Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Elektronický papír v praxi: Bookeen Cybook Gen3

12. 03. 2008

Cybook Gen3 je prvním přístrojem svého druhu u nás, který nepoužívá pro zobrazování LCD display, ale nový materiál využívající tzv. elektronického inkoustu. Do značné míry tak imituje normální list papíru a nespotřebovává skoro žádnou energii. Lze tak mít u sebe stovky knih v jednom malém zařízení, které vydrží na jedno nabití pracovat mnoho týdnů. Přinášíme původní tiskovou zprávu.

CYBOOK je unikátní zařízení založené na technologii elektronického inkoustu: E-Ink. Tato malá „knížka“ o tloušťce neuvěřitelných 8,5mm Vám umožní vzít si kdykoli sebou celou Vaši knihovnu. Desítky, stovky nebo třeba tisíce knih můžete mít kdykoli u sebe a nebudou vážit více než 174 gramů!

Zapomeňte na to, co znáte o displejích!

Technologie E-Ink je ideální pro zobrazování elektronických knih hned z několika důvodů: svým rozlišením, ostrostí zobrazení a kontrastem předčí vlastnosti běžných LCD. Zařízení spotřebovává většinu energie pouze při změně zobrazovaného obsahu (přetočení strany), S CYBOOK tak na plné nabití můžete přečíst až 8000 stran. Displej nemá podsvícení tak jako LCD, což znamená, že Vaše oči nebudou namáhány více, než při čtení klasického papíru. Další jeho výhodou je dobrá viditelnost i na přímém slunci a pod téměř libovolným úhlem

CYBOOK podporuje nejpoužívanější formáty pro čtení e-knih (MobipocketTM
PRC, PalmDoc PDB, HTML, TXT, PDF), díky tomu máte k dispozici několik tisíc českých elektronických knih, počínaje knihou knih – Biblí, přes kompletní díla největších českých i světových spisovatelů – pohádky pro ty nejmenší, stovky receptů pro náruživé kuchaře, tisíce sci-fi a fantasy příběhů pro všechny snílky až po zcela současné znění většiny zákonů, skripta a další učební materiály pro studenty a odborníky všech oborů.

Díky spolupráci s největším poskytovatelem e-knih v ČR, (serverem www.palmknihy.cz ) Vám při zakoupení CYBOOK GEN3 přidáme zdarma 1GB SD kartu s více než 200 knihami všech žánrů! Všechny knihy jsou v češtině! Mezi těmito knihami najdete takové autory jako jsou: Božena Němcová, Mark Twain, Jules Verne, Jack London, Karel Jaromír Erben, Charles Dickens, Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Alexander Dumas, Henryk Sienkiewicz, Karel May, Jaroslav Hašek, Edgar Allan Poe, Oscar Wilde nebo William Shakespeare.
Knihy jako jsou: Bible – starý a nový zákon, Robinson Crusoe, Hrabě Monte Christo, Oliver Twist, Vinetou, Jáma a kyvadlo, 20000 mil pod mořem, Dalimilova kronika, Zločin a trest, Bajky, Revizor, Knihy džunglí, Bílý tesák nebo Babička a stovky dalších.

Doporučená koncová cena: 9790,- Kč vč DPH (vč. 1GB SD karty s více než 200 knihami)
Stránky produktu: http://www.bookeen.cz

Technologie elektronického papíru je velmi slibná a určitě o ní v budoucnu uslyšíme čím dál častěji. Máme přislíbený vzorek Bookeenu na test a jsme na schopnosti nového zobrazovače opravdu zvědaví. Komerčně se zatím prodávají pouze černobílé displeje, ale v laboratořích už fungují i barevné verze, což otevírá úplně nové možnosti pro přenosná zařízení různého druhu a kdo ví, jedno si možná rozevřeme po obědě své čerstvě nahrané elektronické noviny, na první pohled k nerozeznání od těch papírových. Barevný E-Ink displej prezentovalo třeba Sony, jak je vidět na následujícím videu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek