Pátek , 08. 12. 2023

Květoslava

Srovnání domácích tiskáren Canon, Epson a HP: Která vyjde nejlevněji?

Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.

14. 08. 2019

Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.

Inkoustové tiskárny Canon

Pokud sháníte základní, jednofunkční úspornou tiskárnu vhodnou i pro tisk fotografií, mohla by vám padnout do oka Canon Pixma G 1400. Tento model s plnitelnými zásobníky inkoustu pořídíte přibližně za 2700 Kč, přičemž sadu 4 náhradních velkokapacitních lahviček s inkoustem zakoupíte asi za 630 Kč.

Vyšší třídu fotografických tiskáren zde zastupuje Canon Pixma iP 8750, se kterou můžete tisknout fotografie (ale i dokumenty) až do formátu A3. Do tohoto modelu, jehož cena se pohybuje na hranici 7500 Kč, budete potřebovat dohromady 6 náhradních cartridge, které vás v XL variantě vyjdou přibližně na 2600 Kč. Za originální cartridge Canon si v tomto případě sice připlatíte, ale je možné se poohlédnout po levnějších, kompatibilních barvách do tiskárny.

Pro náročnější uživatele je určena i tiskárna Canon Pixma iX6850, kterou pořídíte za 4500 Kč. Stejně jako předchozí model umožňuje bezdrátové připojení a tisk až do formátu A3. Za sadu pěti originálních vysokokapacitních barev do tiskárny Canon v tomto případě zaplatíte cca 2200 Kč

Inkoustové tiskárny Epson

Nejlevnějším z vybraných modelů této značky je kompaktní jednoúčelová tiskárna Epson WorkForce WF-2010W, která se pyšní bezdrátovým připojením přes Wi-Fi a rychleschnoucím inkoustem odolným vůči rozmazání. Je však nutné počítat s tím, že za náhradní cartridge zaplatíte zhruba stejnou částku, jako za tiskárnu samotnou. Sadu náplní zakoupíte za 1800 Kč, přičemž za novou tiskárnu zaplatíte přibližně 2000 Kč.

K TÉMATU  Test chladicí podložky Yenkee YSN 120 - modré tornádo

Pro náročnější domácnosti a domácí kanceláře je vhodná rychlá a úsporná tiskárna Epson WorkForce WF-5110DW, kterou zakoupíte za cenu kolem 4000 Kč, což je i přibližná cena vysokokapacitních originálních barev do tiskárny Epson. Tento model disponuje možností automatického oboustranného tisku a bezdrátového připojení přes Wi-Fi.

Pro profesionální fotografy i nadšence je určena úsporná tiskárna s tankovým systémem Epson EcoTank L 805, která k tisku využívá 6 barev inkoustu. Do této tiskárny je inkoust doplňován z vysokokapacitních lahviček, které mají dle výrobce vystačit až na 1800 fotografií. Cena tohoto modelu se pohybuje kolem 7000 Kč a náhradní sada lahviček s inkousty je k dostání za 1550 kč.

Inkoustové tiskárny HP

Základní model HP Officejet Pro 8218 uživatelům nabízí za cenu přibližně 4500 Kč bezdrátové připojení přes Wi-Fi a možnost oboustranného tisku. Je zde však nutné počítat s vyšší cenou spotřebního materiálu. Originální cartridge do tiskárny HP vás v tomto případě budou stát téměř 3500 Kč.

Pro náročnější domácnosti a menší firmy je určena rychlá tiskárna HP Officejet Pro 251 dw s velkým zásobníkem papíru, možností bezdrátového připojení a mobilního tisku. Pro tuto tiskárnu najdete využití v domácí kanceláři, nebo pokud potřebujete tisknout větší množství dokumentů a případně i fotografie. Sadu všech čtyřech originálních cartridge zakoupíte za asi 3100 Kč.

Vychytávkou od HP je termosublimační kapesní tiskárna HP Sprocket Z3Z93A za přibližně 3000 Kč, která je určena výhradně k tisku fotografií. Do této tiskárny nepotřebujete inkoust – vystačíte si se speciálním fotopapírem. Cena jedné fotografie vytištěné s touto tiskárnou se pohybuje kolem 13 Kč/ks.

U většiny zmíněných modelů tiskáren můžete náklady na tisk snížit použitím kompatibilních barev do tiskáren. Před samotnou koupí tiskárny tudíž doporučujeme ověřovat nejen cenu tiskárny a originálních náplní, ale také to, zda se do ní vyrábí i náplně kompatibilní a jaká je jejich cena.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.
Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.

Nepřehlédněte

Osobně jsem podlehl kouzlu malých 10 až 12palcových notebooků či hybridních tabletů s klávesnicí. Jsou však lidé, kterým na velikosti záleží, i když výkon moderních 4jádrových Atomů by jim zcela stačil i s 2 GB RAM. Pro ty nabízí Umax řešení v podobě ultra-levného 14palcového notebooku…

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek