Sobota , 07. 12. 2024

Ambrož

Microsoft uvádí na trh svůj Copilot s umělou inteligencí pro Android

18. 01. 2024

18. 01. 2024

V rámci strategického kroku k rozšíření nabídky umělé inteligence (AI) společnost Microsoft diskrétně představila aplikaci Copilot pro uživatele Androidu. Aplikace, podobná ChatGPT, je nyní k dispozici ke stažení na Google Play Store a poskytuje uživatelům bezproblémový přístup k Copilotu společnosti Microsoft s umělou inteligencí bez nutnosti mobilní aplikace Bing.

Výhody AI pro každého

Aplikace Copilot pro Android zrcadlí funkce ChatGPT a umožňuje uživatelům využívat možnosti chatbota, generovat obrázky prostřednictvím DALL-E 3 a navrhovat text pro e-maily a dokumenty. Aplikace také poskytuje uživatelům bezplatný přístup k nejnovějšímu modelu OpenAI GPT-4, což je funkce, za kterou by uživatelé ChatGPT obvykle platili. Tento krok zdůrazňuje odhodlání společnosti Microsoft poskytovat pokročilé možnosti umělé inteligence širšímu publiku.

Vývoj z Bing Chatu na samostatný Copilot zážitek

Spuštění aplikace Copilot pro Android následuje po rebrandingu Bing Chat společnosti Microsoft na Copilot. Rozhraní podobné ChatGPT, původně představené v rámci vyhledávače Bing, bylo integrováno do výsledků vyhledávání. Společnost Microsoft však posunula rychlost tím, že upustila od značky Bing Chat, čímž přeměnila Copilot na samostatné prostředí dostupné na copilot.microsoft.com – připomínající samostatnou povahu ChatGPT.

Rozšíření prostředí Copilot na mobilní aplikace představuje logický vývoj snah společnosti Microsoft vytvořit Copilot jako samostatnou platformu. Tento krok je v souladu s dřívějším přejmenováním Bing Chat Enterprise na Copilot, což naznačuje strategické zaměření Microsoftu na konsolidaci nabídek AI. Zatímco verze aplikace Copilot pro iOS zatím není k dispozici, pozorovatelé z oboru očekávají představení vydání. Mezitím mohou uživatelé se zařízeními iOS přistupovat k funkcím Copilot prostřednictvím aplikace Bing.

Na rozdíl od vysoce profilovaného spuštění Bing Chatu na mobilních zařízeních bylo zavedení aplikace Copilot pro Android velmi nenápadné. Microsoft se rozhodl pro tiché zavádění bez formálních oznámení a předvedl strategický přístup k rozšiřování svých schopností AI. Aplikace, která se objevila v Obchodě Play před pár týdny, již upoutala pozornost bystrých uživatelů.

K TÉMATU  5 způsobů, jak prodloužit životnost přehrávačů optických disků

Od Windows 10 po Android

Uvedení Copilot na Android navazuje na předchozí kroky Microsoftu, které přivedly asistenta AI do Windows 10. Po prvním uvedení na Edge, produkty Microsoft 365 a Windows 11 se Copilot nyní dostal na Android a rozšířil svůj dosah na další platformu.

Toto strategické rozšíření je v souladu se závazkem společnosti Microsoft zpřístupnit Copilot na různých zařízeních se zaměřením na zlepšení uživatelské dostupnosti.

Budoucí vylepšení: Sumarizace videa a tvorba písní

Pokračující závazek společnosti Microsoft Copilot je evidentní v jeho nedávných aktualizacích, které zavádějí funkce, jako je sumarizace videa a tvorba písní. Tato vylepšení ukazují odhodlání společnosti Microsoft neustále zlepšovat možnosti Copilotu, což z něj činí všestranný nástroj pro uživatele v různých doménách.

Závěrem lze říci, že tiché, ale působivé spuštění aplikace Copilot pro Android od společnosti Microsoft znamená strategický krok, který má přinést pokročilé možnosti umělé inteligence širší uživatelské základně. Vzhledem k tomu, že společnost neustále vyvíjí Copilot a rozšiřuje svou přítomnost na různých platformách, mohou uživatelé očekávat hladší a integrovanější zážitek z umělé inteligence v jejich každodenních digitálních interakcích.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Závody v pokroku v oblasti umělé inteligence jsou v plném proudu. Jednotlivé společnosti dělají vše proto, aby mohli zákazníkům nabídnout lepší možnosti AI. Po dlouhé době je tu něco, v čem mohou technologičtí giganti skutečně soutěžit. Jedna z nejznámějších technologických společností, Huawei, se zaměří na zvýšení výroby svého AI čipu Ascend 910B na úkor výroby svých telefonů Mate 60, alespoň v jednom závodě.
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek