Sobota , 20. 04. 2024

Marcela

Notebooky pro grafiku nebo složité výpočty: vyplatí se repasovaná výpočetní technika?

21. 08. 2017

Kolik byste by měl ideálně stát špičkový notebook pro výpočetně a graficky náročné operace? Padesát tisíc, nebo ještě víc? Repasovaná výpočetní technika umožňuje nákup skvělých strojů až za poloviční ceny. Dá se ale takovému notebooku vůbec věřit?

Každý kus se testuje zvlášť a na maximum

Ačkoliv se jedná o “použité zboží”, repasovaná výpočetní technika není žádným bazarem. Po vyřazení z inventáře velkých společností prochází náročnými několikahodinovými testy a jen vyhovující kusy potom putují zpátky do prodeje.

Pod takovými firemními notebooky si přitom nepředstavujte zařízení vhodná maximálně na formátování excelovských tabulek. Naopak, ony velké firmy dopřávají svým zaměstnancům přednostně to nejlepší, co trh nabízí. Často se jedná o notebooky, které jsou využitelné v oblasti digitálního designu, CAD modelování nebo pokročilých výpočtů.

Nadstandardním zástupcem této třídy notebooků je Dell Precision M6800 – asi nejvýkonnější repasovaný notebook, se kterým se momentálně můžete na trhu setkat.

Špičkový notebook do třiceti tisíc?

Dell Precision M6800 se opírá o profesionální grafické karty nVidia Quadro nebo AMD FirePro, procesor Intel Core čtvrté generace ve verzi až i7 Extreme Edition nebo až čtyři datová uložiště. Takové dispozice samozřejmě těžko splní snadno přenosný cestovní mini notebook – Precision M6800 má na první pohled rozbustnější konstrukci, ale také 17,3’’ velký displej ve Full HD nebo HD+ rozlišení a dostatečně prostornou klávesnici s oddělenou numerickou částí.

Je tak ideálním příkladem toho, že i repasované notebooky mohou splnit požadavky na grafiku nebo jiné náročné operace pro amatérské i profesionální účely. A pokud se jedná o nákup od prověřeného prodejce poskytujícího záruku, mohou být podobně spolehlivé jako zbrusu nová technika.

Autor: Jakub Kašpar

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.
VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek