Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Sníží Sharp cenu svých Blu-Ray rekordérů?

16. 02. 2007

16. 02. 2007

Podle TGDaily pracuje společnost Sharp na snížení ceny svých Blu-Ray rekordérů. Mohli bychom očekávat různé technologie, ale Sharp na to jde tak trošku “švejkovsky”.

Stejně jako jiné druhy rekordérů, i Blu-Ray rekordéry obsahují TV tuner, aby mohly nahrávat nezávisle na jiném přístroji. Podle Sharpu je TV tuner zřejmě natolik drahou součástkou, že jej raději nebudou integrovat a ušetří.

Rekordér by měl být schopen využít TV tuner televizoru za pomoci propojení iLink (FireWire), což by měly podporovat samozřejmě vlastní Sharpovské řady produktů. Zda to bude fungovat i s jinými značkami se zatím neví.

Otázkou je, zda půjde o krok úspěšný. Teoreticky by mohlo být příjemné, že si rekordér ponecháte a pouze vyměníte například set top box s novým TV tunerem podporujícím nové formáty videa. Ale spoléhat se na zabudovaný tuner v televizoru? Ten už jen tak nevyměníte…

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek