Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Když zůstanete bez spojení se světem, vše se dá rychle vyřešit

11. 09. 2017

Žijeme v digitálním věku. Velká část z nás si proto vůbec neumí představit svůj život bez chytrých telefonů a notebooků. Když se vám proto přihodí s notebookem nějaká nehoda a najednou je přístroj nefunkční, pro mnoho lidí to znamená konec. Cítí se odříznutí od světa, nemohou komunikovat. Naštěstí existuje cesta, jak si s těmito problémy poradit.

Získáváte svůj stroj v novém

Ve chvíli, kdy máte notebook neustále při sobě, protože potřebujete komunikovat se světem, roste i pravděpodobnost případné nehody a rozbití. Jednoduše proto, že se přístroj stal vaší součástí, spoustu pohybů s ním provádíte už vysloveně automaticky. V tom může být kámen úrazu. Už si téměř neuvědomujete, jak cennou věc máte v ruce. Najednou se ale začne něco dít, znervózníte a notebook upustíte na zem. Jako na potvoru budete zrovna stát u kamenného soklu a rámeček displeje notebooku dopadne přesně na jeho hranu. Okamžitě se přístroj stává jen hromadou šrotu. Neuděláte s ním nic. Máme pro vás ale dobrou zprávu, a sice displeje pro notebooky se dají bez potíží vyměnit za nové. Dostanete tak do ruky svůj starý oblíbený stroj, ovšem s novým displejem.

Kapka vody v klávesnici vás neskolí

Nevhodnou manipulací může ale utrpět i klávesnice. „Mně se to stát nemůže,“ myslí si hodně lidí a klidně se skleničkou v ruce manévrují nad notebookem. Nevěří tomu, že by mohli stroj polít, až do chvíle, kdy se to skutečně stane. Pak jenom nevěřícně koukají, jak rychle dokáže tekutina proniknout pod klávesy a znemožnit jakoukoli práci. I takovouhle zkázu ale můžete úspěšně vyřešit, klávesnice k notebooku se dá sehnat rychle a bez potíží. Během velmi krátké doby můžete opět pracovat. Nervozita, že jste bez spojení se světem, izolovaní a bez kontaktu s ostatními, se tak omezí jenom na nezbytně nutnou dobu…

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?
K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?
Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek