Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Fotoaparáty pro fajnšmekry

12. 03. 2013

Jestli moderní doba dala lidem do rukou něco kvalitního, pak jsou to hlavně fotoaparáty. Takový pokrok jaký byl učiněn za poslední dobu, se podařil v málokterém odvětví. A když si uvědomíte, že digitální fotoaparát pochází již z roku 1988 je jasné, že to cesta byla trnitá a nesnadná. Vždyť tento první digitální fotoaparát stál 13000USD a rozlišením 1,3mpx!

fotoaparáty pro fajnšmekryNyní má každý možnost pořídit si za neuvěřitelně nízké ceny digitální zrcadlovku a začít fotografovat. Nicméně výběr fotoaparátu je nesnadný úkol. Celá ta věda totiž není jen o rozlišení, ale také o dalších schopnostech fotoaparátu a objektivů. Především záleží na vašich požadavcích, co, kde a jak budete chtít fotografovat.

 

Na jaké hodnoty digitálních fotoaparátů se soustředit?

  • Soustřeďte se nejen na počet megapixelů ale také na velikost plochy čipu.
  • Záleží na rychlosti spouště
  • ISO tedy hodnoty expozičních stupňů
  • Dále se samozřejmě velice zajímejte o objektiv. Obecně je lepší kupovat samotné tělo digitální zrcadlovky a k tomu zakoupit samostatně objektivy přesně podle vašich potřeb. Neboli podle toho, co a jak chcete fotografovat. Standardně dodávané objektivy k digitálním zrcadlovkám jsou natolik kompromisní, že se s nimi vlastně nedá dobře vyfotit nic.
  • Pro objektivy je důležitá světelnost
  • Ohniskové vzdálenosti, clona, minimální zaostřovací vzdálenost a další optické hodnoty jsou pak na vaší volbě a požadavku co a jak budete fotografovat.

 

Obecná poučka pro výběr digitální zrcadlovky asi neexistuje. Vše je natolik komplikované a natolik závislé na vašich požadavcích, že obecně poradit asi nelze. Co vám však můžeme doporučit, pak to jsou značky fotoaparátů, jaké si můžete vybrat. Jasnými leadery jsou fotoaparáty Canon a fotoaparáty Nikon. Pokud si vyberete některý z nich, budete jistě spokojeni.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Sluchátka Niceboy nejsou pro naše čtenáře žádnou novinkou, za poslední dobu jsme se mohli seznámit s HIVE podsie či HIVE bones. Dnes recenzovaným sluchátkům se nevíce blíží HIVE XL. HIVE 2 joy vás nebudou stát tolik peněz, jsou horší nebo nikoliv?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek