Čtvrtek , 18. 04. 2024

Valérie

Společnost Huawei upřednostnila AI před výrobou nejprodávanějšího telefonu

Závody v pokroku v oblasti umělé inteligence jsou v plném proudu. Jednotlivé společnosti dělají vše proto, aby mohli zákazníkům nabídnout lepší možnosti AI. Po dlouhé době je tu něco, v čem mohou technologičtí giganti skutečně soutěžit. Jedna z nejznámějších technologických společností, Huawei, se zaměří na zvýšení výroby svého AI čipu Ascend 910B na úkor výroby svých telefonů Mate 60, alespoň v jednom závodě.

01. 02. 2024

01. 02. 2024

AI má přednost

Huawei v jednom zařízení vyrábí svůj čip Ascend AI a čip Kirin, který pohání Mate 60. Produkce v závodě však byla nízká, takže společnost nyní plánuje upřednostnit AI čip. Poptávka po čipech Ascend, které pomáhají při trénování modelů umělé inteligence, velmi roste. Odložením výroby čipů pro Mate 60 se Huawei může zaměřit na zlepšení počtu použitelných a prodejných čipů ze zařízení. Mate 60 pomohl Huawei porazit prodeje telefonů Applu v zemi v roce 2023, píše South China Morning Post, díky čemuž je zpomalení jeho výroby zajímavou sázkou na důležitost AI pro společnost.

Čínské společnosti s umělou inteligencí mají potíže se získáváním vysoce žádaných čipů s umělou inteligencí, jako je Nvidia H100 poté, co Spojené státy zavedly omezení na vývoz čipů . To přimělo čínské vývojáře AI k používání domácích alternativ, jako je čip Ascend 910B od Huawei.

Čínské společnosti se snaží zasadit svou vlajku do generativního cyklu humbuku AI, ale jsou v mírné vývojové nevýhodě pro USA. Společnosti jako Baidu uvolnily velké jazykové modely a chatboty pro veřejnost, ale ještě musí najít rozsah ChatGPT od OpenAI nebo Bard od Googlu. Čína byla první zemí, která přišla se zásadami AI a vyžaduje, aby společnosti pracující na produktech AI prošly schvalovacím procesem, než je zpřístupní veřejnosti.

MOHLO BY SE VÁM HODIT:

První rok s umělou inteligencí ChatGPT je za námi. Co všechno umí a zvládá?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.

Vzpomínáte na večerníček o včelích medvídcích, kde byl brouk kvapník, který stále chvátal a neměl chvíli čas? Pokud patříte k obdobné sortě pracantů, může vám pomoci SSD přenosný disk Adata, je opravdu rychlý. Podobně jako onen brouček vás moc nezdrží a přežije i pád (například do louže).

Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...
Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.
Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek