Sobota , 18. 01. 2025

Vladislav

Digilidi si notují s EISA Awards

12. 09. 2007

Nedávné každoroční udílení cen EISA nepřineslo žádné větší překvapení. Připravili jsme si pro vás malý výcuc toho nejzajímavějšího z našeho segmentu a není jistě náhodou, že některé vítězné produkty již prošly našimi testy a taktéž si od nás vysloužili velmi kladné hodnocení.

Agentura EISA vypisuje každoročně tolik kategorií a uděluje tolik cen, až to hezké není. My se podíváme jen na vítěze v oboru spotřební elektroniky, které se náš web věnuje. Pokud si budete chtít projít kompletní výsledky nejen letošního ročníku, můžete rovnou zabrousit na oficiální stránky EISA. Zlí jazykové tvrdí, že v EISA Awards jde hlavně o to, který výrobce se ukáže jako nejštědřejší sponzor. Ocenění EISA je totiž neocenitelným marketingovým nástrojem. Nicméně i z recenzí našeho webu vyšly totožné produkty, nebo přístroje ze stejné modelové řady, vítězně. Takže jsou jasné dvě věci. EISA ty produkty skutečně poctivě testuje a my dokážeme v testu skutečně kvalitní výrobek rozpoznat:). No sláva!

Philips 47PFL9732D – evropská Full HD LCD televize

I když jsme zatím žádný z Full HD televizorů od Philipsu neměli přímo v testu, o jejich kvalitě není pochyb. Zatím z každé návštěvy veletrhů Cebit a IFA máme nejlepší obrazový zážitek právě z displejů Philips. Přirozeně mluvím o špičkových modelech, jako je tento oceněný. V mainstreamu a low endu není situace zdaleka tak jednoznačná.

Pioneer PDP-LX508D – evropská Full HD plazma

Ani zde žádné překvapení. Pioneer se prakticky od nástupu plazmových zobrazovačů etabluje jako leader v technologiích. Zatímco Panasonic chrlí obrovské množství dobrých a dostupných modelů, Pioneer dělá svoje top modely pro fajnšmerky, kteří nemají hluboko do kapsy a za nejlepší technologii se nezdráhají zaplatit.

Samsung LE40R81B/86B – evropská HD ready LCD televize

Mezi LCD televizory s klasickým rozlišením 1366×768 bodů již dlouho vyniká nad ostatními značka Samsung. V nedávném duelu jsme měli menšího sourozence oceněné TV, model LE32R86B, který na nás udělal až na drobnosti výborný dojem. Rozdíly v této našlapané kategorii jsou však minimální a při výběru TV bychom se nechtěli bezmyšlenkovitě upínat pouze k “ocejchovanému“ přístroji. Samsung zřejmě získal nějaký ten plus bodík také díky originálnímu neotřelému designu.

K TÉMATU  CD nebo VHS: Co je více sběratelské?

Panasonic TH-42PV70/PX70 – TH42PV71/PX71 – evropská HD ready plazma

Jak už jsme naťukli, Panasonic prostě mainstream plazmy umí. Kombinuje přitom dostatečně pokročilou technologii se zajímavou cenou. Nám prošel redakcí model TH-42PX70E, který jako jeden z prvních mezi plazmami měl již integrovaný DVB-T tuner. Trochu lze polemizovat nad tím, že získala ocenění v sekci HD ready, ale přitom (stejně jako prakticky všechny v této kategorii) fyzickým rozlišením 1024×768 bodů ani nižšího HD formátu nedosahuje:) Ale i s pixelovou “podvýživou“ si poradí se zobrazením (nejen) HD videa výborně.

Panasonic DMR-EX87 – evropský DVD / HDD rekordér

Zde si musím trochu povytáhnout triko konstatováním, že již v červnu při uvedení tohoto rekordéru na trh jsem mu na našich stránkách předpovídal ocenění evropským rekordérem. A stalo se:) Zřejmě tomu hodně napomohla konečně bezproblémová integrace DVB-T tuneru a určitě také fakt, že letos se výrobci s novinkami moc neukázali a nebylo až tak obtížné zvítězit i s byť jen drobnou inovací . Z našich dosavadních testů HDD rekordérů různých značek si odnesl totožný model s menším diskem DMR-EX77 zatím nejlepší hodnocení a tak musíme s agenturou EISA opět souhlasit. Tak to byly střípky EISA výrobků roku. Zajímavým detailem je, že už zcela zmizela kategorie DVD přehrávač roku a objevuje se už pouze HD DVD přehrávač. Inu, co nebude mít v následujícím období přídomek HD, jako by už ani neexistovalo…

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.

Nepřehlédněte

Niceboy voděodolné reproduktory umí, o tom jsme se již několikrát přesvědčili (např. první Raze nebo Raze 2 Twins). Dnes rozbalíme novinku Raze 4 Origin, která chce kromě krytí IP67 oslovit také výkonem 20 W a výdrží kolem 20 hodin a FM rádiem s integrovanou anténou. Nic z toho nezní špatně, tak uvidíme v recenzi.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek