Pondělí , 26. 02. 2024

Liliana

Samsung LE32A756: FullHD mazel od SAMSUNGU

18. 03. 2009

18. 03. 2009

Na podzim, kdy Samsung vypustil na český trh novou sedmičkovou řadu, jsem byl zrovna v situaci, kdy můj obývák nutně potřeboval nějaké nové okno do světa digitálních snů. Po několika měsíčním bádání za nejvhodnější LCD televizí nakonec vyhrál Samsung LE32A756.

Co nám krasavec nabídne?

K jedinečnému obrazovému zážitku dopomáhají 32A756 nejnovější technologie v oblasti LCD. Displej poskytuje skvělý obraz v širokoúhlém rozlišení 1920 x 1080 bodů, extrémní dynamický kontrast 70000:1, je zárukou brilantních barev a ostrých detailů i v tmavých scénách. Pozorovací úhly displeje 178°/178° v horizontální/vertikální rovině jsou dostatečné i pro náročnější obecenstvo, nicméně dnes už zcela běžné. Vylepšená technologie Ultra Clear Panel přináší výbornou průzračnost a s dokonale černým panelem zabrání nepříjemným odrazům okolního světa. Spolu se zesíleným kontrastním poměrem zůstává obraz viditelný i v nejjasnějším prostředí.

      

Samsung LE32A656                            Samsung LE32A756

Další užitečnou technologii, kterou Samsung nabízí je DNIe PRO, které výrazně vylepšuje kontrast, detaily, barvy a pohyb zdůrazňující síly technologií 1080p Full HD. Poslední důležitá technologie je Movie Plus, která odstraňuje chvění pohybu. Výpočte faktor pohybu přicházejícího videosignálu a interpoluje odpovídající nový snímek, česky řečeno neopakuje stejný snímek pro vytvoření obrazu, ale místo toho zvyšuje počet snímků inteligentním odhadem pozice pohybujícího se objektu, a vytváří další snímky založeny na tomto odhadu.

Nejen technologie, ale i design prošel proměnou

Samsung upustil od zaoblených křivek řady 6 a zaměřil se na ostré a přitažlivé křivky, které novým řadám náramně sluší. Podstavec předešlých sérií byl plastový, nyní je skleněný a mnohem stabilnější. Nový podstavec je oku příjemnější, ale bohužel je o to méně praktický pro hospodyňky. Otáčení televize jak ve vertikální, tak v horizontální poloze je nemožné. Lesklý rám televize neprospívá údržbě a méně příjemným odlesků okolí. I přesto je design od Samsungu velmi elegantní a nadčasový. Na první pohled se vzhledem odlišuje od ostatních značek.

     
Plastový podstavec LE32A656         Skleněný podstavec LE32A756

K TÉMATU  Jaká je spotřeba, kolik to stojí a jak ušetřit na elektřině

Nekompromisní počet vstupů a výstupů

LCD televizor obsahuje opravdu velké množství vstupů a výstupů. Nesetkal jsem se s tím, že by televizor nepodporoval nějaký typ zapojení. Na levé boční straně najdete 1x CI slot (pro DVB-T), 1x USB 2.0 s podporou WISELINK Pro, kde bez problémů připojíte flash disk (naformátovaný na FAT32), fotoaparát nebo mp3 přehrávač, 1x HDMI s možnosti připojení Anynet+(HDMI-CEC)-díky implementaci CEC protokolu do HDMI standartu je umožněn přenos signálů mezi různými komponenty, což je výhodou pro ovládání různých zařízení (značky Samsung) jedním ovladačem, 1x kompozitní AV, 1x S-video a 1x výstup jack 3.5 na sluchátka. Zadní strana je doslova zaplněna vstupy a výstupy, najdeme zde: 3x HDMI, 1x PC vstup (D-sub), 1x Komponentní (Y/Pb/Pr), 1x RF vstup, 1x Optický zvukový výstup, 1x Audio výstup L/R, 2x SCART, 1x RS232C (pouze Servis).


Levá boční a zadní strana přístroje skrývá množství vstupů i výstupů

Pozornost si zaslouží dálkové ovládání, které má velmi užitečnou funkci, a to podsvícení jednotlivých tlačítek. Myslím, že Samsung co se týče hardwarové výbavy nezahálel, ale musím mu vytknout nedotažený software, přepínání mezi jednotlivými vstupy je pomalé a nepraktické. Od velikosti 40“ je tento problém již vyřešen, i celé menu je v novém kabátě.  

Jak je na tom menu a nastavení …

Bohužel velkým zklamáním je, že Samsung zůstal u stejného menu a nastavení jako u řady 6. Nového designu se dočkáte až od 40“ úhlopříčky. Stejné je to i s podporou HDTV tuneru MPEG4 v DVB-T vysílání a funkcí InfoLive se kterou se k vám do televize pomocí Ethernetového připojení a RSS kanálu dostanou aktuální zprávy, informace o akciovém trhu a aktuálním počasí. Jistému zklamání se nevyhnula ani kvalita zvuku, kde mi chybí integrovaný subwoofer jako u LE40A756 a vyšších.


Design menu u 32A756 vychází předchozí řady

Závěrem

Samsung 32A756 je velmi povedený kousek. Oproti LCD televizoru LE32A656 se obrazově výrazně polepšil a dokázal, že LCD panely od SAMSUNGU jsou ve výborné kvalitě. Také zobrazení černé barvy se podstatně zlepšilo a mohu potvrdit, že černá je opravdu černá! Nicméně jsem čekal od 7 řady mnohem víc už u úhlopříčky 32“. Bohužel většinu svých novinek a inovovaných technologií zařadili v této řadě až od dražšího modelu LE40A756.

K TÉMATU  Recenze: Laserová bezdrátová myš HAMA M3120

Plusy

Mínusy

+ pěkný design

nemá HDTV tuner MPEG4

+ dostatek konektorů

nové technologie až od 40“

+ zobrazení černé barvy

 

+ vysoký kontrast

 

 
Technické parametry:
Video
Úhlopříčka obrazovky
32″
Rozlišení
1.920 x 1.080
Dynamický kontrastní poměr
70.000:1
HD Ready
Ano
IDTV
Ano
Movie Plus
Ano
1080 24p Real Movie
Ano
Audio
Systém zvukových efektů
SRS Trusurround XT
Zvukový výstup (RMS)
2 x 10 W
Typ stereo
A2 / NiCAM
Basový reproduktor
Ne
Vstup & výstup (na boku)
HDMI
1,3
Kompozitní (AV)
1
S-Video
1
Sluchátka
1
Vstup & výstup (vzadu)
HDMI
3
Kompozitní (AV)
Ne
S-Video
Ne
PC vstup (D-sub)
1
Komponentní (Y/Pb/Pr)
1
RF vstup
1
Sluchátka
Ne
Výstup pro video monitor, L/R
Ne (jen zvuk)
Optický zvukový výstup
1
RS232C (pouze Servis)
1
SCART
2
Skříň
Barva
Křišťálový design (rubínově černá)
Funkce
Obraz v obraze (PIP)
1 tuner
Časovač vypnutí
Ano
Hodiny & zap./vyp. časovač
Ano
Automatické vypnutí
Ano
Movie Plus
Ano
Teletext(TTXT)
TTX Level 2,5
Obsah knihovny
Ne
Režim Zábava
Ano
Systém
Systém barev
EU Multi
Napájení
220 V
Rozměry
Rozměr (ŠxVxH) s podstavcem
826 x 252 x 585 mm
Rozměr (ŠxVxH) bez podstavce
826 x 81 x 528 mm
Rozměr balení (ŠxVxH)
912 x 188 x 746 mm
Hmotnost
Hmotnost s podstavcem
13,8 kg
Hmotnost bez podstavce
11,6 kg
Hmotnost balení
18,4 kg
Napájení
Spotřeba v běžném režimu
200 W
Spotřeba v pohotovostním režimu
< 1 W
Eco značka
Ano
Příslušenství
Síťový kabel
Ano
Dálkové ovládání
TM98A
Baterie
Ano
Série
Série
Série 7
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek