Neděle , 28. 05. 2023

Vilém

Milujete natáčení z mobilu? Se stabilizátorem zvládnete víc

Máte v kapse pořádné mobilní dělo, ale stále vašim záběrům z mobilního telefonu něco chybí? Možná jsou záběry moc roztřesené, nepůsobí profesionálně, nebo jsou stále ze stejných úhlů. Vyzkoušejte chytrý stabilizátor pro mobilní telefon a uvidíte, že se vaše tvůrčí svoboda, a hlavně výsledný filmeček dostanou na novou úroveň.
OM 4 a OM 4 SE s magentickým kroužkem
OM 4 a OM 4 SE s magentickým kroužkem

31. 10. 2021

Máte v kapse pořádné mobilní dělo, ale stále vašim záběrům z mobilního telefonu něco chybí? Možná jsou záběry moc roztřesené, nepůsobí profesionálně, nebo jsou stále ze stejných úhlů. Vyzkoušejte chytrý stabilizátor pro mobilní telefon a uvidíte, že se vaše tvůrčí svoboda, a hlavně výsledný filmeček dostanou na novou úroveň.

Jak funguje stabilizátor pro smartphone?

Stabilizátor na mobil připomíná takovou zvláštně prohnutou selfie tyč a podobně se i ovládá. Mobilní telefon do tzv. ručního stabilizátoru jednoduše naklapnete a pomocí tlačítek na stabilizátoru můžete předávat pokyny mobilu i využít speciální funkce stabilizátoru – zapínat/vypínat natáčení, zoomovat, aktivovat zvláštní režimy a funkce atd. Který si ale v nabídce různých výrobců vybrat? My jsme si oblíbili ruční stabilizátory od DJI – společnosti, kterou znáte hlavně jako výrobce dronů a pro kterou je tedy vývoj stabilizačních mechanismů druhou přirozeností.

Ruční stabilizátor OM 4

Jako první vám představíme 4. generaci stabilizátorů pro mobily od DJI – OM 4. Tato řada poprvé odvrhla jméno Osmo Action a novinka vyšla pod úspornějším a stylovějším názvem OM 4. Vedle názvu se největší inovací této generace stal magnetický design, kdy mobilní telefon na stabilizátor připojíte pomocí magnetického kroužku a svorky. Do akce jste tak ready ještě dřív než kdy jindy.

OM 4 vydrží na jedno nabití stabilizovat až 15 hodin, takže klidně celý den, co se pohybujete s mobilem v terénu. O stabilní záběry při sledovačkách i přiblížení se postarají funkce ActiveTrack 3.0 a DynamicZoom, stabilizátor také sám upraví polohu telefonu díky speciálnímu senzoru, který sleduje pohyby objektu, a vy tak natočíte krásné záběry i pod úhlem. To ale není ani zdaleka vše – výsledný filmeček pak pomocí aplikace DJI Mimo a předpřipravených storyboardů automaticky sestříháte a doplníte hudbou a speciálními efekty. OM 4 je kompatibilní s telefony o šířce 67–84 mm a tloušťce 6,9–10 mm.

OM 4 a OM 4 SE s magentickým kroužkem

OM 4 a OM 4 SE s magentickým kroužkem

Stabilizátor s vysouvací selfie tyčí OM 5

Nejvyspělejším stabilizátorem z rodiny DJI je aktuálně OM 5. 5. generace nově nabízí v rukojeti ručního stabilizátoru skrytou vysouvací selfie tyč a novou funkci ShotGuides, která automaticky rozpozná prostředí, ve kterém natáčíte, a dává vám průběžně kreativní tipy, jak vykouzlit ty nejoslnivější záběry. Vylepšené algoritmy stabilizace fungují zase o něco lépe a jsou přizpůsobeny i větším a těžším telefonům.

OM 5 s vysouvací selfie tyčí

OM 5 s vysouvací selfie tyčí

Stabilizátor OM5 můžete ovládat gesty a se sledováním objektů vám pomůže nový ActiveTrack 4.0. Režim Selfie vám zase pomůže zachytit krásu vašich obličejů. Chcete se nechat vést? Story Mode funguje tak, že si vyberete šablonu a následujete její pokyny. Výsledkem je profesionální krátké video, aniž byste měli zkušenosti s natáčením nebo střihem videí. Z dalších pak zmiňte třeba Panorama, CloneMe Panorama, DynamicZoom, TimeLapse nebo SpinShot pro otáčející se záběry jako z MTV. Stabilizátor OM 5 seženete ve 2 barvách a můžete si ho potunit spoustou nápaditého příslušenství.

Není konečně na čase začít pomocí mobilního telefonu natáčet profesionální, neroztřesená videa?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dobrých levných akčních kamer je jako šafránu, BML cShot1 4K s doporučenou cenou 1 390 Kč vypadá jako jedna z nich. Příbuznost s dražším sourozencem BML cShot3 4K nezapře a to je dobře.
Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

Tento reproduktor není našim čtenářům cizí, jde o novinku, ale nedávno jsme vám ho ukázali v krátkém videu. Tvarem i názvem napovídá, že chce převzít roli nástupce prvního RAZE se ctí. Proto nabízí vyšší výkon 20 W bez poklesu výdrže baterií. Jsou si velmi podobné a při tom nový model působí dospěleji.
Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek