Čtvrtek , 28. 11. 2024

René

Dálkové ovládání pro HTPC: jedině s gyroskopem

09. 04. 2008

Najít to správné dálkové ovládání pro počítač, který je centrem domácího kina, není vůbec jednoduché. Ovládat HTPC se tak může stát doslova hororem. Buďto si do obýváku nasadíte další plastový „krám“ v podobě bezdrátové klávesnice a myši, nebo budete trpět omezenou funkčností klasické dálky. Anebo budete mávat dálkovým ovladačem ve vzduchu – a to se jeví jako naprosto skvělé!

Windows MCE nebo jiné systémy počítají s tím, že dálkové ovládání není myš. Ale když už máte v obýváku počítač, rádi byste občas koukli na Internet, nebo vybrali poštu. Nemluvě o údržbě samotných Windows. A tam už snadné ovládání kursoru chybí. Řešením je bezdrátová klávesnice s touchpadem nebo bezdrátová myš. Popravdě – hrozná představa, tahat něco takového do obýváku.

Společnost Gyration přišla s elegantním řešením. Do dálky přidala pohybový senzor a je hotovo. Media Center Universal Remote Control, jak svému produktů říká, prodává vzhledem k funkcím, za přiměřenou cenu – 99 dolarů (na Ebay se dá vlézt do této ceny i s poštovným). Funguje jak v režimu rádiového signálu s dosahem 30 m, tak dokáže ovládat až tři další klasická zařízení s infra senzorem. Bez zajímavosti není ani to, že toto dálkové ovládání dodává ke svému HTPC i známý výrobce špičkových počítačů Alienware.

Jak se můžete přesvědčit na následujícím videu, pohyb po obrazovce je velmi intuitivní:

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Většinu našich životů nyní žijeme online, od sociálních sítí přes bankovnictví až po sledování televize. Ale jak se naše digitální stopy rozšiřují, roste i chaos, pokud nenastolíme nějaký řád. Dobrou zprávou je, že získat kontrolu nad svým online světem nemusí být tak skličující, jak se zdá. Ukážeme vám, jak na to v klíčových aspektech vašeho online života.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek