Čtvrtek , 18. 04. 2024

Valérie

ChatGPT může číst své odpovědi nahlas

19. 03. 2024

19. 03. 2024

Nová funkce OpenAI Read Aloud pro ChatGPT by se mohla hodit, když jsou uživatelé na cestách. Když se uživatelům nahlas přečtou odpovědi jednou z pěti hlasových možností, nemusí koukat ne obrazovku. Nyní je k dispozici jak ve webové verzi ChatGPT, tak v aplikacích ChatGPT pro iOS a Android.

Možnost čtení ve 37 jazycích

Čtení nahlas se nabízí hned ve 37 jazycích, ale automaticky rozpozná jazyk textu, který čte, a tato funkce je dostupná pro GPT-4 i GPT-3.5. Je to zajímavý příklad toho, co OpenAI dokáže s multimodálními schopnostmi (schopnost číst a reagovat přes více než jedno médium), které byly odhaleny brzy poté, co konkurent, Anthropic, přidal podobné funkce do svých modelů AI.

ChatGPT spustil v září 2023 funkci hlasového chatu, kde se uživatelé mohou přímo ptát na výzvy chatbota bez psaní. Nová funkce však umožní lidem, aby ChatGPT četl písemné odpovědi nahlas, a uživatelé mohou nastavit chatbota tak, aby vždy reagoval verbálně, když odpovídá na výzvy.

V mobilních aplikacích mohou lidé klepnutím a podržením textu otevřít přehrávač pro čtení nahlas, kde si mohou přečtení přehrát, pozastavit nebo přetočit zpět. Webová verze zobrazuje pod textem ikony reproduktoru.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.
Závody v pokroku v oblasti umělé inteligence jsou v plném proudu. Jednotlivé společnosti dělají vše proto, aby mohli zákazníkům nabídnout lepší možnosti AI. Po dlouhé době je tu něco, v čem mohou technologičtí giganti skutečně soutěžit. Jedna z nejznámějších technologických společností, Huawei, se zaměří na zvýšení výroby svého AI čipu Ascend 910B na úkor výroby svých telefonů Mate 60, alespoň v jednom závodě.
Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.

Nepřehlédněte

Google oznámil vydání tří nových funkcí v prohlížeči Chrome. Mezi nové funkce patří návrhy vyhledávání na základě toho, co hledají ostatní, více obrázků pro navrhovaná vyhledávání a možnost najít návrhy vyhledávání i při špatném připojení.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek