Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

3D tisk v reklamě aneb pivní láhev a 3D tiskárna

3D tisk se hojně využívá v reklamním a kreativním průmyslu. Ve spojení se 3D skenováním umožňuje filmařům vytvořit levné a přitom věrné kopie originálních předmětů. 3D tisk však není jen o jednom způsobu výroby a každá technologie 3D tisku je vhodná na něco jiného.

26. 06. 2018

3D tisk se hojně využívá v reklamním a kreativním průmyslu. Ve spojení se 3D skenováním umožňuje filmařům vytvořit levné a přitom věrné kopie originálních předmětů. 3D tisk však není jen o jednom způsobu výroby a každá technologie 3D tisku je vhodná na něco jiného.

Jakou metodu 3D tisku zvolit?

Pokud vyžadujete barevný 3D tisk, musí u každé technologie očekávat nějaké limity. Nejpopulárnější technologie FDM tiskne barevně jen po vrstvách a nemůžete si namíchat barvy dle vašeho přání, ale podle dostupných materiálů. Výsledkem i tak nejsou plně funkční díly, spíše pohledové prototypy. Záleží tedy, jakou odolnost vyžadujete od vytištěného předmětu.

Technologie Colorjet printing tiskne líbivé barevné předměty z práškového kompozitu, které jsou však velmi křehké. 3D tisk pomocí Polyjetu vytváří hezké plnobarevné díly s hladkým povrchem a vysokou mírou detailu. Nesnesou však mechanickou zátěž, degradují při vyšších teplotách a jejich výroba je nákladná.

Firma HP přichází s novou řadou 3D tiskáren HP MULTI JET FUSION, jejichž plnobarevné výtisky snesou mechanickou i chemickou zátěž a budete je moct využít i do náročných podmínek natáčení v jakémkoliv prostředí.

Reklama na pivo eXcellent: V hlavní roly 3D tisk

Pro natáčení nové reklamy na pivo eXcellent však stačila technologie FDM, kdy filmaři požadovali dostupnou technologii, která umožní i časosběrné natáčení tisku předmětu – v tomto případě pivní láhve. Připravili jsme pro 3D tisk modely pivních lahví a vytiskli je na 3D tiskárně Zortrax M200 z průhledného plastového materiálu, který do maximální možné míry imitoval pivní sklo.

Jak již bylo uvedeno výše, 3D tiskárna také účinkovala v samotné reklamě, kdy se na kameru natáčel kompletní tisk jednoho modelu lahve. Výsledkem byla reklama, která zaujala svým provedením.

Pokud i vy plánujete reklamu, obraťte se na profesionály z 3Dees a oni už Vám poradí, jak na reklamě ušetřit pomocí 3D tisku, doporučí správnou metodu i vám pomůžou s realizací.

  

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Doplněno o fotky a postřehy: Vega 6 star obohatila flotilu produktů značky Niceboy nedávno jako poslední ze dvou. Kromě nativního 2K videa se snaží zaujmout schopnostmi běžného fotoaparátu v nastavení parametrů včetně aktivní stabilizace obrazu. Samozřejmě čekejte dostatek (možná až nadbytek) příslušenství v luxusním balení. Stačí to na přesvědčení zákazníků, aby kameru koupili?
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.
Vega je jednou z nejjasnějších hvězd na našem nebi. Dokáže však základní model značky Niceboy zazářit v recenzi? Zaujal nás hlavně nízkou cenou 990 Kč, která z ní činí nejlevnější akční kameru, jakou jsme měli v redakci k testování. Papírově neslibuje zázraky, ale papír je jedna věc, nás zajímala realita.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek