Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Společnost Huawei upřednostnila AI před výrobou nejprodávanějšího telefonu

Závody v pokroku v oblasti umělé inteligence jsou v plném proudu. Jednotlivé společnosti dělají vše proto, aby mohli zákazníkům nabídnout lepší možnosti AI. Po dlouhé době je tu něco, v čem mohou technologičtí giganti skutečně soutěžit. Jedna z nejznámějších technologických společností, Huawei, se zaměří na zvýšení výroby svého AI čipu Ascend 910B na úkor výroby svých telefonů Mate 60, alespoň v jednom závodě.

01. 02. 2024

01. 02. 2024

AI má přednost

Huawei v jednom zařízení vyrábí svůj čip Ascend AI a čip Kirin, který pohání Mate 60. Produkce v závodě však byla nízká, takže společnost nyní plánuje upřednostnit AI čip. Poptávka po čipech Ascend, které pomáhají při trénování modelů umělé inteligence, velmi roste. Odložením výroby čipů pro Mate 60 se Huawei může zaměřit na zlepšení počtu použitelných a prodejných čipů ze zařízení. Mate 60 pomohl Huawei porazit prodeje telefonů Applu v zemi v roce 2023, píše South China Morning Post, díky čemuž je zpomalení jeho výroby zajímavou sázkou na důležitost AI pro společnost.

Čínské společnosti s umělou inteligencí mají potíže se získáváním vysoce žádaných čipů s umělou inteligencí, jako je Nvidia H100 poté, co Spojené státy zavedly omezení na vývoz čipů . To přimělo čínské vývojáře AI k používání domácích alternativ, jako je čip Ascend 910B od Huawei.

Čínské společnosti se snaží zasadit svou vlajku do generativního cyklu humbuku AI, ale jsou v mírné vývojové nevýhodě pro USA. Společnosti jako Baidu uvolnily velké jazykové modely a chatboty pro veřejnost, ale ještě musí najít rozsah ChatGPT od OpenAI nebo Bard od Googlu. Čína byla první zemí, která přišla se zásadami AI a vyžaduje, aby společnosti pracující na produktech AI prošly schvalovacím procesem, než je zpřístupní veřejnosti.

MOHLO BY SE VÁM HODIT:

První rok s umělou inteligencí ChatGPT je za námi. Co všechno umí a zvládá?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.
Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek