma a kyvadlo, 20000 mil pod mořem, Dalimilova kronika, Zločin a trest, Bajky, Revizor, Knihy džunglí, Bílý tesák nebo Babička a stovky dalších.

Doporučená koncová cena: 9790,- Kč vč DPH (vč. 1GB SD karty s více než 200 knihami)
Stránky produktu: http://www.bookeen.cz

Technologie elektronického papíru je velmi slibná a určitě o ní v budoucnu uslyšíme čím dál častěji. Máme přislíbený vzorek Bookeenu na test a jsme na schopnosti nového zobrazovače opravdu zvědaví. Komerčně se zatím prodávají pouze černobílé displeje, ale v laboratořích už fungují i barevné verze, což otevírá úplně nové možnosti pro přenosná zařízení různého druhu a kdo ví, jedno si možná rozevřeme po obědě své čerstvě nahrané elektronické noviny, na první pohled k nerozeznání od těch papírových. Barevný E-Ink displej prezentovalo třeba Sony, jak je vidět na následujícím videu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Tento reproduktor není našim čtenářům cizí, jde o novinku, ale nedávno jsme vám ho ukázali v krátkém videu. Tvarem i názvem napovídá, že chce převzít roli nástupce prvního RAZE se ctí. Proto nabízí vyšší výkon 20 W bez poklesu výdrže baterií. Jsou si velmi podobné a při tom nový model působí dospěleji.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek