Úterý , 10. 06. 2025

Gita

Nvidia GeForce GTX 1050 – nová síla pro HTPC?

20. 10. 2016

20. 10. 2016

Společnost Nvidia představila nejnovější model svých GeForce s jádrem „Pascal“, tedy mainstreamovou GTX 1050 / 1050 Ti s příkonem 75 W. To nezní tak špatně, možná by mohla pohánět grafiku v domácím HTPC, co myslíte?

Pokud jde o parametry, jsou dobře popsány na obrázku i na českém webu Nvidia, proto nebudeme přepisovat zbytečně text. Pouze si všimněme, že výrobce slibuje vyšší výkon o polovinu cca proti GTX 750 Ti (novinku tak srovnává s o několik generací starším modelem). Zase novější GTX 950 vyžadovala celých 90 W, což znamenalo přídavné napájení. Z tohoto podledu je opravdu GTX 1050 krokem kupředu.

Pro virtální realittu to ale nebude. Ceny mají startovat na 109 USD (asi 2 680 Kč), resp. 139 USD (asi 3 420 Kč) za silnější model – od 25. října.

Zdroje: Nvidia, TechPowerUp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jak dosáhnout vyšší organické návštěvnosti? Chcete, aby se váš web stal hvězdou vyhledávačů? Nebo vám už lezou na nervy neustálé změny algoritmů Googlu? SEO – optimalizace pro vyhledávače je jako skládačka, a když najdete všechny správné dílky, výsledkem bude web, který si návštěvníci i vyhledávače zamilují. Připravili jsme pro vás jednoduchý návod, jak se stát mistrem v SEO. A nezapomeňte, že dobrá optimalizace není sprint, ale maraton.  
Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.

Osobně jsem podlehl kouzlu malých 10 až 12palcových notebooků či hybridních tabletů s klávesnicí. Jsou však lidé, kterým na velikosti záleží, i když výkon moderních 4jádrových Atomů by jim zcela stačil i s 2 GB RAM. Pro ty nabízí Umax řešení v podobě ultra-levného 14palcového notebooku…

Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek