Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

6 nejkvalitnějších sluchátek firmy AKG pro audiofily

23. 05. 2013

Když se člověk zamyslí nad termínem „kvalitní sluchátka“, tak si často vybaví takové hvězdy v oboru, jako jsou například sluchátka od firmy Marshall nebo třeba Senheisser. Málokdo z řad širší veřejnosti však zná perfektní a především kvalitní sluchátka od AKG. Proč byste se měli o sluchátka AKG zajímat?

Firma AKG je synonymem pro kvalitu v oblasti profesionálních sluchátek, mikrofonů a další audio zařízení již desítky let. Televizní stanice, nahrávací studia, rádia nebo opery moc dobře ví, že používat sluchátka AKG je pro ně nutností – prostě se jim to vyplatí. Samotná společnost AKG vznikla v roce 1947 a ve svých počátcích se soustředila na dodávání mikrofonů pro jazzové muzikanty (jazzové kluby), divadla a rádiové stanice. Doménou tehdejší firmy byl fakt, že super kvalitní mikrofony vytvářely ruce pouhých pěti zaměstnanců.

 Až ale v roce 1949 spatřily světlo světa první sluchátka a stálo to za to. Ihned poposkočily na pomyslnou špici v audio technice tehdejší doby a poptávka po nich rostla.

Od té doby firma roste, nabízí sluchátka rozličných řad a druhů, a v očích veřejnosti jsou sluchátka AKG ceněna jako jedny z nejlepších na trhu s charakteristickým, krystalicky čistým zvukem. Dnes sluchátka AKG propagují takové hvězdy jako je například tranceový dj Tiesto.

Jak se orientovat v nejlepších sluchátkách od AKG

Mezi TOP 6 nejlepších sluchátek AKG bych zařadil zejména modely AKG K 702, AKG 167 TIesto, AKG K 271 MkII, AKG K 181 DJ, AKG 240 MkII a AKG K 171 MkII. Uvedené modely jsou řazeny od nejdražších po nejlevnějších a v následujících odstavcích se dozvíte výhody a nevýhody konkrétních modelů.

AKG K 702

Model K 702 je tím nejlepším, co lze od AKG sehnat. Jsou to profesionální studiová sluchátka, která obsahují naprosto revoluční systém cívek obsahující ploché vodiče a dvojvrstvé membrány. Most sluchátek K 702 je vyroben z pravé kůže a díky samo nastavovacímu mechanizmu skvěle a jednoduše padnou každému na hlavu.

Každá sluchátka K 702 jdou z výroby přímo do testovacího oddělení, kde všechny jejich parametry zkontrolují, sluchátka následně očíslují a opět vloží do obalu. Jejich výhodou je snadno odpojitelný kabel. Pokud byste sháněli levnější variantu sluchátek AKG, tak si přečtěte dobrou recenzi jejich levnějšího bratříčka.

AKG K 167 Tiesto

Již v úvodu jsem naznačil, že slavným propagátorem značky AKG je dj Tiesto. Není tedy divu, že má v sortimentu AKG svá vlastní sluchátka.  K 167 Tiesto jsou kvalitní (nejen) djská sluchátka. Sluchátka disponují velkým útlumem a náušníky jsou vyrobeny z umělé kůže. Dají se zakoupit přibližně za 5000 Kč. Pokud chcete na vlastní uši poznat, jak jejich vlny hladí uši dj Tiesta, tak není jiné volby než jejich koupě.

AKG K 271 MKII

Klasická, uzavřená sluchátka vhodná pro pódium i studio. Opět jsou schopná skvěle eliminovat hluk z okolí, což jim dodává univerzální možnosti použití. Velikost mostu je podle typu vaší hlavy jednoduše nastavitelná. Nejednou se vám při posluchu stane, že na ně úplně zapomenete. Díky drátěné konstrukci můžete totiž jejich mušle jednoduše nastavit. Jejich zajímavostí je funkce „auto-stop“. Sluchátka se po sundání z hlavy prostě sama vypnou.

AKG K 181 DJ

Další z řady dJských sluchátek jsou K 181 DJ. Jejich doménou je vysoká hlasitost a přepínač zesilující reprodukované basy.  Sluchátka disponují uzavřenými, pogumovanými náušníky. Když je budete mít na hlavě, tak vám zaručuji absolutní klid vůči okolí. Zakoupíte-li si tato sluchátka zde, tak navíc získáte transportní brašničku a dopravu zdarma.

AKG K 240 MKII

K 240 MKII jsou klasická, velká sluchátka vhodná zejména pro studiové použití. Mají snadno odpojitelný kabel a jsou takovým zlatým středem produkce firmy AKG. Obsahují patentované zvukové membrány Varimotion pro vyrovnaný přenos celého zvukového spektra do vašeho zvukovodu. Dodávány jsou v klasické, černé barvě a doprava je zdarma. Za cenu necelých 4000 Kč získáte velmi kvalitní sluchátka.

AKG K 171 MKII

Z naší šestice sluchátek jsou AKG K 171 MKII nejlevnější. Za 3500 Kč se vám do ruky dostanou pěkná, černá sluchátka určená i pro velmi hlučné prostředí. Mají velmi pevnou konstrukci, kterou ocení zejména začínající djs. Sluchátka velmi dobře tlumí hlasitost, a tak je možné je používat i v hlučném prostředí, což ocení zejména djové začátečníci.

V článku jsem vám představil šestici nejluxusnějších sluchátek od firmy AKG. Pokud si některé z těchto sluchátek vyberete, tak rozhodně neuděláte chybu. Jsou to sluchátka kvalitní, určená zejména pro studiovou nebo pódiovou práci. Investice do nich není rozhodně malá částka, ale pokud to s hudební produkcí myslíte vážně, tak vám to sluchátka mnohonásobně krát vrátí kvalitní hudební reprodukcí, pevnou konstrukcí a dobrými a pohodlnými náušníky.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dalším zástupcem herních periferií značky Genesis, kterého vám představíme, je vrcholný model sluchátek Neon 750 RGB. Ty mají tradičně velmi bohatou výbavu včetně obalu pro přenos. Zaujmout chtějí mimo jiné aktivním osvětlením, které je přímo nabíjeno USB portem.
Odolné věci máme rádi, rádi je vždy potrápíme a ještě více nás těší, když přežijí a lze napsat, že výrobce nelže a výrobek je opravdu kvalitní. Podobně tomu bude u testovaného disku HD830, který nás zaujal již asi před rokem na prezentaci společnosti AData. Doba evidentně dozrála a těžký kovový kvádřík dorazil i k nám do redakce…
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek