Úterý , 21. 05. 2024

Monika

Máte fitko nebo solárium? Usnadněte si provoz

06. 09. 2019

06. 09. 2019

Pečovat o sebe je trendy. Fitness center, solárií nebo wellness studií proto stále přibývá a prosadit se v takové konkurenci je náročné. Vyniknout vám pomůže třeba moderní software usnadňující automatizaci provozu. Dnes vám představíme řešení CLUBSPIRE.

Možnosti omezení vstupu

Pokud chcete kontrolovat vstupy bez recepčních a usnadnit jim tak práci, můžete si vybrat mezi čtečkou u dveří napojenou na elektrozámek nebo turniketem. Výhodou čtečky je nižší pořizovací cena, musíte mít ale kontrolu nad situacemi, kdy si dveře lidé podrží a projde jich několik najednou. Turniket je vyšší investicí, u které ale máte jistotu, že na jedno protočení projde jen jeden zákazník.

Bezobslužný provoz

Vlastníte větší fitko? Pak jistě víte, jak nepříjemné jsou fronty, které se mohou tvořit na recepci v kritických časech, kdy je u vás nejvíce klientů. Jediný pracovník recepce se nezvládne kvalitně věnovat všem najednou. Řešením je bezobslužný provoz, díky kterému můžete třeba i prodloužit otevírací dobu. Každý klient se registruje online, vybere v kalendáři volný termín a zaplatí online přes platební bránu nebo přes deposit (virtuální peněženka). Po zaplacení mu přijde SMS s přístupovým kódem, který stačí zadat při vstupu na čtečce s numerickou klávesnicí. Další možností je vstup přes čip nebo členskou kartu.

Na sport i kulturu

Koncept bezobslužného provozu CLUBSPIRE využívají na i velmi rozdílných místech. Třeba v centru raketových sportů se navíc klientovi v čas rezervace automaticky rozsvítí světlo na kurtu. Pravidelní klienti tu mají i možnost použití čipu, takže se nemusí zdržovat zadáváním kódu. Solárium, které se samo zapne a vy se o nic nemusíte starat? S CLUBSPIRE je to jednoduché. Systém ale funguje také v hudební zkušebně, kam se díky němu umělci dostanou i pozdě večer.

Částečně bezobslužný provoz

V poslední době je velmi oblíbenou variantou kombinace provozů. Recepce ve fitku může fungovat třeba jen v určitou denní dobu. Mimo ni pak do centra mohou vstoupit jen členové, kteří vstup předem uhradili a mají věrnostní kartu.

Další možností je příchodová čtečka umístěná na recepci, která neomezuje průchody, ale provádí jejich evidenci. Za recepční tak může odvést část práce. Nově příchozí klient přiloží kartu a systém jej odbaví. Vytvořenou rezervaci vloží na účet, na permanentce označí 1 využitý vstup nebo zasvítí červeně a zvukovým signálem dá recepční najevo, že má neplatnou permanentku.

Bezpečnost na prvním místě

Obavy o bezpečnost nejsou u bezobslužného systému nutné, samozřejmostí je evidence všech průchodů a možnost dohledání informací o tom, kdo kdy přišel nebo odešel. U klientů je také možné uložit v profilu fotografii a v případě potřeby ji porovnat s kamerovými záznamy. Systém je také možné napojit na elektronický požární systém. V případě potřeby dojde k uvolnění ramene turniketu nebo otevření elektrozámku u dveří.

Zaujala vás možnost bezobslužného provozu? Podívejte se, co dalšího ve svém fitness centru můžete vylepšit.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.
Na tuto kameru jsme se po NiceBoy VEGA 6 star těšili hodně. Dokázal výrobce vyladit nedostatky u své vlajkové lodi s cenovkou, která již nepromíjí chyby? Stabilizace obrazu u 4K rozlišení, schopnost natáčet 1 440p při 60 FPS, kompresní formát H.265, zcela nový design a stylové dálkové ovládání a jiné vlastnosti zní výmluvně.

Nepřehlédněte

Osobně jsem podlehl kouzlu malých 10 až 12palcových notebooků či hybridních tabletů s klávesnicí. Jsou však lidé, kterým na velikosti záleží, i když výkon moderních 4jádrových Atomů by jim zcela stačil i s 2 GB RAM. Pro ty nabízí Umax řešení v podobě ultra-levného 14palcového notebooku…

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek