Pátek , 14. 06. 2024

Roland

Nový Winamp je téměř tady

24. 05. 2024

24. 05. 2024

Winamp býval oblíbeným hudebním přehrávačem pro stolní počítače na konci 90. let a na začátku 21. století a během několika posledních let se vývoj pod novým vlastnictvím zvedl. Do nového Winampu zbývá už jen pár měsíců.

Jak bude nový Winamp vypadat a co nabídne?

Společnost, která v současnosti Winamp vlastní, Llama Group, už pár let pracuje na vytvoření zcela nové služby s názvem Winamp. Nový Winamp loni vstoupil do veřejného testování a kombinuje službu streamování hudby s možností přímé podpory jednotlivých umělců. Vyšlo také několik novinek pro klasický přehrávač Winamp, včetně aktualizace 5.9 v roce 2022 , ale vývoj se údajně opět zastavil.

Llama Group právě zveřejnila své roční výsledky za rok 2023, které zahrnují některé podrobnosti o budoucích aktualizacích Winampu. Spuštění nové hudební platformy Winamp je nyní naplánováno na 1. července 2024, přičemž společnost doufá, že letos podepíše 50 000 umělců a do konce roku 2028 jeden milion umělců. Stále je primárně zamýšlena jako místo pro lidi, kteří přímo podporují umělce prostřednictvím nákupů hudby, předběžného přístupu, zboží a dalších. Zní to jako Patreon, ale zabalené do něčeho, co se více podobá hudebnímu přehrávači.

S novou platformou je k dispozici také aktualizovaný desktopový Winamp Player, jehož příchod je rovněž naplánován na 1. července. Údajně bude podporovat místní přehrávání MP3, internetová rádia a zvukové knihy, stejně jako veškerý obsah dostupný prostřednictvím platformy Winamp. Současná webová aplikace má přístup k podcastům, takže to pravděpodobně bude i v desktopové aplikaci. Společnost říká, že se také připojí k dalším hudebním službám, i když nevíme, které služby.

Llama Group představuje svou novou platformu a přehrávač jako způsob, jak spojit lidi s jejich oblíbenými umělci a pomoci umělcům vydělat více peněz z jejich práce. Moderní hudební streamovací služby neplatí umělcům dobře , takže nový Winamp nezní jako hrozný nápad. Nicméně je to také na hony vzdáleno původnímu Winampu, který byl jen jednoduchým stolním audio přehrávačem.

K TÉMATU  Časopis Computer: Na DIGIlidi.cz není nic zbytečného

Za zmínku také stojí, že Llama Group měla nějaké finanční potíže. Svou divizi Targetspot (dříve známou jako AudioValley) prodala nizozemské společnosti Azerion, především výměnou za akcie Azerion, ale cena akcií Azerionu se brzy poté propadla. Llama Group uvedla, že to mělo významný dopad na vývoj nové platformy Winamp.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Niceboy voděodolné reproduktory umí, o tom jsme se již několikrát přesvědčili (např. první Raze nebo Raze 2 Twins). Dnes rozbalíme novinku Raze 4 Origin, která chce kromě krytí IP67 oslovit také výkonem 20 W a výdrží kolem 20 hodin a FM rádiem s integrovanou anténou. Nic z toho nezní špatně, tak uvidíme v recenzi.
Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.
Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.
Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek