Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Retro technologie: návrat klasiky v moderním designu

DigiLidi vás zve na cestu časem s naším novým článkem. Podívejte se s námi na návrat klasických technologií v moderním kabátě. Retro technologie se vracejí do hry s úžasným moderním designem. Od klasických gramofonů po ikonické fotoaparáty - objevte, jak se oblíbené technologie z minulosti stávají stylovými a funkčními kousky v dnešní digitální éře. Připravte se na vzrušující setkání s retro technologiemi, které zaujmou každého nadšence a milovníka klasiky.

Vraťme se v čase a podívejme se, jak se klasické technologie z minulosti stávají moderními a stylovými kousky v dnešní digitální éře. Retro technologie získávají na popularitě díky kombinaci nostalgie a moderního designu. Zde je několik příkladů:

  1. Gramofony: Klasické gramofony se vracejí s moderními upgrady. Některé z nich mají vestavěný Bluetooth pro snadné připojení k bezdrátovým reproduktorům a streamování hudby z vašich zařízení.
  2. Fotoaparáty: Klasické analogové fotoaparáty jsou stále oblíbené pro svou autentičnost. Někteří výrobci vytvářejí hybridní fotoaparáty, které kombinují analogovou estetiku s digitální technologií.
  3. Mobilní telefony: Některé společnosti vytvářejí “retro” mobilní telefony, které mají vzhled a pocit starých modelů, ale s moderními funkcemi, jako je dotykový displej a kvalitní fotoaparát.
  4. Hodinky: Klasické náramkové hodinky se vrací s moderními funkcemi, jako je sledování aktivity, notifikace a bezdrátové připojení.
  5. PSI: Mnoho lidí stále miluje půvab starých herních konzolí. Proto někteří výrobci vytvářejí retro konzole s předinstalovanými klasickými hrami.
  6. Retro IT vybavení: K dispozici jsou i moderní klávesnice, myši a další IT vybavení v retro stylu, které vám připomenou staré počítače.
  7. Zvukové systémy: Některé značky vytvářejí moderní reproduktory a rádia, která mají vzhled a zvuk klasických zařízení.

Návrat klasických technologií v moderním designu je skvělým způsobem, jak kombinovat výhody moderního světa s nostalgií po minulosti. Takovéto zařízení mohou oslovit lidi, kteří ocení spojení mezi starým a novým a hledají unikátní a stylové technologické kousky do svého domova.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.
Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.
Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.
Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...

Nepřehlédněte

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek