Úterý , 23. 04. 2024

Vojtěch

Recenze sluchátek Genesis Neon 750 RGB – zářící herní sál na uších

Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.

28. 11. 2021

28. 11. 2021

Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.

Pokud nejste batole, které zrovna začíná chodit, nebojte, hlavu vám nepřeváží, i když hmotnost 325 g (bez mikrofonu) už není málo. Vše jednom celku nám nicméně ladí, ať už zmíníme silné polstrování mohutných náušníků (s 5 cm reproduktory) i čelenky, použití leštěného hliníku či tlustého kabelu, kterým se napájí i podsvětlení. Pro malé děti či hráče, co si libují v okázalosti, ideální věc. A to nemyslíme pejorativně.

TIP: GENESIS ARGON 600 – UŠI JAKO V HUDEBNÍM BUNKRU

Výbava především

Výrobce myslel na vše, co budete u svého herního počítače potřebovat. Kromě USB kabelu, kterým můžete nastavit napájení podsvícení o dalších 120 cm, je tu druhý, tkaninou krytý, a jistě důležitější.

Ten z 3,5palcového konektoru udělá dva – jeden jack do audio výstupu a druhý do audio vstupu. Navíc měří také dobrých pár centimetrů (120 cm), které přidá k základním 143 cm. Konkurence často zmiňuje i 2 m. Zde přibalili prodlužky, které celkovou délku protáhnou na 263 cm a to už není málo.

Mikrofon není zasunovací jako u modelu Argon 600, ale lze jej připnout klasickým 3,5mm konektorem do levého náušníku. Lze snadno ohýbat a dobře drží nastavenou polohu. Jistě profesionálnější řešení. Jako u všech sluchátek Genesis dostanete v základní výbavě i látkový pytlík s logem pro přenos a uschování sluchátek.

Samotné podsvícení lze pak jednoduše zapnout a vypnout na ovladači umístěném na kabelu, který také upravuje hlasitost klasickým manuálním kolečkem (tedy ověřený a přesný systém namísto tlačítek) a zapíná mikrofon. Audio kabel kryje tkaninou.

K TÉMATU  Recenze Pavilionu x360 – Intel Core M a zvuk zvonu

Přenosný herní sál

Pokud nám přišly Argony 600 jako něco, co „spolkne“ ušní boltce a ponoří je do zvuku hudby či střelby a burácení motorů, testovaná sluchátka to zvládají subjektivně lépe. 50mm membrány potěší zejména dostatkem výkonu a hlavně vydařenými hloubkami a basy. Automobilové závody byly i na tabletu díky zvuku záživnější. Ano, kabel někdy trošku vadil při úchopu, konec konců sluchátka nemíří na mobilní platformy, ale popasovali jsme se s tím a jelo se.

O hutnosti polstrování již řeč byla. A to jak nahoře, tak na náušnících. To velmi dobře izoluje okolní hluk a perfektně drží na hlavě. Nicméně po nějaké době o obě přeci jen dávala sluchátka vědět, protože neváží zrovna jako pírko a také je „čelenka“ poměrně silně tlačí k hlavě.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Odolné věci máme rádi, rádi je vždy potrápíme a ještě více nás těší, když přežijí a lze napsat, že výrobce nelže a výrobek je opravdu kvalitní. Podobně tomu bude u testovaného disku HD830, který nás zaujal již asi před rokem na prezentaci společnosti AData. Doba evidentně dozrála a těžký kovový kvádřík dorazil i k nám do redakce…
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?

Nepřehlédněte

Recenzi akční kamery Rollei 420 jsme vám nabídli před rokem, od té doby se stále chytáme na novější a „nadupanější“ model 430, který odlišuje hlavně displej na čelní straně a schopnost natáčet 4K při 30 FPS. V době představení jistě špička, jak si povede kamera v době, kdy se nachází prakticky na konci životního cyklu?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek