Neděle , 28. 05. 2023

Vilém

3D tisk v reklamě aneb pivní láhev a 3D tiskárna

3D tisk se hojně využívá v reklamním a kreativním průmyslu. Ve spojení se 3D skenováním umožňuje filmařům vytvořit levné a přitom věrné kopie originálních předmětů. 3D tisk však není jen o jednom způsobu výroby a každá technologie 3D tisku je vhodná na něco jiného.

26. 06. 2018

3D tisk se hojně využívá v reklamním a kreativním průmyslu. Ve spojení se 3D skenováním umožňuje filmařům vytvořit levné a přitom věrné kopie originálních předmětů. 3D tisk však není jen o jednom způsobu výroby a každá technologie 3D tisku je vhodná na něco jiného.

Jakou metodu 3D tisku zvolit?

Pokud vyžadujete barevný 3D tisk, musí u každé technologie očekávat nějaké limity. Nejpopulárnější technologie FDM tiskne barevně jen po vrstvách a nemůžete si namíchat barvy dle vašeho přání, ale podle dostupných materiálů. Výsledkem i tak nejsou plně funkční díly, spíše pohledové prototypy. Záleží tedy, jakou odolnost vyžadujete od vytištěného předmětu.

Technologie Colorjet printing tiskne líbivé barevné předměty z práškového kompozitu, které jsou však velmi křehké. 3D tisk pomocí Polyjetu vytváří hezké plnobarevné díly s hladkým povrchem a vysokou mírou detailu. Nesnesou však mechanickou zátěž, degradují při vyšších teplotách a jejich výroba je nákladná.

Firma HP přichází s novou řadou 3D tiskáren HP MULTI JET FUSION, jejichž plnobarevné výtisky snesou mechanickou i chemickou zátěž a budete je moct využít i do náročných podmínek natáčení v jakémkoliv prostředí.

Reklama na pivo eXcellent: V hlavní roly 3D tisk

Pro natáčení nové reklamy na pivo eXcellent však stačila technologie FDM, kdy filmaři požadovali dostupnou technologii, která umožní i časosběrné natáčení tisku předmětu – v tomto případě pivní láhve. Připravili jsme pro 3D tisk modely pivních lahví a vytiskli je na 3D tiskárně Zortrax M200 z průhledného plastového materiálu, který do maximální možné míry imitoval pivní sklo.

Jak již bylo uvedeno výše, 3D tiskárna také účinkovala v samotné reklamě, kdy se na kameru natáčel kompletní tisk jednoho modelu lahve. Výsledkem byla reklama, která zaujala svým provedením.

Pokud i vy plánujete reklamu, obraťte se na profesionály z 3Dees a oni už Vám poradí, jak na reklamě ušetřit pomocí 3D tisku, doporučí správnou metodu i vám pomůžou s realizací.

  

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek.
Nabízí parametry spíše průměrné jako plné HD při 60 FPS, nechybí Wi-Fi či dálkové ovládání, vlastnosti dnes již nižší střední třídy akčních kamer. Sem i cenou bez koruny 2 000 Kč zapadá. Neztratí se v konkurenci? Niceboy Vega je hodně levná, Vega 5 Pop má dotykový displej, ale proč recenzujeme kameru, která není úplnou novinkou a ničím nevyčnívá? Proč ne.
Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.

Nepřehlédněte

Sluchátka Genesis Oxygen 400 jsou vcelku netradičně mezi herními periferiemi v provedení do uší, tedy tzv. „špunty“. Přes to, aby mohla být herní, nabízí možnost připojit mikrofon. Vedle toho nás při vcelku nízké ceně překvapila bohatá výbava.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek