Pátek , 19. 04. 2024

Rostislav

Když zůstanete bez spojení se světem, vše se dá rychle vyřešit

11. 09. 2017

Žijeme v digitálním věku. Velká část z nás si proto vůbec neumí představit svůj život bez chytrých telefonů a notebooků. Když se vám proto přihodí s notebookem nějaká nehoda a najednou je přístroj nefunkční, pro mnoho lidí to znamená konec. Cítí se odříznutí od světa, nemohou komunikovat. Naštěstí existuje cesta, jak si s těmito problémy poradit.

Získáváte svůj stroj v novém

Ve chvíli, kdy máte notebook neustále při sobě, protože potřebujete komunikovat se světem, roste i pravděpodobnost případné nehody a rozbití. Jednoduše proto, že se přístroj stal vaší součástí, spoustu pohybů s ním provádíte už vysloveně automaticky. V tom může být kámen úrazu. Už si téměř neuvědomujete, jak cennou věc máte v ruce. Najednou se ale začne něco dít, znervózníte a notebook upustíte na zem. Jako na potvoru budete zrovna stát u kamenného soklu a rámeček displeje notebooku dopadne přesně na jeho hranu. Okamžitě se přístroj stává jen hromadou šrotu. Neuděláte s ním nic. Máme pro vás ale dobrou zprávu, a sice displeje pro notebooky se dají bez potíží vyměnit za nové. Dostanete tak do ruky svůj starý oblíbený stroj, ovšem s novým displejem.

Kapka vody v klávesnici vás neskolí

Nevhodnou manipulací může ale utrpět i klávesnice. „Mně se to stát nemůže,“ myslí si hodně lidí a klidně se skleničkou v ruce manévrují nad notebookem. Nevěří tomu, že by mohli stroj polít, až do chvíle, kdy se to skutečně stane. Pak jenom nevěřícně koukají, jak rychle dokáže tekutina proniknout pod klávesy a znemožnit jakoukoli práci. I takovouhle zkázu ale můžete úspěšně vyřešit, klávesnice k notebooku se dá sehnat rychle a bez potíží. Během velmi krátké doby můžete opět pracovat. Nervozita, že jste bez spojení se světem, izolovaní a bez kontaktu s ostatními, se tak omezí jenom na nezbytně nutnou dobu…

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.

Nepřehlédněte

Recenzi akční kamery Rollei 420 jsme vám nabídli před rokem, od té doby se stále chytáme na novější a „nadupanější“ model 430, který odlišuje hlavně displej na čelní straně a schopnost natáčet 4K při 30 FPS. V době představení jistě špička, jak si povede kamera v době, kdy se nachází prakticky na konci životního cyklu?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek