Pátek , 19. 07. 2024

Čeněk

Microsoft uvádí na trh svůj Copilot s umělou inteligencí pro Android

18. 01. 2024

18. 01. 2024

V rámci strategického kroku k rozšíření nabídky umělé inteligence (AI) společnost Microsoft diskrétně představila aplikaci Copilot pro uživatele Androidu. Aplikace, podobná ChatGPT, je nyní k dispozici ke stažení na Google Play Store a poskytuje uživatelům bezproblémový přístup k Copilotu společnosti Microsoft s umělou inteligencí bez nutnosti mobilní aplikace Bing.

Výhody AI pro každého

Aplikace Copilot pro Android zrcadlí funkce ChatGPT a umožňuje uživatelům využívat možnosti chatbota, generovat obrázky prostřednictvím DALL-E 3 a navrhovat text pro e-maily a dokumenty. Aplikace také poskytuje uživatelům bezplatný přístup k nejnovějšímu modelu OpenAI GPT-4, což je funkce, za kterou by uživatelé ChatGPT obvykle platili. Tento krok zdůrazňuje odhodlání společnosti Microsoft poskytovat pokročilé možnosti umělé inteligence širšímu publiku.

Vývoj z Bing Chatu na samostatný Copilot zážitek

Spuštění aplikace Copilot pro Android následuje po rebrandingu Bing Chat společnosti Microsoft na Copilot. Rozhraní podobné ChatGPT, původně představené v rámci vyhledávače Bing, bylo integrováno do výsledků vyhledávání. Společnost Microsoft však posunula rychlost tím, že upustila od značky Bing Chat, čímž přeměnila Copilot na samostatné prostředí dostupné na copilot.microsoft.com – připomínající samostatnou povahu ChatGPT.

Rozšíření prostředí Copilot na mobilní aplikace představuje logický vývoj snah společnosti Microsoft vytvořit Copilot jako samostatnou platformu. Tento krok je v souladu s dřívějším přejmenováním Bing Chat Enterprise na Copilot, což naznačuje strategické zaměření Microsoftu na konsolidaci nabídek AI. Zatímco verze aplikace Copilot pro iOS zatím není k dispozici, pozorovatelé z oboru očekávají představení vydání. Mezitím mohou uživatelé se zařízeními iOS přistupovat k funkcím Copilot prostřednictvím aplikace Bing.

Na rozdíl od vysoce profilovaného spuštění Bing Chatu na mobilních zařízeních bylo zavedení aplikace Copilot pro Android velmi nenápadné. Microsoft se rozhodl pro tiché zavádění bez formálních oznámení a předvedl strategický přístup k rozšiřování svých schopností AI. Aplikace, která se objevila v Obchodě Play před pár týdny, již upoutala pozornost bystrých uživatelů.

K TÉMATU  LCD Samsung T260HD: Pohledný prostor pro práci i zábavu

Od Windows 10 po Android

Uvedení Copilot na Android navazuje na předchozí kroky Microsoftu, které přivedly asistenta AI do Windows 10. Po prvním uvedení na Edge, produkty Microsoft 365 a Windows 11 se Copilot nyní dostal na Android a rozšířil svůj dosah na další platformu.

Toto strategické rozšíření je v souladu se závazkem společnosti Microsoft zpřístupnit Copilot na různých zařízeních se zaměřením na zlepšení uživatelské dostupnosti.

Budoucí vylepšení: Sumarizace videa a tvorba písní

Pokračující závazek společnosti Microsoft Copilot je evidentní v jeho nedávných aktualizacích, které zavádějí funkce, jako je sumarizace videa a tvorba písní. Tato vylepšení ukazují odhodlání společnosti Microsoft neustále zlepšovat možnosti Copilotu, což z něj činí všestranný nástroj pro uživatele v různých doménách.

Závěrem lze říci, že tiché, ale působivé spuštění aplikace Copilot pro Android od společnosti Microsoft znamená strategický krok, který má přinést pokročilé možnosti umělé inteligence širší uživatelské základně. Vzhledem k tomu, že společnost neustále vyvíjí Copilot a rozšiřuje svou přítomnost na různých platformách, mohou uživatelé očekávat hladší a integrovanější zážitek z umělé inteligence v jejich každodenních digitálních interakcích.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Osobně jsem podlehl kouzlu malých 10 až 12palcových notebooků či hybridních tabletů s klávesnicí. Jsou však lidé, kterým na velikosti záleží, i když výkon moderních 4jádrových Atomů by jim zcela stačil i s 2 GB RAM. Pro ty nabízí Umax řešení v podobě ultra-levného 14palcového notebooku…

Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?
Co kdyby vaši firmu postihl nečekaný výpadek způsobený hackerským útokem, přírodní katastrofou nebo klidně chybou zaměstnance a paralyzoval tak provoz podniku na delší dobu? Bez Disaster Recovery plánu můžete v této situaci čelit ztrátě důležitých dat, dlouhodobému přerušení poskytování svých služeb i finančním ztrátám. Zjistěte, jak pomocí Disaster Recovery planningu tyto hrozby minimalizovat a rychle se vrátit k běžnému fungování firmy. 

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek