Úterý , 05. 12. 2023

Jitka

5 nejdůležitějších trendů cloud computingu pro rok 2021, o kterých byste rozhodně měli vědět

Je třeba si přiznat, že situace spojená s COVID-19 nás bude ovlivňovat po celý tento rok. Naším hlavním cílem bude přizpůsobení proměňující se době, kterou právě prožíváme, a cloud bude páteří a základem pro naše počínání. Přečtěte si, kterým směrem by se cesta cloudu měla letos ubírat.

08. 02. 2021

Je třeba si přiznat, že situace spojená s COVID-19 nás bude ovlivňovat po celý tento rok. Naším hlavním cílem bude přizpůsobení proměňující se době, kterou právě prožíváme, a cloud bude páteří a základem pro naše počínání. Přečtěte si, kterým směrem by se cesta cloudu měla letos ubírat.

1. Umělá inteligence podpoří efektivitu a rychlost cloud computingu

Cloudová platforma uživateli umožňuje díky umělé inteligenci (AI) přístup ke strojovému učení, rozpoznání jazyka a dalším prvkům. Podniky všech velikostí a oborů tak budou mít k dispozici chytřejší algoritmy pro zvýšení produktivity a efektivity.

AI nadále podpoří zvýšení výkonu a škálovatelnosti, projekty AI projdou dynamickými změnami v kódu, modelech a datech. Výzkum a vývoj v oblasti AI pravděpodobně povede k další zvýšení rychlosti a efektivitě datových center.

2. Popularita multi-cloudových a hybridních přístupů poroste

Každý z veřejných, soukromých nebo hybridních řešení cloudu přináší své výhody a nevýhody, co se týče flexibility, výkonu, bezpečnosti a požadovaných předpisů. Poskytovatelé tedy musí začít přehodnocovat své modely.

Podniky se stále více budou obracet k hybridním a cloudovým řešením s infrastrukturou nasazenou napříč více modely. Přístup hlouběji založený na spolupráci bude přínosem pro společnosti, které potřebují sdílet data a přístup se svými partnery a spolupracovat napříč různými aplikacemi.

3. Gaming se bude stejně jako hudba a filmy stále častěji přesouvat do cloudu

Stejně jako streamování hudby a videa slibuje hraní v cloudu revoluci ve způsobu konzumování zábavních médií. Obrovské herní databáze budou k dispozici v rámci měsíčního předplatného, a je tedy možné, že se hraní bude přesouvat z konzolí Xboxu a Playstationu do oblasti cloudových her.

4. Bez serveru

Spravovaná cloudová služba umožňuje využívat výhody hodinového předplatného a eliminuje náklady na aktualizace hardwaru. Nabízí ji například společnost Amazon díky platformě Workspaces a Microsoft s Windows Virtual Desktop. Výhodou je možnost využívat nejnovější synchronizovanou technologii a spravovat všechna zařízení centralizovaným způsobem.

5. Využívání okraje cloudu

V roce 2021 usnadní nové obchodní modely nasazování cloud edge. Cloud edge neboli okraj cloudu je lokalizovaná cloudová infrastruktura, která může být nasazena na konkrétním místě pro řešení konkrétního problému. Přesun aplikačních služeb a funkcí na okraj cloudu může pomoci vytvořit rychlejší a dynamičtější aplikace.

V roce 2021 také můžeme předpokládat, že ochrana soukromí a důraz na bezpečnost budou tématem číslo 1 a bude hodně záležet na tom, jak se vývojářům a technickým týmům podaří s těmito požadavky vypořádat.

Ať už vaše firma hledá pro svůj byznys větší škálovatelnost nebo zefektivnění nákladů, je důležité přemýšlet o cloudu jako o dlouhodobém řešení, které odpovídá cílům vaší společnosti.

trendy cloud computingu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.
Plánování společenských událostí, veletrhů nebo prodejních akcí může být náročný úkol. Každý organizátor hledá ten správný prvek, který udělá z události nezapomenutelný zážitek. Přenosné party stany, známé také jako reklamní nebo prodejní stánky, jsou tímto prvkem, který přidává do každé akce nádech jedinečnosti a pohodlí.
Doplněno o fotky a postřehy: Vega 6 star obohatila flotilu produktů značky Niceboy nedávno jako poslední ze dvou. Kromě nativního 2K videa se snaží zaujmout schopnostmi běžného fotoaparátu v nastavení parametrů včetně aktivní stabilizace obrazu. Samozřejmě čekejte dostatek (možná až nadbytek) příslušenství v luxusním balení. Stačí to na přesvědčení zákazníků, aby kameru koupili?
Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.
Dalším z videí z rozbalování budou multiplatformní sluchátka, která můžete používat s konzolemi PS4, Xbox One, Nintendo Switch, stolním počítačem a také nejnovějšími notebooky i telefony, od polské herní značky Genesis (založené roku 2013). Nabízí tkaninou chráněný audio kabel, zásuvný mikrofon a masivní náušníky, slibující dobrý zvuk...

Nepřehlédněte

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek