Pondělí , 05. 06. 2023

Dobroslav

5 nejdůležitějších trendů cloud computingu pro rok 2021, o kterých byste rozhodně měli vědět

Je třeba si přiznat, že situace spojená s COVID-19 nás bude ovlivňovat po celý tento rok. Naším hlavním cílem bude přizpůsobení proměňující se době, kterou právě prožíváme, a cloud bude páteří a základem pro naše počínání. Přečtěte si, kterým směrem by se cesta cloudu měla letos ubírat.

08. 02. 2021

Je třeba si přiznat, že situace spojená s COVID-19 nás bude ovlivňovat po celý tento rok. Naším hlavním cílem bude přizpůsobení proměňující se době, kterou právě prožíváme, a cloud bude páteří a základem pro naše počínání. Přečtěte si, kterým směrem by se cesta cloudu měla letos ubírat.

1. Umělá inteligence podpoří efektivitu a rychlost cloud computingu

Cloudová platforma uživateli umožňuje díky umělé inteligenci (AI) přístup ke strojovému učení, rozpoznání jazyka a dalším prvkům. Podniky všech velikostí a oborů tak budou mít k dispozici chytřejší algoritmy pro zvýšení produktivity a efektivity.

AI nadále podpoří zvýšení výkonu a škálovatelnosti, projekty AI projdou dynamickými změnami v kódu, modelech a datech. Výzkum a vývoj v oblasti AI pravděpodobně povede k další zvýšení rychlosti a efektivitě datových center.

2. Popularita multi-cloudových a hybridních přístupů poroste

Každý z veřejných, soukromých nebo hybridních řešení cloudu přináší své výhody a nevýhody, co se týče flexibility, výkonu, bezpečnosti a požadovaných předpisů. Poskytovatelé tedy musí začít přehodnocovat své modely.

Podniky se stále více budou obracet k hybridním a cloudovým řešením s infrastrukturou nasazenou napříč více modely. Přístup hlouběji založený na spolupráci bude přínosem pro společnosti, které potřebují sdílet data a přístup se svými partnery a spolupracovat napříč různými aplikacemi.

3. Gaming se bude stejně jako hudba a filmy stále častěji přesouvat do cloudu

Stejně jako streamování hudby a videa slibuje hraní v cloudu revoluci ve způsobu konzumování zábavních médií. Obrovské herní databáze budou k dispozici v rámci měsíčního předplatného, a je tedy možné, že se hraní bude přesouvat z konzolí Xboxu a Playstationu do oblasti cloudových her.

4. Bez serveru

Spravovaná cloudová služba umožňuje využívat výhody hodinového předplatného a eliminuje náklady na aktualizace hardwaru. Nabízí ji například společnost Amazon díky platformě Workspaces a Microsoft s Windows Virtual Desktop. Výhodou je možnost využívat nejnovější synchronizovanou technologii a spravovat všechna zařízení centralizovaným způsobem.

5. Využívání okraje cloudu

V roce 2021 usnadní nové obchodní modely nasazování cloud edge. Cloud edge neboli okraj cloudu je lokalizovaná cloudová infrastruktura, která může být nasazena na konkrétním místě pro řešení konkrétního problému. Přesun aplikačních služeb a funkcí na okraj cloudu může pomoci vytvořit rychlejší a dynamičtější aplikace.

V roce 2021 také můžeme předpokládat, že ochrana soukromí a důraz na bezpečnost budou tématem číslo 1 a bude hodně záležet na tom, jak se vývojářům a technickým týmům podaří s těmito požadavky vypořádat.

Ať už vaše firma hledá pro svůj byznys větší škálovatelnost nebo zefektivnění nákladů, je důležité přemýšlet o cloudu jako o dlouhodobém řešení, které odpovídá cílům vaší společnosti.

trendy cloud computingu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Powerbanku D16750 jsem poprvé viděl na tiskovce společnosti AData a, když se přiznám, že mám tyto odolné věci prostě tak nějak rád, nepřekvapí vás, že jsem okamžitě zatoužil po jednom kousku na recenzi. Přání se mi splnilo, ba co víc: „Dejte jí, co proto!“ Dostal jsem požehnání k drsnějšímu zacházení…
Tento reproduktor není našim čtenářům cizí, jde o novinku, ale nedávno jsme vám ho ukázali v krátkém videu. Tvarem i názvem napovídá, že chce převzít roli nástupce prvního RAZE se ctí. Proto nabízí vyšší výkon 20 W bez poklesu výdrže baterií. Jsou si velmi podobné a při tom nový model působí dospěleji.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

V brněnském sídle společnosti Zoner se v pondělí 4. 9. 2017 uskutečnila tisková konference, která představila poslední aktualizace ZPS X a byla i oslavou prvního roku prodeje programu formou předplatného. Nejvýznamnější novinky uvádíme v článku.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek