Úterý , 24. 12. 2024

Adam a Eva

Diskuze k článku

13 Responses

  1. Re: Ultimátní HTPC ve skříni Lian Li PC-C50B
    Pár poznámek pramenících z vlastní zkušenosti:

    1) Lepší než „zregulovat“ ventilátor pomocí „odporové propojky“ je rovnou koupit ventilátor konstruovaný na nižší otáčky – například Cooler Master SAF-S12-E1 (počet otáček 720 RPM, hlučnost 13 dBA, průtok vzduchu 11.27 CFM).

    2) Zatím všechny desky ASUS, které mi prošly rukama (desítky kusů různých modelů), měly v BIOSu „nevypnutelnou“ feature „overclocking“, která se projevuje tím, že pokud se PC odpojí od napájení (například já mám PC zapojené přes prodlužovák s vypínačem a všem toto doporučuji), tak se po následném prvním spuštění PC většinou zobrazí pověstná hláška „OVERCLOCKING FAILED. Press F1 atd… Press F2 atd…“ Jinak řečeno moje doporučení je sehnat Gigabyte.

    3) Pokud měním v PC vadný zdroj (a že je to sakra často), tak je to v naprosté většině případů buďto No-Name šmejd, nebo šmejd, na který jeden nejmenovaný český dovozce nalepil nálepku FORTRON nebo EuroCase. Takže zdroj bych taky doporučil vybrat jiný. Z levnějších se mi osvědčily zdroje Seasonic.

    4) Komu by nedostačovala kapacita SSD disku 120GB a kupoval klasický pevný disk, nechť koupí Samsung, dokuď jsou 🙁

    1. Re: Ultimátní HTPC ve skříni Lian Li PC-C50B
      Na nákup jiných ventilátorů nebyl bohužel čas, ale asi bych příště možná zkusil ventilátory se 4pinem, u těch by mohla regulace fungovat lépe. Ona byla tu i určitá limitace výběrem v jednom shopu.

      Problém se zapnutým overclockingem jsem nezaznamenal. Každopádně zmiňovaná Gigabytka i v článku by jistě byla o něco lepší volbou. Ostatně Asus například zobrazuje zcela nesmyslnou teplotu čipsetu, který je bezkonkurenčně nejteplejší součástkou celého počítače a zároveň nejhůře chlazenou.

      Ten zdroj je z nejvyšších řad Fortronu, tam potíže nepředpokládám. Japonské kondíky, certifikace a podobně… Ale pokud bych měl více hledět na cenu, beru taky Seasonic.

  2. Re: Ultimátní HTPC ve skříni Lian Li PC-C50B
    Chtěl jsem se zeptat jaké jste použili dálkové ovládání a jaká aplikace bude použita pro práci s obsahem. Myslím, že to jsou klíčové věci pro spokojenost uživatele HTPC. Důležitější než použitý procesor nebo paměť.
    TV kartu investor nechtěl?

    1. Re: Ultimátní HTPC ve skříni Lian Li PC-C50B
      Máte pravdu, on je to spíše základ HTPC, které není úplně dotaženo do konce. Na TV kartu nebo karty je v něm místa habaděj. Dálkové ovládání může drhnout jen v případě, že bude mít IR čidlo, na které není skříň stavěná a muselo by se to trochu zbastlit (hliník se ovšem vrtá dobře, nebo je schovat do předního USB portu 🙂 S BT dálkovým ovladačem pak potíže nebudou…

      A jaký MCE systém? Já bych volil Win7 Media Center, případně XBMC…

      1. Re: Ultimátní HTPC ve skříni Lian Li PC-C50B
        Na dálkové ovládání HTPC by měl stačit libovolný infra přijímač – například tento:
        http://www.mader.cz/delock-infrared-usb-adapter-mini-kabel

        K tomu libovolný dálkový ovladač – třeba od nějakého nefunkčního zařízení (tedy zdarma)

        A jako aplikace například Girder. Pokud se nepletu, tak poslední free verze je 3.2.9b:
        http://hlstargate.free.fr/SERVEUR/INTERFACE%20T-HM/Telecos%20IR/Girder/

        TV karta se mi zdá naprosto zbytečné zařízení. Stačí se podívat do televizního programu a je jasno.

  3. Re: Vertex 3
    OCZ Vertex 3 vychází výborně v recenzích, ale zkušenosti uživatelů v provozu jsou velmi zlé. Výrobce neumí udělat kloudný firmware. Takže sice rychlý disk, ale ne moc spolehlivý. Lepší volbou je Crucial M4, který používá jiný řadič (SandForce versus Marvell). Viz http://myego.cz/item/jake-ssd-si-koupit

    1. Re: Vertex 3
      Mnou použitý Vertex 3 měl předposlední firmware a nezaznamenal jsem během týdenního provozu žádné potíže. Ale je pravda, že v počátcích měl výrobce s vyladěním tohoto disku celkem obecně známé potíže. Dnes už to snad neplatí. Ale Crucial nebo Intel jsou dobrou volbou, o tom není pochyb.

  4. Re: Ultimátní HTPC ve skříni Lian Li PC-C50B
    Reknu vam, moc peknej pocitac. Ale HTPC tohle fakt neni :-))) Vsechny komponenty nekolikanasobne predimenzovane – krome graficke karty, ktera nedokaze plynule prehrat video. Schovejte si ten clanek na aprila 🙂
    Ale jak uz jsem rek, jako normalni pocitac je to hezky.

    1. Re: Ultimátní HTPC ve skříni Lian Li PC-C50B
      Graficka karta dokaze prehrat plynule temer cokoli. A kdyz ne, zvladne to procesor. Jinak je to opravdu spíše základ výkonného MMC vhodného např. na střih videa, než klasické HTPC. Na druhou stranu spotřeba pod 50 W při přehrávání videa není špatná. To měly ještě nedávno klasické HTPC s třetinou výkonu taky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Co kdyby vaši firmu postihl nečekaný výpadek způsobený hackerským útokem, přírodní katastrofou nebo klidně chybou zaměstnance a paralyzoval tak provoz podniku na delší dobu? Bez Disaster Recovery plánu můžete v této situaci čelit ztrátě důležitých dat, dlouhodobému přerušení poskytování svých služeb i finančním ztrátám. Zjistěte, jak pomocí Disaster Recovery planningu tyto hrozby minimalizovat a rychle se vrátit k běžnému fungování firmy. 
Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?

Osobně jsem podlehl kouzlu malých 10 až 12palcových notebooků či hybridních tabletů s klávesnicí. Jsou však lidé, kterým na velikosti záleží, i když výkon moderních 4jádrových Atomů by jim zcela stačil i s 2 GB RAM. Pro ty nabízí Umax řešení v podobě ultra-levného 14palcového notebooku…

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek