Pátek , 08. 12. 2023

Květoslava

Fotoaparáty pro fajnšmekry

12. 03. 2013

Jestli moderní doba dala lidem do rukou něco kvalitního, pak jsou to hlavně fotoaparáty. Takový pokrok jaký byl učiněn za poslední dobu, se podařil v málokterém odvětví. A když si uvědomíte, že digitální fotoaparát pochází již z roku 1988 je jasné, že to cesta byla trnitá a nesnadná. Vždyť tento první digitální fotoaparát stál 13000USD a rozlišením 1,3mpx!

fotoaparáty pro fajnšmekryNyní má každý možnost pořídit si za neuvěřitelně nízké ceny digitální zrcadlovku a začít fotografovat. Nicméně výběr fotoaparátu je nesnadný úkol. Celá ta věda totiž není jen o rozlišení, ale také o dalších schopnostech fotoaparátu a objektivů. Především záleží na vašich požadavcích, co, kde a jak budete chtít fotografovat.

 

Na jaké hodnoty digitálních fotoaparátů se soustředit?

  • Soustřeďte se nejen na počet megapixelů ale také na velikost plochy čipu.
  • Záleží na rychlosti spouště
  • ISO tedy hodnoty expozičních stupňů
  • Dále se samozřejmě velice zajímejte o objektiv. Obecně je lepší kupovat samotné tělo digitální zrcadlovky a k tomu zakoupit samostatně objektivy přesně podle vašich potřeb. Neboli podle toho, co a jak chcete fotografovat. Standardně dodávané objektivy k digitálním zrcadlovkám jsou natolik kompromisní, že se s nimi vlastně nedá dobře vyfotit nic.
  • Pro objektivy je důležitá světelnost
  • Ohniskové vzdálenosti, clona, minimální zaostřovací vzdálenost a další optické hodnoty jsou pak na vaší volbě a požadavku co a jak budete fotografovat.

 

Obecná poučka pro výběr digitální zrcadlovky asi neexistuje. Vše je natolik komplikované a natolik závislé na vašich požadavcích, že obecně poradit asi nelze. Co vám však můžeme doporučit, pak to jsou značky fotoaparátů, jaké si můžete vybrat. Jasnými leadery jsou fotoaparáty Canon a fotoaparáty Nikon. Pokud si vyberete některý z nich, budete jistě spokojeni.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na jaře jsem si vyzkoušel první sluchátka od firmy Lamax, jednalo se konkrétně o model Elite E-1. A byl jsem velmi mile překvapen. Na podzim jsem dostal k dispozici sluchátka Blaze B-1, která se v portfoliu firmy Lamax nachází ve spektru levnějších modelů (cena 1 190 Kč). Otázka tedy je, zda milé překvapení z Elite E-1 přetrvalo.
Spolu s novým laptopem VisionBook 14Wa s volným slotem pro 2,5palcový disk jsme se rozhodli otestovat jeho možnosti i pomocí SSD disku Transcend SSD230S. S kapacitou 512 GB zaplatíte sice jen o tisícovku méně než za notebook, přesto ale zkusme ilustrovat možný přínos pro slabší stroje.

Nepřehlédněte

Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek