Čtvrtek , 18. 04. 2024

Valérie

Univerzální dálkový ovladač SilverCrest KH2159: Šprt za 169 korun

22. 12. 2010

22. 12. 2010

Univerzální dálkové ovladače jsou stále populárnější. To lze vyčíst i z našich diskusí. Tam se objevil i další tip na superlevný produkt z Lidlu. Ten sice překonává předešlé levné tipy, ale má i své nedostatky. Seznamte se s nimi v našem doplňujícím pohledu na tento produkt.

Levnější univerzální dálkové ovladače (UDO) doposud musely vystačit s tím, že měly v paměti sadu příkazů pro konkrétní typ ovládaného přístroje. Ze seznamu kódů jste si tedy vybrali značku, tu vložili do přístroje a následně jste zjistili, zda ovladač funguje, či nikoli. Pro danou značku bylo k dispozici více kódů, takže laborování mohlo pokračovat. Otravná a ne vždy úspěšná činnost.

Tu bylo možné lehce automatizovat, když UDO vysílalo automaticky různé signály na přístroj. Jakmile ten zareagoval, věděli jste, že se blížíte kýženému kódu. Pořád ale dost velká a nejistá pruda…

Není tomu dlouho, kdy se jen dražší přístroje uměly naučit povely z původního dálkového ovládání a přiřadit je na libovolné tlačítko. S ovladačem SilverCrest KH2159 za 169 korun z Lidlu to už neplatí.

Možnost naučit dálkové ovládání povely z původního ovladače a přiřadit je libovolným tlačítkům je prostě jediná efektivní a pohodlná cesta k úspěchu. KH2159 se takto umí naučit 150 povelů. Dále je tu funkce makro, která umožní vykonání posloupnosti příkazů (simuluje několik různých stisknutí tlačítek).

Oproti předchozímu (recenze) modelu jde vzhledově o určitý posun kupředu. Máme tu také podsvětlení a informační display. Nastavení jasu je jen zcela symbolické, ale jde naštěstí zcela vypnout. Bohužel ergonomie je jen průměrná, kolébky pro volume a programy jsou malé. Sice si pro tuto činnost můžete vyčlenit směrový ovladač, ale ten mnohdy potřebujete pro jinou činnost. Stisk tlačítek je nejistý. Pro důležité funkce by se velmi hodila i nějaká další oddělená tlačítka, ale nejsou. Velký souvislý blok tlačítek slitý s numerickou klávesnicí je… asi tušíte k čemu. Za chybu lze považovat i to, že při dlouhém stisku tlačítka není příkaz opakován v cyklu. Například plazmy Panasonic se vypínají a zapínají právě sekvencí opakovaného stisku tlačítka. A to tohle UDO nenaučíte (snad makrem, ale to je jen obezlička).

K TÉMATU  Vánoční dárky vážně i nevážně, převážně však elektronické

Jednoho dne by také bylo skvělé, kdyby se výrobci domluvili na tom, na kterou stranu budou dávat ovladače pro hlasitost a pro přepínání programů. SilverCrestu lze nakonec ještě vytknout to, že není absolutně směrový – musíte mířit přesně na ovládaný přístroj. Vzhledem k ceně, funkcím, dobrému českému manuálu je nakonec velká škoda, že tu jsou poměrně silné prohřešky v ergonomii. Ale právě vzhledem k ceně jsou s přivřením oka snesitelné.

 

 

Plusy Mínusy
+ nízká cena – velmi průměrná ergonomie
+ dobré funkce – špatná směrovost 

 

 

Tip na další univerzální dálkové ovladače

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Je pozdě, ale pokud byste chtěli ještě pořídit pár užitečných věcí na poslední chvíli (nebo na další pandemii). Věcí, které se v dnešní době pandemické mohou hodit a jsou současně výhodnou koupí.
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Dalším zástupcem herních periferií značky Genesis, kterého vám představíme, je vrcholný model sluchátek Neon 750 RGB. Ty mají tradičně velmi bohatou výbavu včetně obalu pro přenos. Zaujmout chtějí mimo jiné aktivním osvětlením, které je přímo nabíjeno USB portem.
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Nepřehlédněte

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek