Středa , 22. 05. 2024

Emil

Recenze herní myši Niceboy ORYX M300 Duke – vévoda milující akci

Recenzí herních zařízení u nás na webu najdete poskrovnu, když nám byla nabídnuta myš z dílen značky Niceboy, řekl jsem si, proč ji nezkusit, i když do moc bitev se ORYX M300 Duke asi nezapojí. Má však smysl pouze pro hráče?

29. 11. 2020

29. 11. 2020

Recenzí herních zařízení u nás na webu najdete poskrovnu, když nám byla nabídnuta myš z dílen značky Niceboy, řekl jsem si, proč ji nezkusit, i když do moc bitev se ORYX M300 Duke asi nezapojí. Má však smysl pouze pro hráče?

Herní příslušenství Niceboy ORYX patří v portfoliu značky k tomu novějšímu, po zejména akčních kamerách, reproduktorech a sluchátkách, i když nabídka se rychle rozrostla. Niceboy prošel nedávno také vizuální změnou identity, která má podtrhnout atraktivitu: „Naší nejsilnější cílovou skupinou jsou mladí lidé, jejichž svět je plný módy, barev, individuality. Právě takový je nový vizuální styl značky,“ vysvětluje aktuální změnu marketingový ředitel značky Niceboy Jan Trnka. Novým sloganem značky Niceboy je It’s Your Day. To jenom tak na okraj, nyní se podívejme na samotnou myš.

TIP: Unboxing video herní myši Niceboy ORYX M300 Duke

Žádná kancelářská krysa, ani šedá myška

U herních myší většinou očekáváme vzhled, který evokuje pověstného Darth Vadera či Mad Maxe. Bývá tu hodně ostrých hran, mřížek, mezer a podobně. Prostě „zlé“ náčiní pro zabijáka nepohodlných zombíků, nepřátelských vojáků či tanků. ORYX M300 nepluje v tomto proudu. Myš působí spíše usedleji, je oblá a příjemně padne do ruky. Je dostatečně velká do pravé mužské ruky. Mám zkušenosti spíše s menšími myšmi, tato mi sedí lépe. Již padlo, že je určena pro praváky.

Sedí nám bohatá možnost natavení rozlišení senzoru (800 DPI až 6400 DPI), které myš při změně a zapnutí oznámí blikáním danou barvou, a přijatelná hmotnost těsně pod 100 g, s kabelem okolo 130 g.

Samozřejmě kabel chrání odolná tkanina. Herní myši na ně sází rády, nikdo nestojí o latence bezdrátového přenosu či nechtěný výpadek při vybití akumulátoru. Drát je jistota, ať si říká kdo chce co chce.

K TÉMATU  Samsung BD-P1500: Blu ray přehrávač za sedm

Příslušnost k hernímu, nikoliv kancelářskému, hardwaru prozrazuje jen aktivní LED podsvícený pásek a logo. Čekejme široký repertoár nastavení způsobu změn barev, včetně rychlosti (1 až 8 v aplikaci) a intenzity (plná nebo poloviční). Díky technologii LED máte k dispozici celé barevné spektrum a možnost plynule barvy měnit. Bohužel nelze nastavit třeba jen jednu barvu stále svítící, lze jen zpomalit střídání. Samozřejmě lze vše vypnout – třeba v nastaveních přiděleným tlačítkem myši.

O citlivosti senzoru již řeč byla, my ceníme to, že myš funguje přesně nejen na matné a tmavé podložce, ale také na lesklých a hladkých či světlých površích (zkoušeli jsme sklo-keramickou desku, pračku, bílý lesklý stůl apod.). Při tom umí klouzat jako po másle, díky velkým dotykovým hladkým plochám na spodní straně z teflonu.

Pojďme si hrát… s nastaveními

Jednou z klíčových součástí každé lepší myši je aplikace, která umožní si její vlastnosti nastavit plně k obrzu svému, u herních to platí dvojnásob. Stažený program ORYX z webu výrobce toho umí hodně. Tedy až na skutečnost, že se Windows Defenderu nezdá jako bezpečný program a vy ho tom musíte už při stahování přesvědčit.

Za druhý neduh programu vnímáme to, že neumí běžet rezidentně v systémové liště. Spustíte ho, nastavíte a vypnete. I když opravdu jde o nedostatek? Ano, je česky nebo anglicky, ale při dalším spuštění se zase spustí v angličtině. Další nastavení vámi upravená si nicméně pamatuje on i myš M300 duke. Takže jde o kosmetickou vadu.

Avast s programem problém nemá.

Přednastavené máte dva módy konfigurace tlačítek, které asi budu vyhovovat 90% uživatelů. Podobně jako mně. Mód B mi plně postačuje. To neznamená, že si nemůžete zcela přenastavit funkce celkem 7 tlačítek včetně stlačitelného kolečka. Základ jako pravé a levé tlačítko nebude měnit nejspíš nikdo. Zbylá nabízí možnosti jako funkce tlačítka Fn, funkce přehrávání médií, spuštění například Kalkulačky, průzkumníka Tento počítač, zobrazení Plochy a samozřejmě herní funkce jako střelba, zaměřování apod.

K TÉMATU  AllShare – Jednoduchý DLNA server nejen pro Samsung televize

Též si můžete vytvořit Makro, které aktivuje předem nastavenou sekvenci tlačítek. Tuto funkci ocení jen, krásně česky řečeno, opravdoví „power useři“. Průměrný uživatel tuto funkci nebude nijak glorifikovat, protože ji nikdy nepotřeboval a tudíž ani nepostrádal.

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...
Niceboy roste. Firma, která se v nedávné době přihlásila ke sponzoringu české fotbalové reprezentace, nemůže mít malé cíle. Již drahnou dobu Niceboy nevyhledávám jen skrze reproduktory a sluchátka, svůj nabízený sortiment značně rozšiřuje. Jako téměř nesportovec, jsem se podíval na základní fitness náramek X-fit ACTIVE. Ale až tak základní mi nepřipadá.
Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.
Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek