Čtvrtek , 20. 06. 2024

Květa

Recenze Niceboy HIVE podsie – sluchátka, která s vámi srostou

Sluchátka Niceboy HIVE podsie, jsou stylová True Wireless sluchátka s MaxxBass technologií.Nemají kabel, jednotlivé špunty jsou od sebe odděleny a lze je použít i samostatně. Příslušenství sluchátek tvoří praktický box, ve kterém jsou uložena a zároveň dobíjena.

11. 12. 2019

11. 12. 2019

Sluchátka Niceboy HIVE podsie, jsou stylová True Wireless sluchátka s MaxxBass technologií. Nemají kabel, jednotlivé špunty jsou od sebe odděleny a lze je použít i samostatně. Příslušenství sluchátek tvoří praktický box, ve kterém jsou uložena a zároveň dobíjena.

Dnešní doba přeje bezdrátovým technologiím a firma Niceboy v tomto trendu rozhodně není pozadu. V oblasti audia, nabízí několik typů bezdrátových sluchátek. Posledně jsme Vám představili sluchátka Niceboy HIVE bones , která využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Dnes se podíváme na zoubek jednomu z menších sourozenců, na sluchátka Niceboy® HIVE podsie, která jsou založená na True Wireless řešení = nikde žádný kabel.

TIP: NICEBOY HIVE BONES – ZVUKY PŘÍMO DO HLAVY

Vzhled, váha, rozměry a zvuk

Design je moderní. Na první pohled působí jednoduše a elegantně. Při nošení jsou velmi nenápadná a váha zanedbatelná. Jeden špunt má 4g (pár 8g). Společně s boxem se nám na nekalibrované váze zobrazila hodnota 39g.

Do ucha zapadnou a v podstatě je dál ani necítíte. K dispozici jsou na špunty různě velké nástavce. Vkládání a vyndávání chce pouze drobný cvik. Zvládne to každý.

Technické parametry, udávané výrobcem

Verze Bluetooth

5.0

Podporované Bluetooth profily

HFP, A2DP, AVRCP, SPP, PBAP

Dosah přenosu

10 metrů

Frekvence

20 Hz-20 kHz

Reproduktor

8 mm

Citlivost

110db ± 3db

Výdrž

3,5 hodiny (15 hodin celkem s boxem)

Kapacita baterie sluchátek

60mAh

Kapacita baterie nabíjecího boxu

400mAh

Vodotěsnost

IP54

Kvalita reprodukovaného zvuku, mne mile překvapila. Vlastností špuntů je to, že Vás od těch okolních izolují a hudba jde přímo do uší. Technologie MaxxBass vám zaručí, že si Vaše oblíbené songy budete přehrávat stále dokola.

Základní ovládání a připojení sluchátek přes Bluetooth

  • Každý špunt, má vlastní ovládací multifunkční tlačítko.
  • Dlouhý stisk – zapnutí/vypnutí.
  • Jedním stiskem libovolného tlačítka – přehrávání/pauza, přijetí/ukončení hovoru.
  • Dvojitý stisk levého/pravého tlačítka – snížení /zvýšení hlasitosti o jeden stupeň.
  • Delší stisk levého/pravého tlačítka – předchozí/následující skladba a zároveň jakýmkoliv tlačítkem odmítnutí hovoru.
K TÉMATU  Právě probíhá rozšiřování digitální televize v Brně, Ostravě a Plzni

V případě propojení s telefonem, můžete vyřizovat hovory. Ten uslyšíte pouze z levého sluchátka. Díky tomu nebudete při telefonování křičet na své okolí, ale uslyšíte dobře i sebe.

Zabudovaná je zde verze Bluetooth 5.0. Za samozřejmou bereme zpětnou kompatibilitu se staršími verzemi. Po prvotním spárování s telefonem například sluchátka stačí pouze vyndat z boxu. Ta se sama “domluví” a propojí navzájem i se zdrojem. Naopak vložením do boxu se vypnou a odpojí.

S bezdrátovým řešením je spojeno nabíjení. V balení naleznete krátký kabel USB / USB-C, který připojíte k vlastnímu adaptéru. Samotné “špunty” se v boxu nabijí přibližně za 1 hodinu. Poté vydrží hrát až 3,5 hodiny, to v závislosti na hlasitosti. Já je z boxu vytáhla 3krát plně nabitá, počtvrté mi je zvládnul nabít už jen přibližně napolovic kapacity akumulátorů.

Od zdroje se můžete pohybovat až 10 metrů. Bezproblémové spojení je i ve vedlejší místnosti, pokud tou vedlejší místností, není zrovna atomový kryt či transformátor el. sítě.

V posilovně nasadit, na ulici raději vypnout…

Vhodná jsou na všechny činnosti, které vás zrovna napadnou, pokud to nebude potápění. Zkrátka záleži na vkusu každého soudruha. Majiteli poslouži dobře pro přehrávání audia s telefonem, notebookem anebo třeba jako handsfree v autě. Odolnost proti prachu a dešti udává výrobce označením IP54. Odolají částečně prachu a stříkající vodě. Pokud Vás tedy venku chytne déšť nebo se zapotíte, sluchátka budou fungovat dál.

Při sportu v uších drží jako přibitá. Neměla jsem nejmenší potřebu či nutkání, je v průběhu používání upravovat a vracet na místo do ucha. Držely skvěle dokonce i při běhu. Coby vhodná je vnímáme především pro toho, kdo se rád izoluje od okolních zvuků. Pro sportování na ulici, bychom podsie spíše nedoporučovali. Přestáváte totiž vnímat provoz kolem sebe, což může být nebezpečné. Což svým způsobem souvisí i použitím coby handsfree v autě, vlastně to nebude tak vynikající nápad, jak by jeden myslel. Do posilovny anebo večer u filmu, bych si je naopak uměla moc dobře představit. Okolí rušit nebudete.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přinášíme unboxing video sluchátek Niceboy HIVE Pins, která již mají noevé logo a také nabízí Bluetooth 5.0 pro zaručený kvalitní přenos zvuku. Krytí IPx4 sluchátkům zaručuje bezpečné používání v dešti a díky třem velikostem nástavců padnou do každého ucha. A hlavní má být nárůst výdrže oproti pědchůdcům při dobrém poměru cena/výkon.
Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek