Úterý , 28. 11. 2023

René

3D tisk v reklamě aneb pivní láhev a 3D tiskárna

3D tisk se hojně využívá v reklamním a kreativním průmyslu. Ve spojení se 3D skenováním umožňuje filmařům vytvořit levné a přitom věrné kopie originálních předmětů. 3D tisk však není jen o jednom způsobu výroby a každá technologie 3D tisku je vhodná na něco jiného.

26. 06. 2018

3D tisk se hojně využívá v reklamním a kreativním průmyslu. Ve spojení se 3D skenováním umožňuje filmařům vytvořit levné a přitom věrné kopie originálních předmětů. 3D tisk však není jen o jednom způsobu výroby a každá technologie 3D tisku je vhodná na něco jiného.

Jakou metodu 3D tisku zvolit?

Pokud vyžadujete barevný 3D tisk, musí u každé technologie očekávat nějaké limity. Nejpopulárnější technologie FDM tiskne barevně jen po vrstvách a nemůžete si namíchat barvy dle vašeho přání, ale podle dostupných materiálů. Výsledkem i tak nejsou plně funkční díly, spíše pohledové prototypy. Záleží tedy, jakou odolnost vyžadujete od vytištěného předmětu.

Technologie Colorjet printing tiskne líbivé barevné předměty z práškového kompozitu, které jsou však velmi křehké. 3D tisk pomocí Polyjetu vytváří hezké plnobarevné díly s hladkým povrchem a vysokou mírou detailu. Nesnesou však mechanickou zátěž, degradují při vyšších teplotách a jejich výroba je nákladná.

Firma HP přichází s novou řadou 3D tiskáren HP MULTI JET FUSION, jejichž plnobarevné výtisky snesou mechanickou i chemickou zátěž a budete je moct využít i do náročných podmínek natáčení v jakémkoliv prostředí.

Reklama na pivo eXcellent: V hlavní roly 3D tisk

Pro natáčení nové reklamy na pivo eXcellent však stačila technologie FDM, kdy filmaři požadovali dostupnou technologii, která umožní i časosběrné natáčení tisku předmětu – v tomto případě pivní láhve. Připravili jsme pro 3D tisk modely pivních lahví a vytiskli je na 3D tiskárně Zortrax M200 z průhledného plastového materiálu, který do maximální možné míry imitoval pivní sklo.

Jak již bylo uvedeno výše, 3D tiskárna také účinkovala v samotné reklamě, kdy se na kameru natáčel kompletní tisk jednoho modelu lahve. Výsledkem byla reklama, která zaujala svým provedením.

Pokud i vy plánujete reklamu, obraťte se na profesionály z 3Dees a oni už Vám poradí, jak na reklamě ušetřit pomocí 3D tisku, doporučí správnou metodu i vám pomůžou s realizací.

  

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.
Umax 12Wg Tab zasvěceným více či méně připomene zařízení od Microsoftu, tedy 2 v 1 jménem Surface. Tedy tablet spolupracující s klávesnicí, se kterou není vyloženě napevno spojen kloubem, proto potřebuje svůj stojánek...
V brněnském sídle společnosti Zoner se v pondělí 4. 9. 2017 uskutečnila tisková konference, která představila poslední aktualizace ZPS X a byla i oslavou prvního roku prodeje programu formou předplatného. Nejvýznamnější novinky uvádíme v článku.

Nepřehlédněte

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek