Pátek , 12. 07. 2024

Bořek

Samsung LE32A756: FullHD mazel od SAMSUNGU

18. 03. 2009

18. 03. 2009

Na podzim, kdy Samsung vypustil na český trh novou sedmičkovou řadu, jsem byl zrovna v situaci, kdy můj obývák nutně potřeboval nějaké nové okno do světa digitálních snů. Po několika měsíčním bádání za nejvhodnější LCD televizí nakonec vyhrál Samsung LE32A756.

Co nám krasavec nabídne?

K jedinečnému obrazovému zážitku dopomáhají 32A756 nejnovější technologie v oblasti LCD. Displej poskytuje skvělý obraz v širokoúhlém rozlišení 1920 x 1080 bodů, extrémní dynamický kontrast 70000:1, je zárukou brilantních barev a ostrých detailů i v tmavých scénách. Pozorovací úhly displeje 178°/178° v horizontální/vertikální rovině jsou dostatečné i pro náročnější obecenstvo, nicméně dnes už zcela běžné. Vylepšená technologie Ultra Clear Panel přináší výbornou průzračnost a s dokonale černým panelem zabrání nepříjemným odrazům okolního světa. Spolu se zesíleným kontrastním poměrem zůstává obraz viditelný i v nejjasnějším prostředí.

      

Samsung LE32A656                            Samsung LE32A756

Další užitečnou technologii, kterou Samsung nabízí je DNIe PRO, které výrazně vylepšuje kontrast, detaily, barvy a pohyb zdůrazňující síly technologií 1080p Full HD. Poslední důležitá technologie je Movie Plus, která odstraňuje chvění pohybu. Výpočte faktor pohybu přicházejícího videosignálu a interpoluje odpovídající nový snímek, česky řečeno neopakuje stejný snímek pro vytvoření obrazu, ale místo toho zvyšuje počet snímků inteligentním odhadem pozice pohybujícího se objektu, a vytváří další snímky založeny na tomto odhadu.

Nejen technologie, ale i design prošel proměnou

Samsung upustil od zaoblených křivek řady 6 a zaměřil se na ostré a přitažlivé křivky, které novým řadám náramně sluší. Podstavec předešlých sérií byl plastový, nyní je skleněný a mnohem stabilnější. Nový podstavec je oku příjemnější, ale bohužel je o to méně praktický pro hospodyňky. Otáčení televize jak ve vertikální, tak v horizontální poloze je nemožné. Lesklý rám televize neprospívá údržbě a méně příjemným odlesků okolí. I přesto je design od Samsungu velmi elegantní a nadčasový. Na první pohled se vzhledem odlišuje od ostatních značek.

     
Plastový podstavec LE32A656         Skleněný podstavec LE32A756

K TÉMATU  Recenze Xtreamer mxV - TV box plný překvapení

Nekompromisní počet vstupů a výstupů

LCD televizor obsahuje opravdu velké množství vstupů a výstupů. Nesetkal jsem se s tím, že by televizor nepodporoval nějaký typ zapojení. Na levé boční straně najdete 1x CI slot (pro DVB-T), 1x USB 2.0 s podporou WISELINK Pro, kde bez problémů připojíte flash disk (naformátovaný na FAT32), fotoaparát nebo mp3 přehrávač, 1x HDMI s možnosti připojení Anynet+(HDMI-CEC)-díky implementaci CEC protokolu do HDMI standartu je umožněn přenos signálů mezi různými komponenty, což je výhodou pro ovládání různých zařízení (značky Samsung) jedním ovladačem, 1x kompozitní AV, 1x S-video a 1x výstup jack 3.5 na sluchátka. Zadní strana je doslova zaplněna vstupy a výstupy, najdeme zde: 3x HDMI, 1x PC vstup (D-sub), 1x Komponentní (Y/Pb/Pr), 1x RF vstup, 1x Optický zvukový výstup, 1x Audio výstup L/R, 2x SCART, 1x RS232C (pouze Servis).


Levá boční a zadní strana přístroje skrývá množství vstupů i výstupů

Pozornost si zaslouží dálkové ovládání, které má velmi užitečnou funkci, a to podsvícení jednotlivých tlačítek. Myslím, že Samsung co se týče hardwarové výbavy nezahálel, ale musím mu vytknout nedotažený software, přepínání mezi jednotlivými vstupy je pomalé a nepraktické. Od velikosti 40“ je tento problém již vyřešen, i celé menu je v novém kabátě.  

Jak je na tom menu a nastavení …

Bohužel velkým zklamáním je, že Samsung zůstal u stejného menu a nastavení jako u řady 6. Nového designu se dočkáte až od 40“ úhlopříčky. Stejné je to i s podporou HDTV tuneru MPEG4 v DVB-T vysílání a funkcí InfoLive se kterou se k vám do televize pomocí Ethernetového připojení a RSS kanálu dostanou aktuální zprávy, informace o akciovém trhu a aktuálním počasí. Jistému zklamání se nevyhnula ani kvalita zvuku, kde mi chybí integrovaný subwoofer jako u LE40A756 a vyšších.


Design menu u 32A756 vychází předchozí řady

Závěrem

Samsung 32A756 je velmi povedený kousek. Oproti LCD televizoru LE32A656 se obrazově výrazně polepšil a dokázal, že LCD panely od SAMSUNGU jsou ve výborné kvalitě. Také zobrazení černé barvy se podstatně zlepšilo a mohu potvrdit, že černá je opravdu černá! Nicméně jsem čekal od 7 řady mnohem víc už u úhlopříčky 32“. Bohužel většinu svých novinek a inovovaných technologií zařadili v této řadě až od dražšího modelu LE40A756.

K TÉMATU  Internetové Wi-Fi rádio: Sencor SIR 007

Plusy

Mínusy

+ pěkný design

nemá HDTV tuner MPEG4

+ dostatek konektorů

nové technologie až od 40“

+ zobrazení černé barvy

 

+ vysoký kontrast

 

 
Technické parametry:
Video
Úhlopříčka obrazovky
32″
Rozlišení
1.920 x 1.080
Dynamický kontrastní poměr
70.000:1
HD Ready
Ano
IDTV
Ano
Movie Plus
Ano
1080 24p Real Movie
Ano
Audio
Systém zvukových efektů
SRS Trusurround XT
Zvukový výstup (RMS)
2 x 10 W
Typ stereo
A2 / NiCAM
Basový reproduktor
Ne
Vstup & výstup (na boku)
HDMI
1,3
Kompozitní (AV)
1
S-Video
1
Sluchátka
1
Vstup & výstup (vzadu)
HDMI
3
Kompozitní (AV)
Ne
S-Video
Ne
PC vstup (D-sub)
1
Komponentní (Y/Pb/Pr)
1
RF vstup
1
Sluchátka
Ne
Výstup pro video monitor, L/R
Ne (jen zvuk)
Optický zvukový výstup
1
RS232C (pouze Servis)
1
SCART
2
Skříň
Barva
Křišťálový design (rubínově černá)
Funkce
Obraz v obraze (PIP)
1 tuner
Časovač vypnutí
Ano
Hodiny & zap./vyp. časovač
Ano
Automatické vypnutí
Ano
Movie Plus
Ano
Teletext(TTXT)
TTX Level 2,5
Obsah knihovny
Ne
Režim Zábava
Ano
Systém
Systém barev
EU Multi
Napájení
220 V
Rozměry
Rozměr (ŠxVxH) s podstavcem
826 x 252 x 585 mm
Rozměr (ŠxVxH) bez podstavce
826 x 81 x 528 mm
Rozměr balení (ŠxVxH)
912 x 188 x 746 mm
Hmotnost
Hmotnost s podstavcem
13,8 kg
Hmotnost bez podstavce
11,6 kg
Hmotnost balení
18,4 kg
Napájení
Spotřeba v běžném režimu
200 W
Spotřeba v pohotovostním režimu
< 1 W
Eco značka
Ano
Příslušenství
Síťový kabel
Ano
Dálkové ovládání
TM98A
Baterie
Ano
Série
Série
Série 7
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nepřehlédněte

Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek