Úterý , 28. 11. 2023

René

Máte fitko nebo solárium? Usnadněte si provoz

06. 09. 2019

06. 09. 2019

Pečovat o sebe je trendy. Fitness center, solárií nebo wellness studií proto stále přibývá a prosadit se v takové konkurenci je náročné. Vyniknout vám pomůže třeba moderní software usnadňující automatizaci provozu. Dnes vám představíme řešení CLUBSPIRE.

Možnosti omezení vstupu

Pokud chcete kontrolovat vstupy bez recepčních a usnadnit jim tak práci, můžete si vybrat mezi čtečkou u dveří napojenou na elektrozámek nebo turniketem. Výhodou čtečky je nižší pořizovací cena, musíte mít ale kontrolu nad situacemi, kdy si dveře lidé podrží a projde jich několik najednou. Turniket je vyšší investicí, u které ale máte jistotu, že na jedno protočení projde jen jeden zákazník.

Bezobslužný provoz

Vlastníte větší fitko? Pak jistě víte, jak nepříjemné jsou fronty, které se mohou tvořit na recepci v kritických časech, kdy je u vás nejvíce klientů. Jediný pracovník recepce se nezvládne kvalitně věnovat všem najednou. Řešením je bezobslužný provoz, díky kterému můžete třeba i prodloužit otevírací dobu. Každý klient se registruje online, vybere v kalendáři volný termín a zaplatí online přes platební bránu nebo přes deposit (virtuální peněženka). Po zaplacení mu přijde SMS s přístupovým kódem, který stačí zadat při vstupu na čtečce s numerickou klávesnicí. Další možností je vstup přes čip nebo členskou kartu.

Na sport i kulturu

Koncept bezobslužného provozu CLUBSPIRE využívají na i velmi rozdílných místech. Třeba v centru raketových sportů se navíc klientovi v čas rezervace automaticky rozsvítí světlo na kurtu. Pravidelní klienti tu mají i možnost použití čipu, takže se nemusí zdržovat zadáváním kódu. Solárium, které se samo zapne a vy se o nic nemusíte starat? S CLUBSPIRE je to jednoduché. Systém ale funguje také v hudební zkušebně, kam se díky němu umělci dostanou i pozdě večer.

Částečně bezobslužný provoz

V poslední době je velmi oblíbenou variantou kombinace provozů. Recepce ve fitku může fungovat třeba jen v určitou denní dobu. Mimo ni pak do centra mohou vstoupit jen členové, kteří vstup předem uhradili a mají věrnostní kartu.

Další možností je příchodová čtečka umístěná na recepci, která neomezuje průchody, ale provádí jejich evidenci. Za recepční tak může odvést část práce. Nově příchozí klient přiloží kartu a systém jej odbaví. Vytvořenou rezervaci vloží na účet, na permanentce označí 1 využitý vstup nebo zasvítí červeně a zvukovým signálem dá recepční najevo, že má neplatnou permanentku.

Bezpečnost na prvním místě

Obavy o bezpečnost nejsou u bezobslužného systému nutné, samozřejmostí je evidence všech průchodů a možnost dohledání informací o tom, kdo kdy přišel nebo odešel. U klientů je také možné uložit v profilu fotografii a v případě potřeby ji porovnat s kamerovými záznamy. Systém je také možné napojit na elektronický požární systém. V případě potřeby dojde k uvolnění ramene turniketu nebo otevření elektrozámku u dveří.

Zaujala vás možnost bezobslužného provozu? Podívejte se, co dalšího ve svém fitness centru můžete vylepšit.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…
Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.
Aktualizováno o fotky dodaného štítu! Nedostatek ochranných pomůcek se stal v boji s nákazou Covidem-19 celosvětovým  problémem. Jejich absence přímo ohrožuje ty, kteří za nás bojují v první linii. Zdravotníci, policisté, hasiči a mnoho dalších, kteří přicházejí do styku s nákazou každý den, nemají dostatek vybavení, které by je dokázalo ochránit. To jsme se rozhodli změnit.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek