Pátek , 08. 12. 2023

Květoslava

Když zůstanete bez spojení se světem, vše se dá rychle vyřešit

11. 09. 2017

Žijeme v digitálním věku. Velká část z nás si proto vůbec neumí představit svůj život bez chytrých telefonů a notebooků. Když se vám proto přihodí s notebookem nějaká nehoda a najednou je přístroj nefunkční, pro mnoho lidí to znamená konec. Cítí se odříznutí od světa, nemohou komunikovat. Naštěstí existuje cesta, jak si s těmito problémy poradit.

Získáváte svůj stroj v novém

Ve chvíli, kdy máte notebook neustále při sobě, protože potřebujete komunikovat se světem, roste i pravděpodobnost případné nehody a rozbití. Jednoduše proto, že se přístroj stal vaší součástí, spoustu pohybů s ním provádíte už vysloveně automaticky. V tom může být kámen úrazu. Už si téměř neuvědomujete, jak cennou věc máte v ruce. Najednou se ale začne něco dít, znervózníte a notebook upustíte na zem. Jako na potvoru budete zrovna stát u kamenného soklu a rámeček displeje notebooku dopadne přesně na jeho hranu. Okamžitě se přístroj stává jen hromadou šrotu. Neuděláte s ním nic. Máme pro vás ale dobrou zprávu, a sice displeje pro notebooky se dají bez potíží vyměnit za nové. Dostanete tak do ruky svůj starý oblíbený stroj, ovšem s novým displejem.

Kapka vody v klávesnici vás neskolí

Nevhodnou manipulací může ale utrpět i klávesnice. „Mně se to stát nemůže,“ myslí si hodně lidí a klidně se skleničkou v ruce manévrují nad notebookem. Nevěří tomu, že by mohli stroj polít, až do chvíle, kdy se to skutečně stane. Pak jenom nevěřícně koukají, jak rychle dokáže tekutina proniknout pod klávesy a znemožnit jakoukoli práci. I takovouhle zkázu ale můžete úspěšně vyřešit, klávesnice k notebooku se dá sehnat rychle a bez potíží. Během velmi krátké doby můžete opět pracovat. Nervozita, že jste bez spojení se světem, izolovaní a bez kontaktu s ostatními, se tak omezí jenom na nezbytně nutnou dobu…

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

Na tuto kameru jsme se po NiceBoy VEGA 6 star těšili hodně. Dokázal výrobce vyladit nedostatky u své vlajkové lodi s cenovkou, která již nepromíjí chyby? Stabilizace obrazu u 4K rozlišení, schopnost natáčet 1 440p při 60 FPS, kompresní formát H.265, zcela nový design a stylové dálkové ovládání a jiné vlastnosti zní výmluvně.

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Niceboy roste. Firma, která se v nedávné době přihlásila ke sponzoringu české fotbalové reprezentace, nemůže mít malé cíle. Již drahnou dobu Niceboy nevyhledávám jen skrze reproduktory a sluchátka, svůj nabízený sortiment značně rozšiřuje. Jako téměř nesportovec, jsem se podíval na základní fitness náramek X-fit ACTIVE. Ale až tak základní mi nepřipadá.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek